Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zdeformowana obudowa MBA I gen. Uszkodzona bateria - wymiana?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 vect0r

vect0r
  • 215 postów

Napisano 03 lutego 2019 - 08:11

Dziś rano, po ładowaniu mojego wysłużonego MBA zorientowałem się, że komputer się nie domyka... Obudowa jest zdeformowana. Domyślam się, ze to wina baterii. Postaram się go otworzyć i wywalić starą, ale pytanie brzmi - czy i gdzie dostanę taką baterię?

Dziękuję z góry za pomoc, pozdrawiam

Vect0r.



#2 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 03 lutego 2019 - 09:16

Temat był już wielokrotnie wałkowany. Orginał tylko w autoryzowanym serwisie, zamienniki wiadomo gdzie.

#3 vect0r

vect0r
  • 215 postów

Napisano 03 lutego 2019 - 09:24

Czyli rozumiem, że zakładamy, iż to wina baterii? Skoro był wałkowany mogę śmiało otwierać?



#4 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 04 lutego 2019 - 12:10

Nic innego od srodka niezdeformuje Ci obudowy.

#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 04 lutego 2019 - 22:33

Czyli rozumiem, że zakładamy, iż to wina baterii? Skoro był wałkowany mogę śmiało otwierać?

Temat był wałkowany, żeby w przypadku kilkuletnich baterii uważniej kontrolować ich stan, a w przypadku gdy kondycja spadnie do 80% - wymienić na nowe (a nie ładować aż problem zacznie wymykać się spod kontroli).

W przypadku już spuchniętych baterii zamkniętych w aluminiowej obudowie komputera: śmiałość w otwieraniu obudowy zastąpiłbym jak najdalej posuniętą ostrożnością (wcześniej rozładowując baterię do najwyżej 30-40% poziomu naładowania).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 vect0r

vect0r
  • 215 postów

Napisano 04 lutego 2019 - 23:11

Baterię wyjąłem przed przeczytaniem postu. Może to i lepiej. Rozładować i tak nie mogłem - komputer się nie włączał.

#7 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 04 lutego 2019 - 23:47

 komputer się nie włączał.

A po wyjęciu baterii (na samym zasilaczu) włącza się ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych