Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple watch 4 połączenie Wifi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 29 września 2019 - 16:44

Zastanawiam się nad tym, jak działa połączenie wifi na zegarku. Nie chce się łączyć na telefonie z siecią wifi w pracy. Rozumiem, że jak połączę się zegarkiem a telefon zostanie w lte to będę miał wszystkie opcje na zegarku aktywne i telefon nie wejdzie w wifi? Bo chętnie bym zostawił telefon w domu np wiedząc ze idę do mcdonalda gdzie bezpiecznie mogę się połączyć tylko zegarkiem do hotspotu.

#2 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 29 września 2019 - 16:52

O ile sie nie myle to watch uzywa wifi do ktorego polaczony jest iphone, czyli jak bedziesz w mc to sie z nim nie polaczysz bo go nie ma w zasiegu. Poza tym trujesz sobie zycie niepotrzebnie, sprawa jest prosta:

Watch bez lte -> iphone przy sobie
Watch z lte -> iphone byle gdzie, tylko zeby byl wlaczony ;-)

#3 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 29 września 2019 - 20:55

No właśnie nie do końca. Dziś mając iphone i zegarek połączyłem się z wifi na zegarku a iphone pozostał w lte. Sprawa nie jest taka prosta jak się może wydawać. Wydaje mi się, że zegarek łączy się z siecią niezależnie od telefonu jeśli pierwszy raz łączyłeś się za pomocą zegarka. Jeśli pierwszy był telefon to zegarek tez się łączy ale odwrotnie tak nie jest. Wydaje mi się to istotne. Tylko szukam potwierdzenia.

#4 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 30 września 2019 - 19:04

O ile sie nie myle to watch uzywa wifi do ktorego polaczony jest iphone...

 

Mylisz się: https://support.appl.../pl-pl/HT209071



#5 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 30 września 2019 - 20:15

Bardziej miałem na myśli to, że jeśli iphone zna sieć to watch łączy się z nią automatycznie.

#6 puniek

puniek
  • 21 postów
  • SkądDolny śląsk

Napisano 08 października 2019 - 20:34

Przy celular Iphone może być wyłączone AW sam dział, ja to WIFI wyłączam bo po co mam drylować baterie 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych