Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro nie widzi pendriva


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 sinusapple

sinusapple
  • 11 postów

Napisano 26 lutego 2019 - 20:29

Witam,

kupiłem pendriva firmy integral który szyfruje pliki i po podłączeniu do mojego komputera nie widzi go, nie uruchamia się. Kiedy otworzę narzędzie dyskowe to tam go widzi klikam na montuj i nic się nie dzieje i nic nie mogę zrobić tylko mogę go bezpiecznie odmontować. Sprawdzałem na innym komputerze z windowsem i tam działa uruchamia się i sprawdzałem  jeszcze na macbooku air i on też widzi i się uruchamia. Tylko mój mac pro coś nie widzi. O co tu chodzi da się to jakoś zmienić żeby się uruchamiał? Dlaczego tak się dzieje? 



#2 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 27 lutego 2019 - 08:56

a twój mac obsługuje NTFS?



#3 grzechotek

grzechotek
  • 111 postów

Napisano 27 lutego 2019 - 16:48

a twój mac obsługuje NTFS?

Maki obsługują NTFS, ale tylko do odczytu.

 

Ja bym spróbował sformatować do FAT32 lub exFAT, na Windowsie, potem jak zadziała to format ma maku i działa.



#4 sinusapple

sinusapple
  • 11 postów

Napisano 27 lutego 2019 - 18:13

A na pendrive jest wgrany program który szyfruje pliki i on uruchamia się kiedy wsadzimy pendraiva. Czy jak sformatuje go to ten program zostanie usunięty? Czy powinienem go zgrać/skopiować na pulpit, sformatować a następnie go przenieś na pendraiva i będzie działał?



#5 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 lutego 2019 - 18:53

A na pewno działa on na OS X? sprawdzałeś na stronie producenta? program może działać pod windows ale nie na MacOS lub Linux chyba, że pendrive ma swój chip szyfrujący i nie wymaga on żadnych programów zewnętrznych


Fallout ...war, war never changes...

#6 sinusapple

sinusapple
  • 11 postów

Napisano 28 lutego 2019 - 10:12

Niby pen ma działać na macOS a ja sprawdzałem na macbook Air i odpalał a na macbook pro nie odpala.


Próbowałem go sformatować i szczerze nie wiem jak. Na windows-ie odpala elegancko ale nie da się go sformatować. Pewnie trzeba by użyć jakiegoś programu. Napisałem do gościa od którego kupiłem i zobaczę co mi odpisze.



#7 sinusapple

sinusapple
  • 11 postów

Napisano 28 lutego 2019 - 16:46

Gościu mi odpisał że pen będzie do wymiany bo trzeba będzie zaktualizować w nim soft. Ale jeszcze czekam na ostateczną decyzję.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych