Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 7 - dziwne nagrzewanie sie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 levus89

levus89
  • 14 postów

Napisano 12 marca 2019 - 08:36

Witam. 

 

Mam dosyć dziwny problem z iPhone 7... a mianowicie potrafi się samoczynnie dosyć solidnie "zagotować".

Leży na biurku czy mając go w ręku potrafi dosłownie z niczego zrobić się niemal gorący.

Obecnie iPhone jest w serwisie z powodu trzeszczących głośników (wspomniałem w serwisie o nagrzewaniu się samoczynnym lecz powiedziano mi, że to normalne). 

Telefon jest w serwisie Apple (Jabłkowy serwis odesłał go do centrum serwisowego).

 

Może ktoś tutaj się wypowie co można z tym zrobić? 

Nie wydaje mi się, żeby to było normalne.



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 12 marca 2019 - 22:24

Ciepło powstające podczas pracy jest odprowadzane przez obudowę, więc sam fakt nagrzewania się obudowy jest zjawiskiem wynikającym z konstrukcji urządzenia i praw fizyki.

Osobnym pytaniem (którego nie rozstrzygniemy na forum - więc jest to pytanie do serwisu) jest: czy nagrzewanie się obudowy jest skorelowane (zarówno co do czasu jak i intensywności) z użyteczną pracą telefonu (np. pobieranie lub wysyłanie dużych ilości danych, uruchomione aplikacje obciążające procesor, etc.) ?

Jeżeli anomalia zostałyby potwierdzone - to zarówno trzeszczący głośnik, jak i ponadnormalne wydzielanie się ciepła mogłoby mieć swoją przyczynę np. w skutkach wcześniejszego zalania/zawilgocenia telefonu.


Użytkownik bee3 edytował ten post 12 marca 2019 - 22:25

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 levus89

levus89
  • 14 postów

Napisano 12 marca 2019 - 22:58

Jest mała aktualizacja. Telefon zgłoszony z powodu trzeszczących głośników a według informacji z serwisu na facebook:
W urządzeniu wymieniono: - tylna kamera - bateria - płyta główna - wyświetlacz

 

Nie sądzę, żeby wymiana tych podzespołów pomogła w przypadku problemu z obydwoma głośnikami.. no ale okaże się jak wróci.

 

Ciepło powstające podczas pracy jest odprowadzane przez obudowę, więc sam fakt nagrzewania się obudowy jest zjawiskiem wynikającym z konstrukcji urządzenia i praw fizyki.

Osobnym pytaniem (którego nie rozstrzygniemy na forum - więc jest to pytanie do serwisu) jest: czy nagrzewanie się obudowy jest skorelowane (zarówno co do czasu jak i intensywności) z użyteczną pracą telefonu (np. pobieranie lub wysyłanie dużych ilości danych, uruchomione aplikacje obciążające procesor, etc.) ?

Jeżeli anomalia zostałyby potwierdzone - to zarówno trzeszczący głośnik, jak i ponadnormalne wydzielanie się ciepła mogłoby mieć swoją przyczynę np. w skutkach wcześniejszego zalania/zawilgocenia telefonu.



#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 12 marca 2019 - 23:16

Jest mała aktualizacja. Telefon zgłoszony z powodu trzeszczących głośników a według informacji z serwisu na facebook:
W urządzeniu wymieniono: - tylna kamera - bateria - płyta główna - wyświetlacz

 

Nie sądzę, żeby wymiana tych podzespołów pomogła w przypadku problemu z obydwoma głośnikami.. no ale okaże się jak wróci.

Ilość (i rodzaj) wymienionych części w centrum serwisowym Apple - pozwala przypuszczać, że zaobserwowane przez Ciebie nagrzewanie się telefonu mogło być spowodowane np. niesprawnością któregoś z tych podzespołów, a nie wynikać z normalnej pracy telefonu. Co z kolei determinowałoby tezę, że lokalny serwis zbyt pochopnie ocenił stan telefonu (i zbagatelizował Twoje zgłoszenie). Szczęśliwie - Apple wymagało od serwisu wysłania telefonu do swojego centrum naprawczego i być może taka naprawa rozwiąże obydwa Twoje problemy.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 levus89

levus89
  • 14 postów

Napisano 12 marca 2019 - 23:34

Ojj bardzo bym chciał, żeby już się pozbyć problemów z tym telefonem. 

Jak nadal będą trzeszczały głośniki to będzie reklamacja na naprawę.

 

Ilość (i rodzaj) wymienionych części w centrum serwisowym Apple - pozwala przypuszczać, że zaobserwowane przez Ciebie nagrzewanie się telefonu mogło być spowodowane np. niesprawnością któregoś z tych podzespołów, a nie wynikać z normalnej pracy telefonu. Co z kolei determinowałoby tezę, że lokalny serwis zbyt pochopnie ocenił stan telefonu (i zbagatelizował Twoje zgłoszenie). Szczęśliwie - Apple wymagało od serwisu wysłania telefonu do swojego centrum naprawczego i być może taka naprawa rozwiąże obydwa Twoje problemy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych