Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 11 – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
268 odpowiedzi w tym temacie

#201 mkamelg

mkamelg
  • 166 postów

Napisano 07 października 2019 - 22:12

Nakładaliście szkło hartowane, czy ryzykujecie i korzystacie z telefonu bez? Czytałem, że ponoć 11 ma bardzo delikatny ekran, są rożne doniesienia, że po kilku dniach normalnego, ostrożnego użytkowania, pojawią się rysy i to dosłownie rysy, a nie mikroryski. Widziałem wiele zdjęć na potwierdzenie takiego stanu rzeczy. Ja mam swojego od poniedziałku, dmucham, chucham, kładę "twarzą" do podłożona (mam etui) i jak dzisiaj się uważnie przyjrzałem pod światłem, to widać twie mikroskopijne kropeczki. Postanowiłem, że chyba nie będę kusił losu i zaopatrzę się w szkło. Posiadam etui Spigen Liquid Crystal ( https://cutt.ly/heuykoH ) i zastawiam jakie szkło będzie od niego pasowało? Nie chciałbym żeby ramki od etui je podważały, możecie coś polecić pod tego Spigena?

 

Po zwróconej 11-stce zostały mi trzy z czterech szkła jakiejś chińskiej marki Beikell zakupione przeze mnie na Amazon. Trzy z czterech bo jedno zużyłem (a co za tym idzie przetestowałem) żeby nie uszkodzić ekranu. Szkło rewelacyjnie się nakłada, warstwa klejąca rozprowadza się samodzielnie i idealnie bez żadnych bąbelków (no chyba że w międzyczasie dostanie się kurz na ekran). Szkło swoimi krawędziami minimalnie przekracza wewnętrzną część czarnej ramki także nie powinno być problemów z montażem przy używaniu jakichś grubych etui. Jakbyś był zainteresowany zakupem to skontaktuj ze mną poprzez forumowy komunikator.


Użytkownik mkamelg edytował ten post 07 października 2019 - 22:44


#202 skit777

skit777
  • 215 postów

Napisano 08 października 2019 - 13:06

Tez tak macie na 11-stce ze po zrobieniu zdjęcia nie jest ono ostre odrazu?trzeba je najpierw przybliżyć i oddalić żeby zrobiło się całkowicie ostre!

#203 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 października 2019 - 08:00

Tez tak macie na 11-stce ze po zrobieniu zdjęcia nie jest ono ostre odrazu?trzeba je najpierw przybliżyć i oddalić żeby zrobiło się całkowicie ostre!


To brzmi jak dociaganie zdjec ktore siedza w iCloud a nie ma ich fizycznie w telefonie. Ale nie powinno sie tak dziac przy zdjeciu ktore wlasnie zrobiles i chcesz je odpalic.
instagram - czacha

#204 skit777

skit777
  • 215 postów

Napisano 09 października 2019 - 18:12

Dobrze mówisz ale działo się to tez przy zrobieniu nowego zdjęcia. Dopiero po przybliżeniu i oddaleniu stawało się ostre. Problem rozwiązany jednak. Trzeba było włączyć żeby pobierało na iphona zdjęcia w oryginalnym rozmiarze o teraz już jest ok.

#205 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 10 października 2019 - 10:23

Jako, że przez ostatnie 5 dni byłem w posiadaniu 11 i XS Max, może komuś to pomoże w wyborze.

 

Na wstępie, jakby ktoś oczekiwał wrażeń z porównania aparatów, to tego akurat nie będzie, bo nie korzystam namiętnie z tej funkcji.

 

Szybkość działania: Dla mnie jest taka sama. Gdy weźmiemy oba telefony obok siebie, to podczas speed testu takiego jak robią testerzy na yt, większość razy 11 szybciej odpaliła aplikacje, ale różnica była znikoma na tyle, że używając ich osobno, nie ma opcji, by poczuć różnicę. Dodatkowo podczas wspomnianego speed testu sprawdziłem trzymanie aplikacji w RAM'ie. 11 sobie lepiej poradziła w tym aspekcie, podejrzewam, że ze względu na dużo niższą rozdzielczość ekranu, choć i tutaj musiałem odpalić na raz sporo gier i aplikacji, także nie ma na co narzekać na XS Maxie.

 

Ekran: jak oko przyłożymy do ekranu, to może i troszkę lepsze czcionki czy krawędzie ma XS Max, ale w normalnym użytkowaniu jest niewidoczna. Dla mnie osobiście bez znaczenia. Za to wyświetlanie pod względem kolorów już miało większe znaczenie, w dodatku, że lubię czerń i nawet na LCD używam trybu ciemnego i ciemnych tapet. No tu wygrywa XS Max, ale LCD w 11 również jest rewelacyjny. Tu po prostu, co kto lubi, ja od Galaxy S1 wolałem OLED'y. Co do ramek na 11. W czarnej wersji się tak nie rzucają i nie ma na co narzekać.

 

Bateria: Tu i tu super. Nie ma co się rozpisywać. Na jednym i drugim, mimo ciągle włączonego LTE, wracam z około połową baterii wieczorem do domu. Także, i tak na noc ładuje.

Wrażenia ogólne: Powiem tak, jeśli chodzi o poręczność, to rozmiar ma znaczenie, więc pewnie układa to się tak XS>11>XS Max. Jednakże z tego, co się orientuje Max ma sporo lepszą baterie od mniejszego XS, więc coś za coś. Używając 11 miałem ciągłe wrażenie, że to jednak nie jest do końca poziom premium i lepiej się czułem trzymając Max'a, który jest cięższy, być może też lepiej wyważony.

 

Cała historia się skończyła tak, że oba telefony kupiłem dlatego, bo się nie mogłem zdecydować. Po kilu dniach było to samo, więc wspaniałomyślnie wystawiłem na OLX, aby rynek zadecydował. 11 już nie ma, został XS Max. 


  • MasterM lubi to

#206 Bazagazeal

Bazagazeal
  • 144 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 11 października 2019 - 20:41

Zauważyłem ten problem o którym pisał skit777. Sprawdźcie najlepiej robiąc zdjęcie gazety czy jest ostre jak wejdziecie na nie od razu czy nawet po czasie. Trzeba zbliżyć i oddalić, żeby zmieniło jakość. Wszystkie 11 i Pro robią tak samo, w ustawieniach zdjęć zmieniłem na pozostawianie oryginałów na telefonie i nic to nie zmienia.

MacBook Air M1 | iPhone 12 mini | Apple TV 4K 


#207 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 11 października 2019 - 21:40

Rozwiązaniem problemu może być niefotografowanie gazet i wydruków tekstu ;)


  • Sebosz lubi to
instagram - czacha

#208 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2019 - 23:26

Zauważyłem ten problem o którym pisał skit777. Sprawdźcie najlepiej robiąc zdjęcie gazety czy jest ostre jak wejdziecie na nie od razu czy nawet po czasie. Trzeba zbliżyć i oddalić, żeby zmieniło jakość. Wszystkie 11 i Pro robią tak samo, w ustawieniach zdjęć zmieniłem na pozostawianie oryginałów na telefonie i nic to nie zmienia.

 

iPhone w tym czasie analizuje treść tekstu i wysyła go na serwery Apple, daj mu chwilę ;)


  • 5b46927ee6 lubi to

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#209 relakzstyle

relakzstyle
  • 189 postów

Napisano 15 października 2019 - 07:34

kurcze, szkoda ze feeling tego telefonu jednak nie powala. XS czy X czuć jakość tutaj mam wrażenie jakby to był plastikowy telefon.  Mimo to sam kupuje 11 , bo jednak 1600 złotych dopłacać do oledu i troche mniejszych ramek dla mnie szkoda pieniedzy - roznica jednak za duza na moją kieszeń :( jesli kogos stac to jednak OLED :D


Użytkownik relakzstyle edytował ten post 15 października 2019 - 07:35


#210 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 15 października 2019 - 10:27

Zrób jak ja i weź xs/xs max po prostu :)



#211 relakzstyle

relakzstyle
  • 189 postów

Napisano 15 października 2019 - 12:17

tylko ze robie dużo zdjęć a jednak patrząc po testach to jest w 11 lepszy aparat ( sporo tez zdjęć robie w pomieszczeniach ) gdyby nie to napewno wziałbym XS. mimo ze wole zdecyowanie oleda



#212 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 15 października 2019 - 16:08

Oba aparaty dużo się różnią, zdjęcia wychodzą lepsze tylko, że ma małym wyświetlaczu tak bardzo nie będzie widać różnicy. Xs ma 7MP a 11 ma 12MP i  to robi dużą różnicą. Xs nie ma nagrywania w 4K.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#213 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 15 października 2019 - 16:48

Nie. Większą różnicę robi technologia matrycy i oprogramowanie a nie mpix. 
 


Xs nie ma nagrywania w 4K.

Co za kolejny idiotyzm. 


  • czacha lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#214 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2019 - 16:54

Co za kolejny idiotyzm. 

 

Jemu chodzi chyba o przedni aparat. Nie wiem czemu, ale na to wygląda xD


Użytkownik Sebosz edytował ten post 15 października 2019 - 16:54

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#215 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 15 października 2019 - 16:56

Nie wiem o co jemu chodzi. Większość użytkowników wie tyle, że o nabijanie postów. 


  • Sebosz i MasterM lubią to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#216 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 października 2019 - 22:16

Oba aparaty dużo się różnią, zdjęcia wychodzą lepsze tylko, że ma małym wyświetlaczu tak bardzo nie będzie widać różnicy. Xs ma 7MP a 11 ma 12MP i to robi dużą różnicą. Xs nie ma nagrywania w 4K.

Kto pisze te dyrdymały? Kolego zajmij się serwisem bo pisanie Ci nie wychodzi. Tzn wychodzi, ale to bzdury.
  • Sebosz lubi to
instagram - czacha

#217 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 17 października 2019 - 01:14

Pytanie czy też przypadkiem nie serwisuje jak pisze.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#218 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 17 października 2019 - 07:24

Najlepsze jest to, ze jak odruchowo postawisz znak zapytani na końcu zdania, to moderacja Miesza Cię z błotem, a na te dyrdymały są zamiatane pod dywan. Jak nie wiadomo
O co chodzi to chodzi o... :)

Żeby post był zgodny z tematem wątku to napisze, ze nie wiem
Jak dla reszty, ale jeśli chodzi o różnice w głośnikach xs max, a 11 to ten drugi ma ciut głębsze niskie tony :)

Użytkownik Ernest05 edytował ten post 17 października 2019 - 07:24

  • Molimo i Sebosz lubią to

#219 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2019 - 18:50

Kto pisze te dyrdymały? Kolego zajmij się serwisem bo pisanie Ci nie wychodzi. Tzn wychodzi, ale to bzdury.

Jedno jest pewne - reklamy sobie nie robią, bo w życiu bym nie wysłał telefonu do serwisu, który nie odróżnia modeli telefonów i nic o nich nie wie.

 

Głośniki w 11 to miazga :) Nie mam pojęcia czym jest to Spacial Audio (czy jakoś tak), o którym mówili na konferencji i czy działa to jakoś inaczej niż głośniki w poprzednich modelach (nie zauważyłem), ale ogólnie dźwięk jest super.


Użytkownik Sebosz edytował ten post 18 października 2019 - 18:50

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#220 Mikis314

Mikis314
  • 90 postów

Napisano 20 października 2019 - 00:30

Pół roku próbowałem się oszukiwać, ze Xiaomi lepsze i kupiłem Mi 9 zastępując swojego X’a. Najgorsza decyzja w życiu... Może i jako tako to działa, wręcz bym powiedział, ze bardzo dobrze działa jak za te pieniądze. Jednak z IPhone nie ma co porównywać żadnego Androda bo jabłko po prostu odstaje od konkurencji kosmicznie. Dlatego po tygodniu nękania Cortlandow i ISpotow udało się dzisiaj odebrać iPhone 11 :D
Załączony plik  E6279F0C-21B1-416E-9D7F-205EFE892C6F.jpeg   52,03 KB   0 Ilość pobrań
  • Sebosz lubi to

#221 moo

moo
  • 44 postów
  • SkądOpole/Częstochowa

Napisano 20 października 2019 - 23:41

Od środy jestem posiadaczem 11 i jest naprawdę mega dobrze. Przesiadłem się z dwuletniego X. Aparat wiadomo, że na mega plus, czas pracy baterii miodzio, ładuje co dwa dni no i wielkość ekranu w sam raz, bo w X już był dla mnie za mały, 11 Pro Max znowu za wielki. Jedyne czego się obawiałem, to nie o kolory na ekranie czy o sam ekran a o te ramki i powiem wam, że w ogóle ich nie widzę. Wiadomo, że są ciut większe, ale przywykłem do nich po dwóch godzinach używania telefonu. Co do samego ekranu, to jest biały idealnie, bo X wpadał w żółć, której nie lubię ( dlatego true tone zawsze wyłączone bleee). Dlaczego przesiadłem się z X na 11 zwykłą? Bo nie widzę sensu wydawania 5,200/5,700 dla trzeciego aparatu czy OLEDA a po sprzedaniu X, dołożyłem 1300 i przyjechała do mnie 11 Product RED :D


iPhone 11> iPhone X > iPhone 8 > iPhone 7 > iPhone 6s > iPhone 6 > iPhone 5s > iPhone 4s


#222 Tim_bo85

Tim_bo85
  • 65 postów

Napisano 24 października 2019 - 11:31

Ile wam wytrzymuje 11 na baterii przy waszym używaniu?



#223 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 24 października 2019 - 12:58

Masz temat o bateriach, poczytaj, poszukaj: https://myapple.pl/f...e-–-dyskusja/


  • winmaciek lubi to

#224 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 28 października 2019 - 14:18

Powinna wytrzymywać około 2 dni


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#225 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 28 października 2019 - 19:43

Powinna wytrzymywać około 2 dni


Jak to policzyłeś? O czy jeden dzień to wciąż „około 2 dni”?
instagram - czacha




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych