Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP 13'' vs 15''


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dart_Mage2

Dart_Mage2
  • 4 postów

Napisano 11 kwietnia 2019 - 12:18

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu MacBooka Pro(obecnie siedzę na Windowsie i mam trochę doświadczeń z Linuxem), zdecydowanie roczniki po 2016(sprzęt raczej używany) i nie mogę się na rozmiar zdecydować, poza takimi zwykłymi celami w używaniu laptopa internet, office, sporadycznie jakieś gierki, to moim głównym celem jest rozwój wiedzy z zakresu IT(administracja, testy, programowanie itd.)

1. Dlatego chciałem was spytać o komfort pracy na 13'', bo jakoś bardziej przekonuje mnie 15'', ale cena już mniej. Tu chciałem nadmienić ,że rozwiązania pokroju stacji dokującej i monitora w domu raczej odpada, bo moje życie jest dość mobilne z związku z pracą, studiami itd.

2. Jeśli zdecydowałbym się na 13'' to w przypadku programowania itd. i tego typu zastosowań to cudo zwane Touch Barem ma jakieś zastosowanie warte dopłacania do zakupu tego modelu? Nie planuje rozwijać zdolności artystycznych z branży kreatywnej.

3. Trochę mniej związane z tematem, ale nie chce tworzyć kolejnego tematu. Pracował ktoś z was z mobilnym monitorem na  np. USB-C(sygnał i zasilanie w jednym) i MacBookiem, jakieś wrażenie doświadczenia, bo tu też rozmiary ekranów są różne z przedziału 13''-15''. Jakieś modele warte uwagi?

 

Z góry niezmiernie dziękuje za rozjaśnienie moich wątpliwości.

 



#2 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 11 kwietnia 2019 - 12:43

1. Czy teraz korzystasz również z laptopa? Jeśli tak to ile cali?

Ciężko jednoznacznie doradzić bo z założenia praca na laptopie o ile nie jest on na wyższej wysokości nie jest ergonomiczna i męczy nasze ciało. A zatem im większy ekran tym powinno być nam łatwie również ze względu na wielkość wyświetlanego obrazu. Mój znajomy ma 15" bo na 13" nie umie pracować. Ja w pracy i w domu mam monitory więc raz na jakiś czas bez tego dodatku wystarczy te 13 cali. Niektórzy nawet korzystają z 12" a nawet 11". Zwłaszcza teraz kiedy tablety potrafią zastąpić komputer. Indywidualna kwestia.

2. Nie interesuj się touch barem bo to bajer nic więcej

3. Ma sens zewnętrzny ekran w rozmiarze komputera? Według mnie nie ale to twoja decyzja.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 11 kwietnia 2019 - 12:49

Nowsze 13 mają 4 rdzenie i są bardziej perspektywiczne niż starsze 2rdzenie, nowe 15 mają 6 rdzeni a stare 4.
  • kristof461 lubi to
Fallout ...war, war never changes...

#4 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 11 kwietnia 2019 - 13:04

Nowsze dodajmy modele 2018. Taki MB Pro bez touch bara nie został zaktualizowany i wciąż jest modelem 2017 z 2 rdzeniami. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#5 Dart_Mage2

Dart_Mage2
  • 4 postów

Napisano 11 kwietnia 2019 - 13:22

1. Czy teraz korzystasz również z laptopa? Jeśli tak to ile cali?

Ciężko jednoznacznie doradzić bo z założenia praca na laptopie o ile nie jest on na wyższej wysokości nie jest ergonomiczna i męczy nasze ciało. A zatem im większy ekran tym powinno być nam łatwie również ze względu na wielkość wyświetlanego obrazu. Mój znajomy ma 15" bo na 13" nie umie pracować. Ja w pracy i w domu mam monitory więc raz na jakiś czas bez tego dodatku wystarczy te 13 cali. Niektórzy nawet korzystają z 12" a nawet 11". Zwłaszcza teraz kiedy tablety potrafią zastąpić komputer. Indywidualna kwestia.

2. Nie interesuj się touch barem bo to bajer nic więcej

3. Ma sens zewnętrzny ekran w rozmiarze komputera? Według mnie nie ale to twoja decyzja.

 

1. Najwięcej właśnie z 15'' korzystałem w życiu, więc stąd moje wątpliwości, 13'' robi wrażenie tym ,że jest tańsza. I stąd się wziął dylemat.

2. Dzięki, tak myślałem, ale wolałem się utwierdzić w przekonaniu.

3. Ja sobie cenię pracę na kilku ekranach, szczególnie jak się uczę czy tworzę jakieś projekty(mam na myśli takie studenckie), więc 2 monitory to dla mnie 'must have'(tak na marginesie w jednej pracy, ale to w finansach używałem 3 i było mi mało).


Użytkownik Dart_Mage2 edytował ten post 11 kwietnia 2019 - 13:23


#6 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 11 kwietnia 2019 - 14:30

A to inna sprawa z tymi monitorami. Natomiast nie pomogę przy ich wyborze. Co do 13"vs 15". Niestety tak to u Apple wygląda. Mniejszą pojemność dysku można przeżyć używając chmury. Natomiast nie oszczędzałbym na komforcie pracy. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#7 Dart_Mage2

Dart_Mage2
  • 4 postów

Napisano 11 kwietnia 2019 - 15:10

No cóż, zanosi się ,że jeszcze trochę muszę dozbierać.



#8 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 11 kwietnia 2019 - 16:27

1. Najwięcej właśnie z 15'' korzystałem w życiu, więc stąd moje wątpliwości, 13'' robi wrażenie tym ,że jest tańsza. I stąd się wziął dylemat.

Ja generalnie też korzystałam przede wszystkim z laptopów 15" (przez krótki okres miałam nawet 17") i niespecjalnie odczułam przesiadkę na 13", dość szybko się przyzwyczaiłam. Jak chcę pograć i uruchomię swojego MSI to czasami wydaje mi się wręcz duży, a on ma "tylko" 15,6" :D. No ale rozmiar ekranu to kwestia raczej dość indywidualna i najlepiej dość dobrze sobie przemyśleć temat, zamiast się pospieszyć i kupić coś, z czego nie do końca będziemy zadowoleni :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych