Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Z zakupu komputera rozliczę Was za 5lat^^ (Internet, nauka)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekTarek-d2ad910219

MarekTarek-d2ad910219
  • 3 postów

Napisano 05 czerwca 2019 - 20:37

(pragnę nadmienić, iż analogiczny post zamieściłem w iOS->Jaki sprzęt wybrać. Jeśli ktoś ma doświadczenie i w tym zakresie, będę wdzięczny za opinię również w drugim zapytaniu)

Witam!
Od jakiegoś czasu bardzo mocno kusi mnie, by wpłynąć w świat Apple. Aby móc korzystać z pełni oferowanych przez niego usług, chciałbym zakupić telefon (iPhone) oraz komputer (Macbook/ iMac). Jako, że jesteśmy w dziale Mac, skupmy się tutaj na komputerze :)

Otóż, interesuje mnie Mac jak najtańszy, jednak dający realną perspektywę na to, że będzie użyteczny/ wspierany przez najbliższe 4-5 lat. W związku z tym byłbym Wam niezmiernie wdzięczny za opinię, co Waszym zdaniem spełni ten jeden, jednak bardzo "niepewny" wymóg.
Przeznaczeniem sprzętu będzie przeglądanie Internetu, tworzenie prezentacji/ plików tekstowych/ oglądanie filmów. Oczywiście lepiej, aby był to mobilny Macbook, jeżeli jednak ktoś uważa, że pewniejszym zakupem będzie iMac, to oczywiście jestem w stanie się dostosować ;)

Zdaję sobie sprawę, że nikt nie da mi tutaj gwarancji, że podany przez niego model będzie godny polecenia przez najbliższe 5 lat, dlatego uznajmy, że każda opinia będzie subiektywna ;)

Forum, o dziwo, polecił mi pracownik iDream. Nie mówię, że do czegokolwiek Was to obliguje, jednak, naprawdę, liczę na Wasze dobre rady- najtańszy Macbook/iMac, który Waszym zdaniem będzie się dobrze spisywał przez najbliższe 4-5 lat, a Apple, go nie porzuci (odmawiając aktualizacji).

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!!

Pozdrawiam,
Marek

PS
"Najtańszy" nie oznacza, że model Air 2018 czy jakiś "Pro" odpadają- nie mam po prostu specjalnych wymagań, oprócz internetu, filmów, tworzenia dokumentacji czy nauki (między innymi programowania, ale nauka to jedno, a programowanie drugie^^). Mobilność na drugim miejscu. Ważniejsza już pewnie bezawaryjnosć.Tak więc im tańszy, tym lepiej, gdyż mniej wydam :3

#2 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 06 czerwca 2019 - 09:13

Skoro juz tu trafiłeś to najpierw przeszukaj forum. Masz tyle tematów w których powiedziano już chyba wszystko o komputerach Apple. Po co kolejny o tej samej tematyce. Do tego zrobiłeś to samo w innym dziale.

Co do polecenia forum przez pracownika oficjalnego resellera. Trochę dziwne że sprzedawca nie potrafił ci doradzić co źle o nim świadczy. 


Użytkownik kristof461 edytował ten post 06 czerwca 2019 - 09:15

  • cooper69 lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#3 MarekTarek-d2ad910219

MarekTarek-d2ad910219
  • 3 postów

Napisano 06 czerwca 2019 - 13:34

Rady pracownika nie uznałem za dziwną, ponieważ nie kojarzę, aby oferowali oni modele sprzed np. 6 lat, a i takie biorę pod uwagę.

Jeżeli uważasz, że powinienem swój wybór oprzeć na pozostałych postach, to sprawa jest prosta- parafrazując zbitek wypowiedzi użytkowników sprzed paru dni "kompletnie nie ma sensu niczego brać, ponieważ nowe modele praktycznie się nie różnią od starych, a stare niedługo stracą wsparcie".

Dziękuję za wsparcie, temat do zamknięcia :)

#4 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 06 czerwca 2019 - 14:04

Jedyne co usprawiedliwia sprzedawcę to fakt że sugerowanie czegoś co jest poza sprzedażą jest wbrew polityce firmy. W związku z tym szybciej jest odesłać kogoś na forum niz samemu tłumaczyć mu dlaczego lepiej rozważyć starsze modele.

Jest też druga opcja. Nie miał o starych których nie miał przed sobą zielonego pojęcia. To jednak mniej prawdopodobna opcja zwłaszcza w iDream. Co innego gdybyśmy mówili o iSpot. Nawet bym się nie zdziwił. 

 

Co do konkluzji że nie ma co wybrać. Poczytaj na spokojnie. Komputery tak szybko wsparcia nie tracą. Do tego "nowe modele" to szerokie pojęcie bo Macbooki Pro są "nowe" od modeli 2016 a taki Air dopiero ostatnio został odświeżony. 

Jak coś możesz napisać PW. Daj tylko więcej info o tym jakich programów chcesz używać. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych