Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kopiowanie plików Macbook NAS Qnap


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasznow

lukasznow
  • 18 postów

Napisano 15 marca 2019 - 14:02

Witam

Jak w temacie. kopiowanie plików pomiędzy NAS a macbook przebiega na poziomie 37 MB/s. Laptop połączony jest kablem z routerem i połączenie jest ustawione na 1Gbps. Próbowałem łączyć komp router różnymi kablami (długie, krótkie), ale bez zmian. obecnie mam patchcord kat. 6a o długości 30 mb (oczywiście UTP). Co ustawić, aby osiągnąć większe transfery. Za odpowiedź z góry dziękuję.



#2 hock

hock
  • 27 postów
  • SkądPL

Napisano 16 marca 2019 - 01:50

Spróbuj to: https://www.qnap.com...a-smb-protocol/



#3 lukasznow

lukasznow
  • 18 postów

Napisano 16 marca 2019 - 17:34

Po części udało mi się znaleźć przyczynę. A mianowicie wcześniej przejściówkę ethernet miałem podłączoną do huba w monitorze LG 27UD88. Teraz jak ją podłączę bezpośrednio do macbooka transfery są 2x większe. Nie sądzę, aby usb 3.0 w monitorze było wąskim gardłem dla 1Gbit?



#4 hock

hock
  • 27 postów
  • SkądPL

Napisano 17 marca 2019 - 17:56

Po części udało mi się znaleźć przyczynę. A mianowicie wcześniej przejściówkę ethernet miałem podłączoną do huba w monitorze LG 27UD88. Teraz jak ją podłączę bezpośrednio do macbooka transfery są 2x większe. Nie sądzę, aby usb 3.0 w monitorze było wąskim gardłem dla 1Gbit?

Zdecydowanie może być, jakiego używasz huba? Masz inne, na których możesz sprawdzić pomiary?



#5 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 17 marca 2019 - 20:34

Zdecydowanie może być, jakiego używasz huba? Masz inne, na których możesz sprawdzić pomiary?

Hub może mieć znaczenie. Na obecnym dysk SSD, podpięty po (niby) USB 3.0, wyciąga jakieś 35 MBps. Podpięty bezpośrednio, przez Apple'ową przejsciówkę USB-C, średnio 360 MBps






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych