Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dostęp do plików na NAS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 hubkubas

hubkubas
  • 57 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 08 listopada 2019 - 10:22

Koledzy mam takie 2 problemy, otóż w firmie mam NAS Synology jak dostać się do plików będą wewnątrz sieci tzn w biurze. Ludzie na windowsie mają skrót adresu ip jako właściwość w folderze i zwyczajnie klikaj na folder i mają dostęp do plików, kiedy są na zewnątrz łączą się przez VPN i klikają w ten sam folder i mają dostęp do tych samych plików z zewnątrz. Ja muszę robić jakieś wielkie gimnastyki. Czy jest jakiś sposób, aby mieć tak samo jak w windowsie?

Czyli chciałbym tak jak na windows mają czyli robię coś na zasadzie skrótu gdzie wpisuję adres folderu ip nas czyli np \\192.160.0.20 i jeśli jestem w firmie gdzie jest nas to od razu wchodzę w pliki, a jeśli jestem na zewnątrz to łączę się VPN i kiedy jestem połączony to jw. Podpowie ktoś plis.

Hubert

#2 ftpd

ftpd

Nie.

• 18 608 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 listopada 2019 - 11:33

w Finderze cmd+k (albo z menu Go -> Connect to server) i tam podajesz smb://192.160.0.20 (albo cifs:// albo coś innego - nie wiem, po czym masz to ustawione, ale skoro na Windowsie działa tak, jak opisałeś, to smb/cifs powinny zrobić robotę).
Możesz sobie w tym okienku do łączenia się zapisać adresy do ulubionych. Z tego, co mi wiadomo, nie można tego zautomatyzować, za każdym razem (per sesja, czyli do wylogowania/utraty sieci) musisz się łączyć ręcznie.
---
Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych