Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Pro 3.1 - Czysty dysk, brak recovery - jak zainstalować El Capitan?


Najlepsza odpowiedź DanielF , 30 grudnia 2019 - 11:40

Nie to wersja OEM - szkoda kasy musisz mieć oryginalny kolorowy
https://www.olx.pl/o...28-IDCZ1WF.html To nie moja aukcja ale szukasz takiej wersji Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matros666

Matros666
  • 28 postów

Napisano 30 grudnia 2019 - 01:34


Cześć wszystkim!


Posiadam starego (stacjonarnego, bez internet recovery) maca Pro 3.1 (early 2008). Niestety skasowałem cały dysk SSD z systemem, włącznie z partycją recovery. Chciałym teraz znowu zainstalować system El Capitan. W domu mam dostęp tylko do Windows 10, ewentualnie jeszcze do Maca mini w pracy. Próbowałem ściągać obraz dmg ze strony Apple i nagrać go programem TransMac. Niestety pendrive nie bootuje. Bootuje tylko Snow Leopard, pobrany z neta, ale po wyborze języka pojawia się error: "macos cannot be installed on this computer". W sieci znalazłem info, że trzeba utworzyć schemat patrycji Guided i utworzyć partycję dla macos, ale to nie pomogło.

Może Wy mi pomożecie. Jak zainstalować macos na czystym dysku na Macu Pro 3.1?

Użytkownik Matros666 edytował ten post 30 grudnia 2019 - 02:01


#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 30 grudnia 2019 - 08:52

Skoro masz maka w pracy to zrób na nim bootowalny pendrive - najlepiej 2 różne nośniki bo maki są wybredne jeśli chodzi o pendrive. 2 sprawa czy masz poprawnie ustawiona datę w maku - tez był częsty błąd przy instalacji. 3. Sprawdź czy instalka ma aktualny certyfikat bo jak jest przeterminowany to się nie zainstaluje - było o tym na forum.
Fallout ...war, war never changes...

#3 Matros666

Matros666
  • 28 postów

Napisano 30 grudnia 2019 - 10:26

Skoro masz maka w pracy to zrób na nim bootowalny pendrive - najlepiej 2 różne nośniki bo maki są wybredne jeśli chodzi o pendrive. 2 sprawa czy masz poprawnie ustawiona datę w maku - tez był częsty błąd przy instalacji. 3. Sprawdź czy instalka ma aktualny certyfikat bo jak jest przeterminowany to się nie zainstaluje - było o tym na forum.

 

3. Sprawdź czy instalka ma aktualny certyfikat bo jak jest przeterminowany to się nie zainstaluje - było o tym na forum.

 

Dzięki za odpowiedź. Niestety kolega zabrał maca z biura do domu do pracy zdalnej i wróci  za dwa tygodnie :( 
Nie mam dostępu do innego maca, da się utworzyć ten pendrive jakoś inaczej? 

 

 

 

 

3. Sprawdź czy instalka ma aktualny certyfikat bo jak jest przeterminowany to się nie zainstaluje - było o tym na forum.

Chyba musi mieć, bo pobrałem obraz dmg ze strony Apple. Pewnie TransMac coś popsuł przy tworzeniu pendrive


Użytkownik Matros666 edytował ten post 30 grudnia 2019 - 10:32


#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 30 grudnia 2019 - 11:03

Poczytaj wątek w którym wypowiadał się Iro i właśnie wersje z AppStore miały stary certyfikat
Fallout ...war, war never changes...

#5 Matros666

Matros666
  • 28 postów

Napisano 30 grudnia 2019 - 11:33

Poczytaj wątek w którym wypowiadał się Iro i właśnie wersje z AppStore miały stary certyfikat

Sprawdzę, ale jakbyś mógł mi tylko doradzić, czy warto wydać 30zł i spróbować zrobić instalkę z tych płyt? 

One są od macbooka, a nie od maca pro, czy to może zadziałać?

https://www.olx.pl/o...html#81112ab2f0


Użytkownik Matros666 edytował ten post 30 grudnia 2019 - 11:35


#6 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 30 grudnia 2019 - 11:39

Z tych płyt nie zainstalujesz systemu, bo to są płyty dedykowane do konkretnego modelu MacBooka. Dlatego właśnie miałeś komunikat "macos cannot be installed on this computer" jak próbowałeś instalować pirata ściągniętego z Internetu, bo to był obraz płyt od innego sprzętu. Jeśli chcesz instalować z płyt to musisz mieć szare płyty od Maca Pro albo uniwersalną białą płytę w wersji retail.

 

Coś takiego: https://archiwum.all...8014949289.html

 

Najlepiej to zrobić na Macu pendrive instalacyjny np. tego El Capitana.


Użytkownik SERWIS.ME edytował ten post 30 grudnia 2019 - 11:40

  • Matros666 lubi to

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#7 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 30 grudnia 2019 - 11:40   Najlepsza odpowiedź

Nie to wersja OEM - szkoda kasy musisz mieć oryginalny kolorowy
https://www.olx.pl/o...28-IDCZ1WF.html To nie moja aukcja ale szukasz takiej wersji
  • Matros666 lubi to
Fallout ...war, war never changes...

#8 Matros666

Matros666
  • 28 postów

Napisano 30 grudnia 2019 - 12:31

Nie to wersja OEM - szkoda kasy musisz mieć oryginalny kolorowy
https://www.olx.pl/o...28-IDCZ1WF.html To nie moja aukcja ale szukasz takiej wersji

 

Dzięki! :)



#9 Matros666

Matros666
  • 28 postów

Napisano 04 stycznia 2020 - 00:12

Problem rozwiązany. Pomógł zakup oryginalnego Snow Leopard Retail DVD i instalacja na czysto. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych