Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak możliwości zapisu na dyskach zewnętrznych NTFS po aktualizacji do Cataliny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ktmracing

ktmracing
  • 635 postów
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Napisano 18 października 2019 - 16:17

Witam otóż mam problem z moimi dwoma dyskami zewnętrznymi.

Na systemu Mojave normalnie otwierałem je przerzucałem pliki itd, po aktualizacji na Catalin-ę wyskakuje błąd taki jak w załączniku.

 

Ktoś wie dlaczego lub w jaki sposób to naprawić? Nie widzi mi się formatować czegoś co ma ważne dane 

15311697_Zrzutekranu2019-10-17o22.15.22.

 


Own your way.....


#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2019 - 16:44

Nic takiego nie mam. Jaki filesystem masz na tych dyskach? Czy zgodnie z komunikatem, pliki są dostępne? Jeśli tak, to backup i format pewnie będzie najszybszym rozwiązaniem.

#3 ktmracing

ktmracing
  • 635 postów
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Napisano 18 października 2019 - 17:44

Nic takiego nie mam. Jaki filesystem masz na tych dyskach? Czy zgodnie z komunikatem, pliki są dostępne? Jeśli tak, to backup i format pewnie będzie najszybszym rozwiązaniem.

Format dysków nie wchodzi w grę za dużo tam ważnych rzeczy, podpowiedz jak mogę sprawdzić filesystem na tych dyskach? Dodam że używałem programu Paragon NTFS for Mac


Own your way.....


#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 18 października 2019 - 18:50

Jeżeli rzeczy są naprawdę ważne, to przecież i tak masz backup, prawda? Więc można by i formatować, a później przywrócić. Ale widocznie nie chcesz – Twój dysk, Twoje prawo…

Skoro wspominasz o Paragonie, to śmiem domniemywać, że to jednak NTFS, zatem, jako że macOS w zasadzie natywnie nie wspiera zapisu na tym systemie plików, proszę o potwierdzenie, że chodzi Ci raczej o niedziałanie Paragonu na Catalinie, a nie o sam system. Przeniosę wtedy do działu „Programy”.

NB. Na stronie Paragonu widnieje wiadomość, że wspiera Catalinę. Masz zaktualizowaną wersję?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 ktmracing

ktmracing
  • 635 postów
  • Płeć:
  • SkądSilesia / Rbk

Napisano 18 października 2019 - 20:14

Jeżeli rzeczy są naprawdę ważne, to przecież i tak masz backup, prawda? Więc można by i formatować, a później przywrócić. Ale widocznie nie chcesz – Twój dysk, Twoje prawo…

Skoro wspominasz o Paragonie, to śmiem domniemywać, że to jednak NTFS, zatem, jako że macOS w zasadzie natywnie nie wspiera zapisu na tym systemie plików, proszę o potwierdzenie, że chodzi Ci raczej o niedziałanie Paragonu na Catalinie, a nie o sam system. Przeniosę wtedy do działu „Programy”.

NB. Na stronie Paragonu widnieje wiadomość, że wspiera Catalinę. Masz zaktualizowaną wersję?

Chyba chodzi mi raczej o program paragon ponieważ na mojave działał normalnie na catalinie nie widzę by się uruchmiał ( jak to było wcześniej) przy podłączeniu dysku zewnętrznego.


Own your way.....


#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 18 października 2019 - 20:53

No to do „Programów". I sprawdź sobie numer wersji, bo twierdzą, że współpracuje z 10.15.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych