Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

iPad Air 2019 / iPad mini 2019 czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mico11

mico11
  • 184 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 sierpnia 2019 - 12:19

Cześć,

po dłuższej przerwie ksi mnie żeby wrócić do iPada. Jest jedno ALE: dawno temu miałem ipada pierwszej generacji, później pierwszego mini (który do dzisiaj leży w szufladzie). Problem z tymi sprzętami był taki, że bardzo szybko się zestarzały, 3 lata po premierze nie tyle że cięły czy muliły - praktycznie stały się nieużywalne, bo jak inaczej nazwać jeśli w przeglądarce ledwo działa jedna otwarta karta, a wiekszy pdf skutecznie przytnie na amen. o grach nie wspomnę. jednym słowem mam złe doświadczenia.

 

Nie mam wysokich wymagań, nie będę próbował zastąpić iPadem laptopa, chodzi o sprawne www + netflix + poczta + booking na wakacjach / mapy, w coś pograć na kanapie.

 

1) jak sądzicie czy dzisiejsze urządzenia są bardziej future proof ? Chciałbym kupić wersję z LTE ale jeśli to ma być znowu zabawka za trzy lata nadająca się praktycznie na śmietnik to mam znam lepsze sposoby jak zmarnować 3,5 tyś zł (air + cover + pencil)

 

2) czy air nie jest za duży że by zabrać go na wakacje ? bagaż podręczny, wepchnięty gdzieś do torby, komunikacja miejska?

 

 



#2 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 03 sierpnia 2019 - 19:38

Poczekaj do września będą nowe 10,2 calowe modele z mniejszymi ramkami itp.

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#3 benco

benco
  • 10 postów

Napisano 04 września 2019 - 09:00

Ja analizując to samo co piszesz wybrałem iPad mini 5 (2019). Ma na tyle dobre podzespoły, że starczy na długo, a gabaryt ma taki że można go spokojnie mieć zawsze przy sobie. Kupiłem do tego obudowę z klawiaturą i jest bardziej poręczny niż mój MS Surface Pro :(



#4 michak80

michak80
  • 430 postów
  • SkądKijów ( Ukraina )

Napisano 04 września 2019 - 09:25

Ja posiadam iPad Mini 4 i zdecydowałem się kupić cos większego. Padło na iPad Air 2019. Na początku przez kilka dni wydawał mi się za duży. Po kilku dniach się przyzwycziłem i dla mnie jest super. Często zabieram go z sobą w podróże służbowe. Uważam że to świetne urządzenie do konsumpcji mediów (YouTube, Netflix, Internet). Sprawdza się u mnie również jako narzędzie pracy (maile). Ja jestem bardzo zadowolony. Cena w polsce 2500 jest trochę spora. Mi udało się kupić przez znajomego ze Stanów za około 1950 PLN. 



#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 04 września 2019 - 10:48

Ja w wakacje, na kilka tygodni podróży, zastąpiłem Macbooka iPadem z klawiaturą (z uwagi na wielkość i wartość - zostawianie nowego laptopa w namiocie, to nie na moje nerwy). iPad Air 2, czyli stary, sprawdził się znakomicie - i do maila, i do Numbers i do Netflixa wieczorem. Nowy air może być tylko lepszy, ma przecież wydajność na poziomie nowych laptopów. Jedna uwaga - jeśli nie planujesz użycia do nawigacji w trakcie jazdy (na żywo), czyli możesz odpuścić GPS, to oszczędź na LTE - iOS13 usprawnia łączenie z telefonowym hotspotem (z iPhone), wifi jest dziś dość powszechne i te pare stów można zostawić na co innego. Druga rada - jak chcesz jeszcze taniej, to iPad Pro 10,5 jest jeszcze do kupienia nowy - lepszy ekran, lepsze głośniki i procesor nadal bardzo mocny. Ja miałem już na nim betę Ipad OS 13 więc przeglądarka jak na PC i lepszy multitasking.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych