Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak pobrać kopię El Capitan.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 zt3030

zt3030
  • 1 postów

Napisano 13 lutego 2019 - 18:55

Witam, moja sytuacja wygląda troszkę inaczej od innych. Dlatego zakładam nowy wątek.

 

Sprzęt iMac 20" mid. 2007

OS X El Capitan 10.11.6

Ledwo zipiący dysk twardy z kaprysami.

 

Cel, zainstalowanie El Capitan na nowym dysku SSD, wsadzonym w kieszeń USB.

Problemy:

1) Po uruchomieniu Recovery Mode i kliknięciu zainstaluj sytem oraz wybraniu dysku: "This item is temporarily unavailable"

1.1) Najprawdopodobniej dlatego że Mac miał wcześniej innego właściciela i system przypisany jest do innego Apple ID.

 

2) Nie jest możliwe pobranie z App Store innej wersji OS X niż Mojave, która jest z kolei zbyt nowa na ten komputer.

 

3) Instalacja systemu z Bootowalnego Pena i Obrazu systemu z mniej oficjalnego źródła kończy się na:

A )"Weryfikacja tej kopii programu Install OS X El Capitan nie powiodła się. Być może została ona uszkodzona podczas pobierania lub zmodyfikowana."

B ) Podczas uruchomienia instalatora bezpośrednio z Pena, a nie przez system, Logo Apple ładuje się do jakichś 60/70% i wyświetla się przekreślone kółko.

 

4) Brak znajomych z na tyle starym sprzętem aby pobrać od nich plik instalatora.

 

5) Płyty jakie dostałem z komputerem noszą na sobie OS X 10.4.10 z którego aktualizacja byłaby chyba niemożliwa, poza tym jedyny raz jak próbowałem postawić z nich system instalacja zakończyła się z błędem po jakichś 40%.

 

Proszę o odpowiedź jak temu zaradzić. Kupno Snow Leopard na płycie i aktualizacja to totalna ostateczność, jestem studentem... Każdy grosz się liczy.



#2 Matros666

Matros666
  • 28 postów

Napisano 30 grudnia 2019 - 01:55

Udało Ci się zainstalować? Pytam gdyż mam podobny problem. Wyczyściłem dysk z OS bo był mi potrzebny do innego kompa. Sądziłem, że Apple nie robi problemów z pobraniem systemu. Teraz pozostałem bez OS, a nośniki utworzone przez TransMac nie działają. Niestety mój model (mac pro 3.1) nie obsługuje internet recovery, za chwilę pozostanie mi instalacja Windows albo Linuxa.

#3 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 grudnia 2019 - 15:49

@up: Masz już przecież własny wątek, więc po co powielać wszystko jeszcze w tym, tym bardziej że OP przestał w ogóle tu zaglądać zaraz po jego rozpoczęciu.

Pomijam w ogóle fakt, że na samym początku subforum jest ogromniasty  Problemy z pobraniem i/lub instalacją 10.11. i przerobiono w nim chyba wszystkie możliwe konfiguracje, niczym w jakiejś macOS-owej „Modzie na sukces”.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych