Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak miejsca na dysku, zapełnienie się pamięci samoczynnie do 0 KB.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dominik Bara

Dominik Bara
  • 6 postów

Napisano 18 lipca 2019 - 18:16

Witam wszyskich, 

 

otóż posiadam Macbooka Air 2016 128 GB, na którym mam postawionego Windowsa 7 na VirtualBoxie, i od pewnego czasu wyświetla mi się bez przerwy komunikat "brak miejsca na dysku startowym", usunąłem już sporą część niepotrzebnych plików, ale cały czas dysk się zapełnia, po każdym uruchomieniu jest np. 500 MB wolnego i po krótkim czasie jest nagle 0 KB wolnego miejsca. Dodam też, że folder 'Inne" ma jakieś 90 GB. Co polecacie w takiej sytuacji? Jakieś sugestie? Przeczytałem już z grubsza trochę wątków na ten temat, ale wierzę, że są tutaj specze od tego sprzętu, którzy znają go jak własną kieszeń.

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2019 - 18:30

W macOS nie ma zasadniczo folderu „inne”. Nie wiem ile ta maszyna wirtualna ma zarezerwowane miejsca, ale biorąc pod uwagę dysk 128 GB, to nie ma nic dziwnego tych komunikatach. 
Zasadniczo macOS potrzebuje przynajmniej kilku GB wolnego miejsca, by „oddychać”. 


Użytkownik winmaciek edytował ten post 18 lipca 2019 - 18:31

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Dominik Bara

Dominik Bara
  • 6 postów

Napisano 18 lipca 2019 - 19:06

Cały folder wirtualnej maszyny to 70 GB, jak instalowałem Windowsa to utworzyłem dla niego partycje 45 GB, myślałem nad postawieniem Win7 przez VirtualBoxa na zewnętrznym dysku SSD, czy zdawałoby to egzamin? 



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2019 - 19:45

Myślę, że przy tak małym dysku wewnętrznym zdecydowanie warto spróbować. Może będzie odrobinę wolniej, ale za to będzie można swobodniej korzystać z macOS. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 Dominik Bara

Dominik Bara
  • 6 postów

Napisano 18 lipca 2019 - 20:10

A co może mi tak zżerać miejsce na dysku? Przy ponownym uruchomieniu wszystko wraca do 500 mb i po dłuższej chwili znów jest 0 KB wolnego miejsca. To wina uruchomionych programów, czy coś innego jest na rzeczy?



#6 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 18 lipca 2019 - 21:00

masz tam antywirusa na tym virtualboxie? pobierz sobie na maca WinDirStat. Na Windowsa też mozesz. Sprawdź, co zapycha dysk.



#7 Dominik Bara

Dominik Bara
  • 6 postów

Napisano 18 lipca 2019 - 21:43

Przeskanowałem dysk programwm Disk Inventory X i tak to wyglada jak na załączniku ewidentnie maszyna wirtualna zajmuje 64 Gb.Załączony plik  skan.png   385,66 KB   0 Ilość pobrańZałączony plik  skan.png   385,66 KB   0 Ilość pobrań

#8 frycu

frycu
  • 242 postów
  • SkądKrosno/Kraków

Napisano 19 lipca 2019 - 09:22

Możesz też zobaczyć ile pliki od Bluetootha Ci zajmują - ja miałem podobną sytuację i wywalenie ich zwolniło mi 50 GB na dysku :)

 

1. wchodzisz do FIndera
2. klikasz cmd+shifg+g
3. wpisujesz /var/log i klikasz Enter
4. tam możesz mieć folder Bluetooth i drugi plik bluetoothCoreDump.log
5. usuń je
6. ciesz się wolnym miejscem na dysku :)


#9 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 19 lipca 2019 - 11:09

Włącz wyświetlanie ukrytych plików, a potem folder po folderze sprawdzaj ile zajmują miejsca i w ten sposób dojdziesz. System nie generuje żadnych plików zajmujących dużo miejsca, to zawsze są pliki użytkownika.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#10 Dominik Bara

Dominik Bara
  • 6 postów

Napisano 19 lipca 2019 - 13:22

Najwiecej miejsca(tak jak już pisałem wyżej) zabiera mi folder z maszyną wirtualną, jej migawka to ponad 24 gb. Virtualboxa używam tylko do jednego programu, którego pliki nie maja więcej niż 1 MB, może zrobić nową migawkę a tą starą usunąć?

#11 Tomasz Skibniewski

Tomasz Skibniewski
  • 1 postów

Napisano 15 marca 2021 - 18:45

Macbook Air do modelu 2017 pozwala na bezproblemową rozbudowę. Proponuję kupić dysk M2 np. Cruser 1Tb - wydatek okoó 500 zł, przejściówka - 35zł, zestaw śrubokrętów serwisowych - 12zł. Miejsce będzie na niejeden system operacyjny.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych