Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Trening na bieżni i błędne wskazania apple watch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariusz Głowacki

Mariusz Głowacki
  • 1 postów

Napisano 06 stycznia 2020 - 23:56

Hej

 

Jestem tu nowy więc chciałem Was serdecznie powitać :)

 

Przechodząc do meritum, używam AW (v4 a wcześniej v3) dość długo i denerwuje mnie jego jedna przypadłość. Błędnie prezentuje długość biegu, który odbywam na bieżni. Zawsze biegam 10km i przy niskiej prędkości pokazuje mi w miarę, ale im szybciej biegam tym błąd jest większy. Przydałaby się opcja - edytuj dystans biegu - coś co ma np Endomondo. Nie zależy mi, żeby używać 3rd-party software więc czy da się edytować bieg zmieniając TYLKO jeden parametr biegu - nie zależy mi na usunięciu treningu a potem ręcznie wprowadzaniu wszystkich parametrów (w szczególności np tętna, co chyba byłoby trudne) a tylko zmiana dystansu na prawidłowy (biegam 10km a zegarek pokazuje od 9,3 km do 9,6)

 

Będę zobowiązany

 

Pozdrawiam w Nowym Roku

Mariusz 



#2 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 07 stycznia 2020 - 06:46

Spróbuj wskazówek zawartych w tym artykule: https://support.appl.../pl-pl/HT204516



#3 Robert Pawelec

Robert Pawelec
  • 6 postów

Napisano 23 stycznia 2020 - 23:45

Witam , 

 

Jestem nowym użytkownikiem AW5 i dzisiaj zaobserwowałem podobny problem. Biegając na bieżni około 6km, zegarek pokazał ponad 7km. 

Czytałem oczywiście na stronie apple o kwestii konfiguracji na dworze przy użyciu GPS, natomiast moje pytanie brzmi: 

Czy można te konfiguracje odłożyć w czasie? Czy zegarek stopniowo będzie sie konfigurował? Czy może jednak za wszelka cenę powinienem go przywrócić do ustawień fabrycznych i pierwsze treningi (pomimo zimy ....) odbyć na świeżym powietrzu? 

Dziękuje za rady i pozdrawiam, R 



#4 Robert Pawelec

Robert Pawelec
  • 6 postów

Napisano 30 stycznia 2020 - 19:20

Hej

 

Jestem tu nowy więc chciałem Was serdecznie powitać :)

 

Przechodząc do meritum, używam AW (v4 a wcześniej v3) dość długo i denerwuje mnie jego jedna przypadłość. Błędnie prezentuje długość biegu, który odbywam na bieżni. Zawsze biegam 10km i przy niskiej prędkości pokazuje mi w miarę, ale im szybciej biegam tym błąd jest większy. Przydałaby się opcja - edytuj dystans biegu - coś co ma np Endomondo. Nie zależy mi, żeby używać 3rd-party software więc czy da się edytować bieg zmieniając TYLKO jeden parametr biegu - nie zależy mi na usunięciu treningu a potem ręcznie wprowadzaniu wszystkich parametrów (w szczególności np tętna, co chyba byłoby trudne) a tylko zmiana dystansu na prawidłowy (biegam 10km a zegarek pokazuje od 9,3 km do 9,6)

 

Będę zobowiązany

 

Pozdrawiam w Nowym Roku

Mariusz 

Cześć, jak zapewne widziałeś mialem podobny problem który opisałem pod Twoim postem. 

Zadzwoniłem w tej sprawie do support Apple na infolinie i przedstawiłem go. 

Dostałem następująca odpowiedź: 

Żeby AW miał jak najdokładniejszy pomiar podczas ćwiczeń na bieżni itp to bezwzględnie należy go wcześniej skonfigurować zgodnie z instrukcja która wstawił Ci kolega powyżej. Rekomenduje sie również, aby było to zrobione od razu (czyli przed pierwszym treningiem na bieżni ), bo pomimo że zegarek teoretycznie będzie konfigurował automatycznie za każdym razem aktywnosci na zewnątrz to największe prawdopodobieństwo na właściwie pomiary jest gdy zrobisz to w kolejności: 1. Bieg na dworze przy użyciu GPS , 2. Bieg na bieżni. 

Odpowiedz nie jest jednak jednoznaczna, ponieważ istnieje możliwość ze zegarek w końcu z czasem skonfiguruje sie i wartości na bieżni będą porównywalne (prawie identyczne ) do wartości które pokazuje AW.

Jeżeli natomiast błąd pomiaru wciaz wystaje rekomenduje się zresetowanie danych konfiguracji z zegarka a następnie wykonanie konfiguracji w odpowiedniej kolejności. 

Mama nadzieje ze jasno to ująłem . 

Pozdrawiam , R 



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 30 stycznia 2020 - 19:45

Przede wszystkim nie konfiguracja, a kalibracja. I teraz wystarczy się chwilę zastanowić. Jeśli sygnał GPS jest niedostępny, co jest dość oczywiste w przypadku bieżni elektrycznej, zegarek, dzięki swoim czujnikom wie, ile wykonujemy kroków na minutę. Ale skąd może mieć jakiekolwiek pojęcie, jak długie kroki wykonujecie, czyli innymi słowy, o ile się pod waszymi nogami przesunęła taśma. Oczywiście nie ma żadnych danych, z których mógłby to sobie choćby oszacować.

 

Kalibracja z GPS-em ma na celu nauczenie zegarka, jaką długość mają Wasze kroki w zależności od tempa biegu. Dopiero wtedy może użyć tej wiedzy, aby oszacować dystans pokonany bez GPS. Należy jednak zawsze pamiętać, że to będzie tylko i wyłącznie oszacowanie. Jeśli zmienimy technikę biegu, kalibrację warto powtórzyć.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych