Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesyłanie zdjęć do iCloud z iPhone'a nie działa.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kajo97

kajo97
  • 8 postów

Napisano 02 października 2019 - 14:20

Witam.

 

Ostatnio skończyło mi się miejsce na dysku w moim iPhonie. Z tego względu wykupiłem pakiet 50 GB w iCloud w celu przechowania zdjęć. Włączyłem usługę i zaznaczyłem tam zdjęcia, lecz miejsce na iPhonie nie zostało ani zwolnione ani zdjęcia nie zostały wysłane. Jak to zrobić manualnie?



#2 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2019 - 14:26

Zdjęcia zostaną przesłane i zoptymalizowane jak Ci się skończy miejsce na telefonie, a nie jak będzie "trochę" jeszcze.



#3 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2019 - 15:51

Zdjęcia powinny się wysłać od razu, a oryginały się usuną jak zabraknie miejsca na telefonie. 

Tyle teorii, w praktyce bywa różnie.



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 02 października 2019 - 15:57

Poza tym, to proces powolny, najlepiej działa przy szybkim wifi. Żeby zwolnić miejsce trzeba też zaznaczyć "optymalizuj dysk iPhone" w icloud/zdjęcia. Inaczej pójdą do chmury, ale nie schudną w iPhone. Czas jest potrzebny nie tylko na wysłanie ale i na przekodowanie fotek.



#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2019 - 16:01

Najlepiej połączyć telefon z szybkim WiFi, podłączyć do ładowania i zablokowany zostawić na noc. Czasem zdarza się też, że ten licznik („ile do końca zostało”) nie jest do końca precyzyjny, więc nie przejmowałbym się szczególnie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 kajo97

kajo97
  • 8 postów

Napisano 03 października 2019 - 10:30

Bez sensu to jest. Teraz muszę czekać aż zapełnie miejsce na telefonie? Chcę pobierać aplikację a nie mogę, bo mam za mało miejsca....



#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 03 października 2019 - 14:01

A czy masz włączoną opcję optymalizacji w ustawieniach zdjęć? Bo nie jest to do końca jasne. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 03 października 2019 - 17:32

Nawet jeżeli ma to tak się czasem dzieje. System próbuje być mądrzejszy od użytkownika ale mu to często nie wychodzi.



#9 lis187

lis187
  • 1 postów

Napisano 15 listopada 2019 - 19:02

Cześć, 
Mam mega problem z synchronizacją zdjęć. Nie wiem gdzie są oryginały zdjęć a chcę wylogować się z iPhone, zaorać go i sprzedać.

Miałem zaznaczoną opcję "optymalizuj dysk iPhone" i wszystkie zdjęcia synchronizowały się z chmurą a w pamięci wewnętrznej iphone'a ważyły 500MB. Wnioskowałem zatem, że na iphone są miniatury a w iCloud oryginały. Nic bardziej mylnego. W momencie gdy loguję się na stronę icloud.com i pobierałem zdjęcie to ważyło 500KB - zatem nie jest to oryginał. No więc gdzie są oryginały zdjęć? Będąc na iphone i wysyłając mailem to samo zdjęcie to waży ono w oryginale 2,2MB.

Byłem w iSpot i dwóch "expertów" rozłożyło ręcę. Dzwoniłem na infolinię, udostępniałem "expertowi" ekran iphone'a i rozłożył ręce :|

 

Poniżej kroki jakie wykonałem:

1. klon iphone (zrobił się automatycznie po przyłożeniu nowego iphone'a do starego) - w nowym telefonie pojawiło się 4100 zdjęć

2. wylogowałem się z iCloud na starym telefonie (po tej czynności zdjęcia zaczęły znikać ze starego telefonu (pierwotnie było 4100 a zostało 1600)

Po tej czynności zmieniła się również zawartość pamięci wewnętrznej - pierwotnie 4100 zdjęć ważyło 500MB (to były miniatury) a teraz 1600 zdjęć waży 9GB (to są oryginały zdjęć - tylko dlaczego są na starym telefonie a nie w chmurze?)

3. Chcę przywrócić ustawienia fabryczne ale boje się o 9GB zdjęć - ta operacja nie została jeszcze wykonana



#10 nuggie

nuggie
  • 249 postów

Napisano 16 listopada 2019 - 13:33

>Wnioskowałem zatem, że na iphone są miniatury a w iCloud oryginały.

Tak dokładnie jest.

 

>Nic bardziej mylnego. W momencie gdy loguję się na stronę icloud.com i pobierałem zdjęcie to ważyło 500KB - zatem nie jest to oryginał.

... no, coś nie bardzo z tym pobieraniem.

Pobierasz jako 'IMG_*.jpeg', czy jako 'download.png'?



#11 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 16 listopada 2019 - 14:50

Zamykam wątek - oryginalnie dotyczył czegoś innego. Nie róbmy bałaganu. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych