Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak całkowicie wyłączyć dane komórkowe poza UE?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 05 sierpnia 2019 - 12:12

Witam, 

wybieram się na wyjazd po krajach bałkańskich. Tam w większości nie ma taryfy internetu UE. 

Słyszałem, że zwykłe wyłączeniu transferu i roamingu danych w ustawieniach nie zawsze wystarcza, bo 

telefon czasem łączy się z netem, poza nami żeby np dodać lokalizajcę do robionych zdjęć czy sprawdzania godziny itd. 

Czytałem o przypadkach, że mimo wyłączenia transfertu ktoś otrzymywał rachunek rzędu 15000zł. 

Czy wiecie coś w temacie takich dodatkowych ustwaień? Chodzi bodajże o np A-GPS lub coś takiego. 

Co polecacie przestawić jak będę np.  w Serbii czy Macedonii lub Bośni? 

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2019 - 12:21

Wyłączenie roamingu danych powinno załatwić sprawę.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2019 - 13:16

Jeśli masz wątpliwości, czy mimo wyłączenia roamingu danych w telefonie, nie będzie się łączył z siecią, możesz wyłączyć na poziomie swojego operatora. Wtedy nawet, gdyby Ci coś policzyli, to będziesz miał twarty argument w ręku w postaci swojego zlecenia do nich.



#4 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 05 sierpnia 2019 - 13:20

Witam, 

wybieram się na wyjazd po krajach bałkańskich. Tam w większości nie ma taryfy internetu UE. 

Słyszałem, że zwykłe wyłączeniu transferu i roamingu danych w ustawieniach nie zawsze wystarcza, bo 

telefon czasem łączy się z netem, poza nami żeby np dodać lokalizajcę do robionych zdjęć czy sprawdzania godziny itd. 

Czytałem o przypadkach, że mimo wyłączenia transfertu ktoś otrzymywał rachunek rzędu 15000zł. 

Czy wiecie coś w temacie takich dodatkowych ustwaień? Chodzi bodajże o np A-GPS lub coś takiego. 

Co polecacie przestawić jak będę np.  w Serbii czy Macedonii lub Bośni? 

Wyczytałeś to tutaj bądź gdziekolwiek indziej odnośnie iPhone? Wyłącz dane oraz roaming i tyle. Nic się nie wydarzy. Takie problemy to sam widziałem na własne oczy ale w Samsungu. Zresztą zawsze możesz przed wyjazdem zerknąć ile masz pobranych danych i po jednym czy dwóch dniach już za granicą zerknąć raz jeszcze. Jak się nie ruszyło to się nie ruszy.


Użytkownik kristof461 edytował ten post 05 sierpnia 2019 - 13:20

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#5 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 05 sierpnia 2019 - 15:24

Ok- dziękuję za info:) przemyślę kwestię wyłączenia roamingu poza unią europejską na poziomie operatora:) 



#6 Gori77

Gori77
  • 37 postów

Napisano 06 sierpnia 2019 - 07:12

Wystarczy wyłączyć dane komórkowe w roamingu (ogólne dane mogą zostać włączone). Po przełączeniu się na zagraniczna sieć dane się nie włącza (po powrocie do Polski włącza się z automatu). Miałem takie ustawienia podczas licznych wyjazdów poza unie i nigdy nie było problemu. Na androidzie bywało różnie u kolegi na Huawei-u pomimo wyłączenia danych telefon codziennie pobierał/wysyłał kilka kB danych i w ciągu miesięcznego pobytu uzbierało się ok 300 zł (reklamacja w Orange została uznana i zwrócili mu cała kwotę).

#7 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 06 sierpnia 2019 - 09:39

Czyli, nie wyłączać całkowicie danych komórkowych, tylko wyłączyć opcję Roaming danych ? 

 

 

Wystarczy wyłączyć dane komórkowe w roamingu (ogólne dane mogą zostać włączone). Po przełączeniu się na zagraniczna sieć dane się nie włącza (po powrocie do Polski włącza się z automatu). Miałem takie ustawienia podczas licznych wyjazdów poza unie i nigdy nie było problemu. Na androidzie bywało różnie u kolegi na Huawei-u pomimo wyłączenia danych telefon codziennie pobierał/wysyłał kilka kB danych i w ciągu miesięcznego pobytu uzbierało się ok 300 zł (reklamacja w Orange została uznana i zwrócili mu cała kwotę).



#8 Gori77

Gori77
  • 37 postów

Napisano 06 sierpnia 2019 - 09:50

Dokładnie tak, nie wiem czy jedziesz samochodem czy lecisz bezpośrednio do kraju spoza Unii, ale jeżeli jedziesz autem to już w Czechach zobaczysz ze dane się dezaktywowały.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych