Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesyłanie zdjęć do iCloud z iPhone'a nie działa.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kajo97

kajo97
  • 8 postów

Napisano 02 października 2019 - 14:20

Witam.

Ostatnio skończyło mi się miejsce na dysku w moim iPhonie. Z tego względu wykupiłem pakiet 50 GB w iCloud w celu przechowania zdjęć. Włączyłem usługę i zaznaczyłem tam zdjęcia, lecz miejsce na iPhonie nie zostało ani zwolnione ani zdjęcia nie zostały wysłane. Jak to zrobić manualnie?

#2 DawPi

DawPi
  • 236 postów

Napisano 02 października 2019 - 14:26

Zdjęcia zostaną przesłane i zoptymalizowane jak Ci się skończy miejsce na telefonie, a nie jak będzie "trochę" jeszcze.

#3 MiL

MiL
  • 1 244 postów
Napisano 02 października 2019 - 15:51

Zdjęcia powinny się wysłać od razu, a oryginały się usuną jak zabraknie miejsca na telefonie. 

Tyle teorii, w praktyce bywa różnie.

#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 783 postów

Napisano 02 października 2019 - 15:57

Poza tym, to proces powolny, najlepiej działa przy szybkim wifi. Żeby zwolnić miejsce trzeba też zaznaczyć "optymalizuj dysk iPhone" w icloud/zdjęcia. Inaczej pójdą do chmury, ale nie schudną w iPhone. Czas jest potrzebny nie tylko na wysłanie ale i na przekodowanie fotek.

#5 winmaciek

winmaciek
  • 2 053 postów
Napisano 02 października 2019 - 16:01

Najlepiej połączyć telefon z szybkim WiFi, podłączyć do ładowania i zablokowany zostawić na noc. Czasem zdarza się też, że ten licznik („ile do końca zostało”) nie jest do końca precyzyjny, więc nie przejmowałbym się szczególnie. 

iPhone XS, iPad 10.5"

#6 kajo97

kajo97
  • 8 postów

Napisano 03 października 2019 - 10:30

Bez sensu to jest. Teraz muszę czekać aż zapełnie miejsce na telefonie? Chcę pobierać aplikację a nie mogę, bo mam za mało miejsca....

#7 winmaciek

winmaciek
  • 2 053 postów
Napisano 03 października 2019 - 14:01

A czy masz włączoną opcję optymalizacji w ustawieniach zdjęć? Bo nie jest to do końca jasne. 

iPhone XS, iPad 10.5"

#8 MiL

MiL
  • 1 244 postów
Napisano 03 października 2019 - 17:32

Nawet jeżeli ma to tak się czasem dzieje. System próbuje być mądrzejszy od użytkownika ale mu to często nie wychodzi.

#9 lis187

lis187
  • 1 postów

Napisano 15 listopada 2019 - 19:02

Cześć, 
Mam mega problem z synchronizacją zdjęć. Nie wiem gdzie są oryginały zdjęć a chcę wylogować się z iPhone, zaorać go i sprzedać.

Miałem zaznaczoną opcję "optymalizuj dysk iPhone" i wszystkie zdjęcia synchronizowały się z chmurą a w pamięci wewnętrznej iphone'a ważyły 500MB. Wnioskowałem zatem, że na iphone są miniatury a w iCloud oryginały. Nic bardziej mylnego. W momencie gdy loguję się na stronę icloud.com i pobierałem zdjęcie to ważyło 500KB - zatem nie jest to oryginał. No więc gdzie są oryginały zdjęć? Będąc na iphone i wysyłając mailem to samo zdjęcie to waży ono w oryginale 2,2MB.

Byłem w iSpot i dwóch "expertów" rozłożyło ręcę. Dzwoniłem na infolinię, udostępniałem "expertowi" ekran iphone'a i rozłożył ręce :|

Poniżej kroki jakie wykonałem:

1. klon iphone (zrobił się automatycznie po przyłożeniu nowego iphone'a do starego) - w nowym telefonie pojawiło się 4100 zdjęć

2. wylogowałem się z iCloud na starym telefonie (po tej czynności zdjęcia zaczęły znikać ze starego telefonu (pierwotnie było 4100 a zostało 1600)

Po tej czynności zmieniła się również zawartość pamięci wewnętrznej - pierwotnie 4100 zdjęć ważyło 500MB (to były miniatury) a teraz 1600 zdjęć waży 9GB (to są oryginały zdjęć - tylko dlaczego są na starym telefonie a nie w chmurze?)

3. Chcę przywrócić ustawienia fabryczne ale boje się o 9GB zdjęć - ta operacja nie została jeszcze wykonana

#10 nuggie

nuggie
  • 233 postów

Napisano 16 listopada 2019 - 13:33

>Wnioskowałem zatem, że na iphone są miniatury a w iCloud oryginały.

Tak dokładnie jest.

>Nic bardziej mylnego. W momencie gdy loguję się na stronę icloud.com i pobierałem zdjęcie to ważyło 500KB - zatem nie jest to oryginał.

... no, coś nie bardzo z tym pobieraniem.

Pobierasz jako 'IMG_*.jpeg', czy jako 'download.png'?

#11 winmaciek

winmaciek
  • 2 053 postów
Napisano 16 listopada 2019 - 14:50

Zamykam wątek - oryginalnie dotyczył czegoś innego. Nie róbmy bałaganu. 

iPhone XS, iPad 10.5"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych