Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

mPojazd w aplikacji mObywatel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 pchfix

pchfix
  • 6 postów

Napisano 26 listopada 2019 - 13:10

Witam,

Właśnie pojawiła się nowa wersja aplikacji mObywatel na iOS a w niej długo oczekiwany mPojazd :)

 

Pozdr

Paweł



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2019 - 13:21

To miłe. Działa. Zastanawiam się tylko, czy jest jakaś metoda dodania samochodu w leasingu.

#3 luksik

luksik
  • 101 postów

Napisano 26 listopada 2019 - 14:03

Raczej nie. Auto w leasingu nie jest Twoją własnością a banku.



#4 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 26 listopada 2019 - 14:24

Po aktualizacji wymaga odświeżenia danych i potwierdzenia profilem zaufanym, po prawidłowym zalogowaniu się przez stronę banku (PKO BP) i powrocie do aplikacji dostaję komunikat o błędzie (coś w stylu "nie pobrano danych bo ich nie ma"). Macie podobnie?



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2019 - 14:26

To oczywiste, niemniej jednak ze względu na bardzo dużą powszechność takiej formy użytkowania pojazdu, byłoby sensowne, żeby to się dało obsłużyć. obowiązek dbania o ubezpieczenie, badania itp. ciąży na użytkowniku.

#6 pchfix

pchfix
  • 6 postów

Napisano 26 listopada 2019 - 15:03

Po aktualizacji wymaga odświeżenia danych i potwierdzenia profilem zaufanym, po prawidłowym zalogowaniu się przez stronę banku (PKO BP) i powrocie do aplikacji dostaję komunikat o błędzie (coś w stylu "nie pobrano danych bo ich nie ma"). Macie podobnie?

Tak masz jak nie masz zarejestrowanego na siebie samochodu .



#7 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2019 - 15:55

Po aktualizacji wymaga odświeżenia danych i potwierdzenia profilem zaufanym, po prawidłowym zalogowaniu się przez stronę banku (PKO BP) i powrocie do aplikacji dostaję komunikat o błędzie (coś w stylu "nie pobrano danych bo ich nie ma"). Macie podobnie?

Miałem tak na jednej z wersji jeszcze przed dodaniem mPojazd dziś.

Jako ciekawostkę dodam, że dziś dzięki tej nowej wersji z mPojazdem prawdopodobnie uniknąłem sporych kosztów - miałem o tydzień przekroczony przegląd (!). Dopiero rano w aplikacji to zobaczyłem i od razu na SD.



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2019 - 16:30

Tak masz jak nie masz zarejestrowanego na siebie samochodu .

Ja to rozumiem, to jest oczywiste. Może powiem inaczej. Jako leasingobiorca to ja, a nie bank, dysponuję dowodem rejestracyjnym pojazdu. Aplikacja mObywatel, w swoim założeniu, ma zastąpić dokumenty papierowe. Wobec czego, powinna przewidzieć taką funkcjonalność również w przypadku samochodów będących w leasingu. Nie twierdzę, że dane mają się tam pojawiać z automatu, ale jakiś proces, który umożliwia przekazanie wirtualnych dokumentów leasingobiorcy, wydaje się naturalną koniecznością. Szczególnie, że leasing samochodów jest powszechny. To nie jest żadna egzotyka.



#9 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2019 - 16:34

Zgłoś do twórcy, co my możemy?

#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 26 listopada 2019 - 16:39

Zgłoś do twórcy, co my możemy?

Nie mam do Was pretensji. Wyrażam swoją opinię na temat nowej funkcjonalności. Nic więcej.


  • 5b46927ee6 lubi to

#11 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 26 listopada 2019 - 22:18

Tak masz jak nie masz zarejestrowanego na siebie samochodu .

1. Mam.

2. Nawet jakbym nie miał to ja nic specjalnego w tej aplikacji nie robiłem, komunikat pojawił się od razu po uruchomieniu. Fakt, że już dawno jej nie używałem więc to niekoniecznie musi być efekt tej aktualizacji, może być jakiejś poprzedniej.

 

Edit: Okazało się, że wcześniej nie miałem jeszcze zaktualizowanej wersji. Przed chwilą się zainstalowała i teraz już wszystko zadziałało.


Użytkownik douglas edytował ten post 26 listopada 2019 - 22:30


#12 luksik

luksik
  • 101 postów

Napisano 27 listopada 2019 - 09:00

Ja to rozumiem, to jest oczywiste. Może powiem inaczej. Jako leasingobiorca to ja, a nie bank, dysponuję dowodem rejestracyjnym pojazdu. Aplikacja mObywatel, w swoim założeniu, ma zastąpić dokumenty papierowe. Wobec czego, powinna przewidzieć taką funkcjonalność również w przypadku samochodów będących w leasingu. Nie twierdzę, że dane mają się tam pojawiać z automatu, ale jakiś proces, który umożliwia przekazanie wirtualnych dokumentów leasingobiorcy, wydaje się naturalną koniecznością. Szczególnie, że leasing samochodów jest powszechny. To nie jest żadna egzotyka.

Mógłby powstać bałagan. Podobna procedura byłaby jeśli ja pożyczam swój samochód i daje dowód rejestracyjny. W takim przypadku teoretycznie mógłby mieć wpięty w swoje konto.
Natomiast czy w ogóle musimy wozić dowody rejestracyjne? Chyba nie? Policjant podczas kontroli może u siebie w systemie zweryfikować.



#13 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 27 listopada 2019 - 09:59

Natomiast czy w ogóle musimy wozić dowody rejestracyjne? Chyba nie? Policjant podczas kontroli może u siebie w systemie zweryfikować.

Zasadniczo masz rację, tylko naturalnie rodzi się pytanie, do czego w takiej sytuacji w ogóle ta nowa funkcjonalność może być potrzebna. Z drugiej strony dokumenty mogą się przydać w przypadku kolizji, ale wówczas wracamy do pierwotnego problemu.



#14 luksik

luksik
  • 101 postów

Napisano 27 listopada 2019 - 11:54

Szczerze mówiąc to nie wiem. Traktuje to bardziej jako możliwość zweryfikowania danych ( np. kiedy kończy się badanie techniczne). Ponieważ dokumentów nie wożę od dnia kiedy nie jest to wymagane :)



#15 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 27 listopada 2019 - 12:27

Szczerze mówiąc to nie wiem. Traktuje to bardziej jako możliwość zweryfikowania danych ( np. kiedy kończy się badanie techniczne). Ponieważ dokumentów nie wożę od dnia kiedy nie jest to wymagane :)

Można też dostać sms o kończącym się przeglądzie od stacji diagnostycznej. Pewnie aplikacja za bardzo i tak nas nie powiadomi. W ogóle ten cały mobywatel to porażka skoro nie ma za bardzo gdzie z niego korzystać. Takiego dowodu rejestracyjnego wozić nie trzeba ale jak padnie system i policja poprosi cię o papierowy to musisz mieć. Co z tego że im padło. Twój problem i twoja strata. Z tego z aplikacji i tak nie skorzystasz. 


Użytkownik kristof461 edytował ten post 27 listopada 2019 - 12:27

  • luksik lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 27 listopada 2019 - 14:13

No cóż, na dzień dzisiejszy, o wiele większy pożytek byłby z ePrawaJazdy, bo to, wprzeciwieństwie do dowodu rejestracyjnego, jest dokument, który musimy mieć przy sobie.



#17 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 27 listopada 2019 - 14:43

No cóż, na dzień dzisiejszy, o wiele większy pożytek byłby z ePrawaJazdy, bo to, wprzeciwieństwie do dowodu rejestracyjnego, jest dokument, który musimy mieć przy sobie.

O ile byłby taki dokument respektowany i policja miałaby jak go pobrać. Przecież telefonu do ręki im nie dam.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#18 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 27 listopada 2019 - 14:47

O ile byłby taki dokument respektowany i policja miałaby jak go pobrać. Przecież telefonu do ręki im nie dam.

Skoro uznają w takiej formie dowód osobisty, to chyba akurat najmniejsze zmartwienie.



#19 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 27 listopada 2019 - 18:27

Tak notabene to z tego co wiem planują wprowadzić elektroniczne prawo jazdy na początku 2020. Sądzę jednak że po raz kolejny użytkownicy iOS trochę sobie poczekają. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych