Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 11 – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
268 odpowiedzi w tym temacie

#51 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2019 - 15:30

No właśnie - w danych technicznych 11 jest napisane, że ma 2 krotny zoom optyczny (oddalanie). Zawsze myślałem, że określenie 2 x zoom oznacza możliwość 2 krotnego zbliżenia i to jest główna zaleta zooma, a tu nagle jakaś dziwna teoria Apple z oddalaniem ?

Żeby mówić o 2-krotnym zbliżeniu trzeba ustalić punkt odniesienia, czyli ile to jest 1-krotne przybliżenie. Tak naprawdę w obiektywach "ileś-razy-zoom" oznacza po prostu proporcję między największą i najmniejszą ogniskową. Czyli zarówno obiektyw 70-210mm, jak i 10-30mm będą miały zoom x3. Także w podejściu Apple nie ma w tym przypadku niczego dziwnego.



#52 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2019 - 16:33

Pod wzgledem fotograficznym wiadomo ze to co ma 11 jest lepsze od 6s. Ale jednoczesnie moim zdaniem jest slabsze od XS. Moze nie tyle technologicznie, co uzytkowo. Czesciej chcesz cos przyblizyc na zdjeciu niz zrobic szersze ujecie ;)

Fotografuje na Fuji zawodowo od 3 lat, wczesniej uzywalem Canona 5D3 ze szklarnia. Jak mam gdzies jechac na wycieczke to nie biore Fuji (X-T2, X-Pro2, X-T3) tylko iPhone 7+ .. bo i tak go ze soba biore :)


Tylko Ty fotografujesz zawodowo, więc rozumiem. Dla mnie zdjęcia to hobby więc jak już jadę gdzieś dalej to zawsze mam aparat. ;)

#53 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2019 - 18:16

Dobra, pośmialiśmy się, ale uwaga, że to nie jest temat o rękojmiach i innych takich jest całkowicie słuszna. Posty związane z tym offtopem wylatują.


  • MasterM lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#54 TomRS

TomRS
  • 113 postów

Napisano 11 września 2019 - 18:43

Żeby mówić o 2-krotnym zbliżeniu trzeba ustalić punkt odniesienia, czyli ile to jest 1-krotne przybliżenie. Tak naprawdę w obiektywach "ileś-razy-zoom" oznacza po prostu proporcję między największą i najmniejszą ogniskową. Czyli zarówno obiektyw 70-210mm, jak i 10-30mm będą miały zoom x3. Także w podejściu Apple nie ma w tym przypadku niczego dziwnego.


Zgadza się z tą proporcją, jednak zwykle podaje się ( przynajmniej amatorom) ilukrotnie dany obiektyw coś potrafi przybliżyć, bo to jest jakby istotniejsze. Ja przynajmniej nie spotkałem się do tej pory ze sformułowaniem „obiektyw X pozwala uzyskać dwukrotne oddalenie”
No ale mniejsza z tym

#55 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 11 września 2019 - 18:46

Moze pisali to w stosunku do obiektywu szerokatnego - jako stosunek oddalenia

#56 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 11 września 2019 - 18:48

No i teraz czas na szok. Sa obiektywy, ktore maja "zoom 1x", a przyblizaja bardziej niz taki z "zoomem 10x". Normalnie szok.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#57 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2019 - 18:50

Zgadza się z tą proporcją, jednak zwykle podaje się ( przynajmniej amatorom) ilukrotnie dany obiektyw coś potrafi przybliżyć,

Niestety ludzie bezrefleksyjnie łykają marketingową papkę. Co to znaczy, że obiektyw potrafi coś przybliżyć? Że to coś będzie 2 razy większe niż co? Niż widziane gołym okiem? No dobrze, ale to przecież zależy, na jak dużym ekranie/wydruku będziemy dane zdjęcie oglądać. Jeśli zdjęcie zrobione nawet szerokim obiektywem powiększymy do wielkości billboardu, to obiekty będą na nim większe, niż na ekranie telefonu.

 

Jeśli weźmiesz dwa aparaty z tzw dużym zoomem typu x15, to w obu proporcja skrajnych ogniskowych będzie 15:1, ale bezwzględne wartości mogą się różnić. I właśnie tę proporcję podaje się amatorom. Osoby bardziej świadome na ogół w ogóle na ten parametr nie zwracają uwagi.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 11 września 2019 - 18:53


#58 panpatro

panpatro
  • 153 postów

Napisano 11 września 2019 - 18:53

Chyba wygrał iPhone 11 Zielony :D
Jak zamiawiam z oficjalnej strony Apple to co w przypadku gwarancji? Nigdy nic tak od nich nie brałem zwłaszcza w dniu premiery. A nie ma u mnie w mieście żadnego sklepu typu iSpot itp.

#59 TomRS

TomRS
  • 113 postów

Napisano 11 września 2019 - 19:01

No i teraz czas na szok. Sa obiektywy, ktore maja "zoom 1x", a przyblizaja bardziej niz taki z "zoomem 10x". Normalnie szok.


Zauważ, że też piszesz o przybliżaniu, a nie o oddalaniu jak Apple ;) poza tym pełna zgoda ;)

#60 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 11 września 2019 - 21:03

Chyba wygrał iPhone 11 Zielony :D
Jak zamiawiam z oficjalnej strony Apple to co w przypadku gwarancji? Nigdy nic tak od nich nie brałem zwłaszcza w dniu premiery. A nie ma u mnie w mieście żadnego sklepu typu iSpot itp.

A co ma być? 



#61 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 września 2019 - 05:39

Tylko Ty fotografujesz zawodowo, więc rozumiem. Dla mnie zdjęcia to hobby więc jak już jadę gdzieś dalej to zawsze mam aparat. ;)


Popatrz na to inaczej - ja jako zawodowiec aka profesjonalista uwazam ze zdjecia z telefonu sa wystarczajacej jakosci aby do zdjec rodzinnych i dla siebie nie warto bylo targac dodatkowego aparatu, nawet jesli jest rozmiaru X-T30 ;)

Z drugiej strony majac na szyi aparat realizujemy sie w hobby o szeroko pojetej nazwie „fotografia” w ktorej miesci sie tez gadzeciarstwo no i nie zzeramy baterii telefonu do robienia zdjec ;)
  • Molimo lubi to
instagram - czacha

#62 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 12 września 2019 - 05:40

I na tym mozna poprzestac.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#63 panpatro

panpatro
  • 153 postów

Napisano 12 września 2019 - 07:17

A co ma być?


Chodzi mi o to gdzie to się później odsyła, czy są punkty stacjonarne itp. :)

#64 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2019 - 07:19

Chodzi mi o to gdzie to się później odsyła, czy są punkty stacjonarne itp. :)

Jest sieć autoryzowanych serwisów. Oddajesz albo odsyłasz.



#65 panpatro

panpatro
  • 153 postów

Napisano 12 września 2019 - 07:30

To jeszcze ostatnie pytanie, wiadomo że strona jutro będzie obciążona to najlepiej zalogować się poprzez Apple ID i dodać nawet dziś do metod płatności kartę kredytową i jutro będzie szybciej? Czy jednak dopiero jutro trzeba będzie klepać wszystko i liczyć na to że się strona nie wysypie? :)

Użytkownik panpatro edytował ten post 12 września 2019 - 07:31


#66 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2019 - 07:40

To jeszcze ostatnie pytanie, wiadomo że strona jutro będzie obciążona to najlepiej zalogować się poprzez Apple ID i dodać nawet dziś do metod płatności kartę kredytową i jutro będzie szybciej? Czy jednak dopiero jutro trzeba będzie klepać wszystko i liczyć na to że się strona nie wysypie? :)

Wypij szklankę wody. To nie promocja na Crocsy w Lidlu.



#67 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 września 2019 - 08:42

To jeszcze ostatnie pytanie, wiadomo że strona jutro będzie obciążona to najlepiej zalogować się poprzez Apple ID i dodać nawet dziś do metod płatności kartę kredytową i jutro będzie szybciej? Czy jednak dopiero jutro trzeba będzie klepać wszystko i liczyć na to że się strona nie wysypie? :)

Widze ze przebierasz nogami zeby kliknac ajfona. Spokojnie. Wystarczy dla wszystkich .. najwyzej nie w pierwszym rzucie ;) 


  • 5b46927ee6 lubi to
instagram - czacha

#68 relakzstyle

relakzstyle
  • 189 postów

Napisano 12 września 2019 - 08:56

w zestawie brak ładowarki 18 W jest 5 w. Ciekawe czy wystarczy kupic ladowarke 18 w ? czy kabel załączony w pudełku wspiera szybkie ładowanie ....



#69 panpatro

panpatro
  • 153 postów

Napisano 12 września 2019 - 08:57

Tak :D
Pożegnałem się z 8 i obecnie używam jakiegoś Samsungowego cuda z 2015 roku (Android 5.0) i chciałbym na pierwszy rzut się załapać :D

#70 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2019 - 09:31

w zestawie brak ładowarki 18 W jest 5 w. Ciekawe czy wystarczy kupic ladowarke 18 w ? czy kabel załączony w pudełku wspiera szybkie ładowanie ....


Od kilku lat używam ładowarki od iPada i żadna specjalna wersja kabla nie była potrzebna.
  • 5b46927ee6 lubi to

#71 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 12 września 2019 - 09:37

Ja tak samo jak Molimo. To nie łałej gdzie dają kable grube jak do siły :D


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#72 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 12 września 2019 - 10:07

To jeszcze ostatnie pytanie, wiadomo że strona jutro będzie obciążona to najlepiej zalogować się poprzez Apple ID i dodać nawet dziś do metod płatności kartę kredytową i jutro będzie szybciej? Czy jednak dopiero jutro trzeba będzie klepać wszystko i liczyć na to że się strona nie wysypie? :)


Bedzie szybciej. Mozesz tez od razu dodac do ulubionych wybrany telefon.

#73 relakzstyle

relakzstyle
  • 189 postów

Napisano 12 września 2019 - 10:26

chodzi o to , ze kable od apple te oryginalne ktore były dotąd nie puszcza 18 W z tego co wiem, i trzeba kupować lightning - usbC do szybkiego ładowania, jesli uzywasz kompletnej ładowatki od ipada to OK bo tam kabel jest inny.



#74 TomRS

TomRS
  • 113 postów

Napisano 12 września 2019 - 10:29

U mnie jednak padło na XS w końcu :) Lepszy niż w 11 aparat (na Czachy odpowiedzialność ;) ) i 20 rat 0% mnie przekonało do dołożenia do wersji 256 GB ;P 


  • czacha lubi to

#75 zapsu

zapsu
  • 135 postów

Napisano 12 września 2019 - 10:33

U mnie jednak padło na XS w końcu :) Lepszy niż w 11 aparat (na Czachy odpowiedzialność ;) ) i 20 rat 0% mnie przekonało do dołożenia do wersji 256 GB ;P

Gdzie kupiłeś?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych