Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki iMac do 5k do niedzielnego grania?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 BrowneyFolf

BrowneyFolf
  • 1 postów

Napisano 26 stycznia 2019 - 16:13

Witam! 

 

Zastanawiam się jaki model iMac'a będzie najwydajniejszy do 5000 Pln. iMac zastąpiłby mi MacBook'a Air 2015 i tani komputer do gier (Ryzen 3 2200G, 8gb ram, integra) 

 

Na codzień używałbym go do pracy typu: montowanie, obróbka zdjęć, trochę muzyki.. Czasem odpaliłbym jakieś gierki na Windows 10 na oddzielnej partycji BootCamp. Gierki jakie mnie interesują to Fortnite, Wiedźmin 3, BeamNG Drive. Wiadomo, nie oczekuję wysokiej wydajności ale zadowolą mnie niskie ustawienia ponieważ aktualnie wystarcza mi 30 FPS 720p w Fortnite na moim MacBooku.

 

Dlaczego w ogóle chcę wymienić komputer i MacBook Air na iMac'a? Ano dlatego że na MacBooku i tak pracuję cały czas stacjonarnie, a mój komputer z Windows jest niestabilnym badziewiem plus niesamowicie brzydko to wygląda i ilość kabli doprowadza mnie do ciągłej irytacji. 

 

Główne pytanie: Jaki model w jakiej konfiguracji będzie najwydajniejszy w grach? Z tego co patrzyłem na OLX to do 5k są:

 

- 27" iMac 2013/14  i7/16GB ram/SSD/GTX 775M 2GB

- 21,5" iMac 4K 2017 z i5/8GB Ram/1TB HDD/Radeon Pro 555 2GB

- 27" iMac 5K 2015 z i5/8GB Ram/1TB Fusion/Radeon M380/390

- 27" iMac 5K 2014 z i5/8GB Ram/1TB Fussion/Radeon M290/290X

- Jaki jeszcze?

 

Mowa oczywiście o używanych :) 

 

Kusi mnie zakup iMac'a 4K z tym Radeon pro 555 bo jest najnowszy i posiada porty Thunderbolt 3 które wspierają eGPU w które z pewnością wyposażyłbym się gdyby zaszła taka możliwość. Wiem że grając wtedy na wbudowanym ekranie tracę ok 20/25% wydajności, zdaję sobie z tego sprawę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych