Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac niedziałający mikrofon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Mateusz Nawrot

Mateusz Nawrot
  • 16 postów

Napisano 18 czerwca 2019 - 21:12

Cześć,

 

Po raz pierwszy postanowiłem uruchomić skype na nowym iMac'u i zauważyłem, że wbudowany mikrofon nie wyłapuje praktycznie w ogóle żadnego zewnętrznego dzwięku. Osoba, z która rozmawiałem mówiła, że słychać cicho wszystkie dzwięki z systemu albo np. youtube, a mój głos strasznie cicho i jakbym mówił z końca pokoju (w sensie dzwięk jest bardzo stłumiony). W ustawieniach podkręciłem wszystko na maks i gdy mówiłem do monitora bardzo głośno to nawet pasek badający głośność mikrofony ledwo drgał.

Da się coś z tym zrobić?



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 19 czerwca 2019 - 00:12

Cześć,

 

Osoba, z która rozmawiałem mówiła, że słychać cicho wszystkie dzwięki z systemu albo np. youtube, a mój głos strasznie cicho i jakbym mówił z końca pokoju (w sensie dzwięk jest bardzo stłumiony). W ustawieniach podkręciłem wszystko na maks i gdy mówiłem do monitora bardzo głośno to nawet pasek badający głośność mikrofony ledwo drgał.

 

Czyli wbrew tytułowi wątku - mikrofon jednak działa.

Nie podałeś ani szczegółów historii Twojego komputera ani tego do kiedy mikrofon działał prawidłowo i co się wydarzyło przed tym jak przestał działać prawidłowo - byłoby łatwiej coś powiedzieć, bo z tekstów na różnych forach wynika, że takie objawy występują najczęściej jak nowsze iMac-i są otwierane (a właściwie: zamykane) przez przypadkowe osoby czy serwisy używające niewłaściwych materiałów do sklejenia ekranu z korpusem komputera, np. przy wymianie dysku na SSD .

Ale czasem zdarzają się gorsze skutki:  www.youtube.com/watch?v=j8OqOaRcNLA 


Użytkownik bee3 edytował ten post 19 czerwca 2019 - 00:13

Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych