Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy mogę zainstalować drugi dysk SSD do iMaca?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 17 kwietnia 2019 - 22:31

Zadzwoniłem do głównej siedziby Cortland, i poprosiłem aby w moim iMacu oprócz dysku wewnętrznego Apple 512GB SSD który już mam, dodatkowo zainstalowali dysk 2 TB. Jednak w odpowiedzi usłyszałem że nie można w moim iMacu zainstalować  drugiego dysku a jedynie można wymienić mój stary dysk 512GB SSD i zainstalować nowy. Powiedziano mi tez że największy jaki mogą mi zainstalować dysk to tylko 1 TB Samsunga, bo tylko taki mają w sklepie. Jednak dodali że jeśli sam sobie kupię i przyniosę jakiś większy dysk to też go zamontują i zapłacę tylko za pracę.  Powiedzieli że nie mogą mi znaleźć w jakimś innym sklepie jakiegoś dysku 2 TB lub większego, bo sam sobie muszę go znaleźć i kupić.

W związku z tym chciałem prosić, aby ktoś doradził mi na forum, gdzie i jaki mogę zakupić dysk do mojego iMaca? Posiadam iMaca Retina 5K, 27-inch, 2017. Dysk 512 GB SSD, RAM 16 GB i Procesor 4,2 GHz Intel Core i7. Mój iMac jest chyba najnowszym, ostatnim modelem.  Ciekaw jestem czy są dyski 2 TB lub z jeszcze większą pojemnością?  Byłbym wdzięczny za podanie też jakiegoś zaufanego sklepu. A może jest w Polsce jakiś serwis który ma takie dyski i założy mi go, wykonując prace solidnie?

Chciałem też zapytać czy prawdą jest że muszę wyciągnąć z iMaca stary dysk SSD aby w to miejsce włożyć nowy? Myślałem że będę mógł mieć 2 osobne dyski, wtedy nie stracił bym wyłożonych pieniędzy w oryginalny dysk Apple 512GB SSD. 

W skrócie, chciałem zapytać czy mogę zainstalować drugi dysk SSD do iMaca, i więcej niż 1TB?

Wielkie dzięki z pomoc.



#2 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 18 kwietnia 2019 - 07:54

Ja mogę zaprosić do nas na wymianę dysku. Jeśli podasz numer seryjny komputera to podpowiem co można z nim zrobić. Jeśli masz oryginalny dysk SSD 512GB od Apple to nie powinno być żadnego problemu z montażem drugiego dysku SSD SATA. My montujemy dyski Samsung i są one nawet o pojemności nawet 4TB.

Jesteśmy serwisem autoryzowanym, więc o poprawność montażu nie musisz się martwić.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 18 kwietnia 2019 - 17:05

Serwis.Me, bardzo cieszę się z tych informacji. Dziękuję.



#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 18 kwietnia 2019 - 21:40

 

W związku z tym chciałem prosić, aby ktoś doradził mi na forum, gdzie i jaki mogę zakupić dysk do mojego iMaca? 

Może być dowolny, SATA SSD.

2TB SATA SSD kosztują już <1000zł.

 

Posiadam iMaca Retina 5K, 27-inch, 2017. Dysk 512 GB SSD, RAM 16 GB i Procesor 4,2 GHz Intel Core i7. Mój iMac jest chyba najnowszym, ostatnim modelem.  

Najnowsze modele iMac-ów są z 2019 (ale to nie ma znaczenia dla możliwości upgrade).

 

 

Chciałem też zapytać czy prawdą jest że muszę wyciągnąć z iMaca stary dysk SSD aby w to miejsce włożyć nowy? 

Nie. Nie musisz.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych