Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kompatybilność oprogramowania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 października 2019 - 18:54

Wątek do wpisywania, który soft zewnętrznych dostawców działa, a który (jeszcze) nie.
 
UWAGA: to nie jest miejsce do szukania pomocy, a czysto informacyjne - można pytać 'czy działa X', ale bez sensu jest zastanawianie się 'co robić, bo nie działa x', bo odpowiedź jest zawsze taka sama: poczekać na aktualizację od producenta.
 
W bardziej skomplikowanych sprawach przypominam też, że dział "Programy" istnieje i należy z niego korzystać.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2 Morten

Morten
  • 128 postów

Napisano 08 października 2019 - 16:01

W moim przypadku uprzednio zakupiony Magnet, jeszcze dzisiaj działający na macOS 10.14.6, obecnie jest dostępny do zakupienia w App Store. Czy ktoś może sprawdzić u siebie i potwierdzić?



#3 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 08 października 2019 - 16:10

Czy działa sprawdzanie pisowni. Magnet działa 



#4 Morten

Morten
  • 128 postów

Napisano 08 października 2019 - 16:14

Sprawdzanie pisowni u mnie działa.



#5 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 08 października 2019 - 16:31

Pym Player i Remote Buddy nie działają czekają na update do wersji 64 bit



#6 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 08 października 2019 - 16:50

TextWrangler (5.5.2) nie działa z 10.15. Co prawda oficjalnie nie był już zgodny z 10.13 ale jeszcze z Mojave dawał radę…

GoToAssist Expert (1610) I oprogramowanie urządzenia Xerox WorkCentre 3225 (1.04.01) też.

Wszystkie powyższe 32-bit… :(

Właśnie ściągam 1.06.01 do kombajnu Xeroxa (z czerwca 2019) i dam znać, czy coś poprawili.


Użytkownik pedros edytował ten post 08 października 2019 - 16:56


#7 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 08 października 2019 - 17:02

Sprawdzanie pisowni u mnie działa.

W mailu i wiadomościach też?



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 października 2019 - 17:04

@kubalon1: przypominam: to jest wątek o _zewnętrznym_ oprogramowaniu, a nie miejsce na żalenie się, że nie działa Ci jakaś systemowa funkcja.


  • 6c1fb0760d lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 08 października 2019 - 17:11

Ja mam dwa pytania:

 

CrossOver 18.1

 

Parallels 11 (wiem, stara wersja, ale skoro wszystko działało, to nie aktualizowałem, bo szkoda kasy…).


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 października 2019 - 17:12

I jak brzmią, przepraszam, te 'pytania'?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 08 października 2019 - 17:15

Pardon, uznałem to za logiczne. Pytania brzmią (w obu przypadkach) czy ktoś wie, czy wyżej wymienione programy chodzą pod Cataliną.


  • Sebosz lubi to

Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#12 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 08 października 2019 - 22:06

A skusiłem się jednak na update, to na razie u mnie (jak nie piszę wersji, to najnowsza dostępna) śmigają:

 

Propellerheads Reason 10.4 + jego narzędzia typu Authorizer + kilka Reason Extensions (licencja trzymana w CodeMeter)

ocenaudio

DeadCells

SUPERHOT

IINA

Flume

Pixelmator Pro

różne narzędzia ze strony https://objective-see.com/

 

Nie śmigają:

iSeries iMAP (32bit)

Hyper Light Drifter (32bit)

https://github.com/3.../360Controller/ - przestało wykrywać kontroler, zarówno ostatnia alfa, jak i ostatnia releasowa wersja



#13 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 października 2019 - 23:59

Aplikacje Office, Clean My Mac, najnowszy Parallels (wiadomo) i Macs Fan Control działają. Niestety nie działa aplikacja SpotMenu, ale jest uzależniona od iTunes, więc to kwestia aktualizacji (aczkolwiek nie jestem pewien, czy ta kiedykolwiek nastąpi). Nawet aplikacja Messenger For Mac śmiga :)

Użytkownik Sebosz edytował ten post 09 października 2019 - 00:01

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#14 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 09 października 2019 - 04:29

 

Właśnie ściągam 1.06.01 do kombajnu Xeroxa (z czerwca 2019) i dam znać, czy coś poprawili.

Nie poprawili. Czyli trzeba zaczekać jeszcze.



#15 Morten

Morten
  • 128 postów

Napisano 09 października 2019 - 07:42

Pocket

HandBrake

Android Studio (przynajmniej Logcat)

Android File Transfer

iFunBox

Battery Health 2

Monosnap

LibreOffice

 

Wszystko powyżej działa.


Użytkownik Morten edytował ten post 09 października 2019 - 07:46


#16 Pugilares

Pugilares
  • 83 postów

Napisano 09 października 2019 - 11:21

Nie działa oprogramowanie Epson do skanera, drukarki i urządzenia wielofunkcyjnego.



#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 października 2019 - 11:45

Nawet aplikacja Messenger For Mac śmiga :)


Caprine lepsze i też śmiga.
Lekki OT: niech się zaczną te wszystkie natywne aplikacje, co to obiecali w ramach Project Catalyst... Strasznie na nie czekam.
  • Sebosz i Ania.S lubią to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#18 J.Sherridan

J.Sherridan
  • 101 postów

Napisano 09 października 2019 - 12:31

Wszystkie 32-bit są uśmiercone. Na Mojave można sprawdzić, które to Ten Mac-->Raport Systemowy-->Oprogramowanie-->Aplikacje. Z prawej strony danej apki widać ilu bitowa jest.


  • Pugilares lubi to

#19 Morten

Morten
  • 128 postów

Napisano 09 października 2019 - 13:21

W moim przypadku uprzednio zakupiony Magnet, jeszcze dzisiaj działający na macOS 10.14.6, obecnie jest dostępny do zakupienia w App Store. Czy ktoś może sprawdzić u siebie i potwierdzić?

 

Dzisiaj aplikacja jest już dostępna do ściągnięcia.



#20 Pugilares

Pugilares
  • 83 postów

Napisano 09 października 2019 - 14:07

Wszystkie 32-bit są uśmiercone. Na Mojave można sprawdzić, które to Ten Mac-->Raport Systemowy-->Oprogramowanie-->Aplikacje. Z prawej strony danej apki widać ilu bitowa jest.

 

Obawiam się, że to oznacza, że aby korzystać z dalej ze skanera i drukarki mam wybór - kupić nowe urządzenie z nowej linii lub zostać z Mojave. Wątpię, żeby Epson zajął się teraz tworzeniem nowego oprogramowania do urządzeń, które wyszły ze sprzedaży, choćby nawet niedawno. 



#21 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 października 2019 - 15:06

A nie da się korzystać z tego po prostu, w sensie dodać w System Preferences -> Printers & Scanners? To koniecznie musi być jakiś super soft od Epsona, który daje "ładny" interfejs i guziczek "drukuj stronę testową"?
Pytam bez sarkazmu, nigdy w życiu nie użyłem specjalnego softu do drukarki - ale nigdy też nie drukowałem na epsonie.


  • Sebosz lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#22 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 października 2019 - 17:57

Podobno z Adobe CC jest problem w Catalinie.
https://annarymsza.f...tualizowac-maca


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#23 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 09 października 2019 - 18:15

Lightroom 6 (ten ostatni, którego dało się kupić bez subskrypcji) działa, ale z tego co wiem, gdyby przyszło go zainstalować od nowa, to by się nie udało. Także mam go tak długo, jak będę używał tego komputera i nie będę musiał reinstalować macOS.



#24 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 października 2019 - 19:11

Lightroom 6 (ten ostatni, którego dało się kupić bez subskrypcji) działa, ale z tego co wiem, gdyby przyszło go zainstalować od nowa, to by się nie udało. Także mam go tak długo, jak będę używał tego komputera i nie będę musiał reinstalować macOS.

Zainstalujesz, ale trzeba zrobić inaczej. Podobnie instaluję Photoshopa.

1. Prawoklik "pokaż zawartość pakietu".
2. Przegodzisz do katalogu Contents/MacOS i klikasz zawarty w nim programik.


Użytkownik Iro edytował ten post 09 października 2019 - 19:12

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#25 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2019 - 19:41

Caprine lepsze i też śmiga.
Lekki OT: niech się zaczną te wszystkie natywne aplikacje, co to obiecali w ramach Project Catalyst... Strasznie na nie czekam.

 

Nie znałem, dzięki :D

 

League of Legends też działa, aczkolwiek miejcie na uwadze to, że póki co Riot zaleca aby zainstalować grę na poprzedniej wersji systemu, a dopiero potem wykonywać aktualizację.


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych