Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

iOS 13 - plotki, przecieki i pobożne życzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 24 stycznia 2019 - 07:39

Co kombinuje Apple? Jak myślicie, 13 to to będzie tylko ewolucja obecnego iOS czy Apple będzie odważne i może nieo przebudować interface. Ja bym chciał przede wszystkim żeby popracowali nad klientem e-mail i możliwością łatwiejszego dodawania załączników. Życzyłbym sobie jakiegoś zbiorowego centrum powiadomień żeby pod jedną ikoną na pulpicie były agregowane powiadomienia ze wszystkich aplikacji które mam zainstalowane i wysyłają powiadomienia.

iPhone 11


#2 CryKillerPL

CryKillerPL
  • 116 postów

Napisano 24 stycznia 2019 - 08:29

Przydałby się interfejs w wersji horyzontalnej
iPhone 14 Pro Max 128GB

#3 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 stycznia 2019 - 09:22

Odświeżony wygląd systemu i wszystkich aplikacji systemowych bez zbędnych tytułów na pół ekranu.
Wykorzystanie przestrzeni którą daje np wersja Plus czy Max.

#4 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 24 stycznia 2019 - 09:52

Fajnie by było jaby zezwolili na dowolny układ ikon na pulpitach i jakiś fajny widget zegarowo-pogodowy na ekranie głównym.

iPhone 11


#5 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 24 stycznia 2019 - 10:51

Brak nazw aplikacji, poprawiona apka maila, pogoda na zablokowanym ekranie, bardziej minimalistyczny i uporządkowany interfejs.

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#6 srogi-zdun

srogi-zdun
  • 38 postów

Napisano 24 stycznia 2019 - 18:29

Wszystko dobrze. Niech nic nie zmieniaja.
  • michalniusz i Aastelix lubią to

#7 dtm.marcin

dtm.marcin
  • 264 postów
  • Skąd,PL

Napisano 24 stycznia 2019 - 19:52

Pogoda na zablokowanym by się przydała

#8 nosferatu

nosferatu
  • 120 postów

Napisano 24 stycznia 2019 - 22:30

Chciałbym, żeby pojawił się Always on Display wraz z komplikacjami podobnymi do tych z tarcz watchOS oraz tryb ciemny, a przynajmniej żeby wytłumaczyli, dlaczego wszystkie apki mają jasny interfejs, natomiast apka Watch - ciemny. Podobnie aplikacja zegar, bo nie pamiętam od kiedy jest ciemna.

Nie jestem też zadowolony z kilkunastu różnych niedociągnięć i braku konsekwencji w interfejsie - Jobs nie pozwoliłby na coś takiego.

#9 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 25 stycznia 2019 - 12:58

Życzenia:

Siri PL

Predykcja PL

Dark mode

Ustawienia video w apce aparatu

Odświeżony dizajn - opcjonalnie


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#10 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 25 stycznia 2019 - 13:57

No Siri to mogliby już trochę usprawnić, bo zostają w tyle ze swoim największym konkurentem- Androidem.

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#11 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 stycznia 2019 - 20:22

Przede wszystkim Dark mode w całym interfejsie, a nie tylko w kilku miejscach, bardziej spójny system. 

Mile widziany przebudowany iOS z jakimiś nowościami. 


iPhone 12 mini 


#12 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 stycznia 2019 - 20:27

Na Dark Mode myślę, że są duże szanse i to pewnie będzie główna nowość dla iPhone. Za pewnik natomiast biorę znaczne zwiększenie funkcjonalności iOS dla iPadów (zwłaszcza Pro).


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#13 srogi-zdun

srogi-zdun
  • 38 postów

Napisano 26 stycznia 2019 - 12:10

powinni dodac migajaca diode informujaca o nadeszlej wiadomosci. O siri raczej bym zapomnial na waszym miejscu. Nikt notmalny tego nie wymowi a po drugie polski rynek jest niszowym dla apple.

Użytkownik srogi-zdun edytował ten post 26 stycznia 2019 - 12:12


#14 nosferatu

nosferatu
  • 120 postów

Napisano 28 stycznia 2019 - 12:23

Migająca dioda to sprawa sprzętowa, my rozmawiamy tylko o sofcie.



#15 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 28 stycznia 2019 - 13:40

Ludzie wiele piszą o dark Mode ale mnie się to nie podoba. Jakieś nienaturalne mi się to wydaje. Według mnie truetone załatwia sprawę ochrony wzroku.
Możliwość modyfikacji i ekranu głównego, więcej pogody i zegara to byłoby coś! Wiem, że Apple zrobiłby to lepiej niż Google.

iPhone 11


#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 28 stycznia 2019 - 18:51

W chmurze rodzinnej możliwość zatwierdzania płatności przez osobę, która zarejestrowała swoją kartę. Tego mi brakuje. Obecnie zatwierdzanie jest możliwe tylko dla zakupów dokonywanych przez dzieci.

#17 CryKillerPL

CryKillerPL
  • 116 postów

Napisano 28 stycznia 2019 - 18:54

Ludzie wiele piszą o dark Mode ale mnie się to nie podoba. Jakieś nienaturalne mi się to wydaje. Według mnie truetone załatwia sprawę ochrony wzroku.
Możliwość modyfikacji i ekranu głównego, więcej pogody i zegara to byłoby coś! Wiem, że Apple zrobiłby to lepiej niż Google.

 

Ludzie chcą Dark Mode bo przy OLEDach spowoduje to po pierwsze dłuższą żywotność ekranu (czyt. mniejsze ryzyko wypalenia) a po drugie wydłuży czas działania na baterii. Dla ekranów OLED czerń jest wskazana.

W przypadku IPS to nie ma już takiego znaczenia bo i tak świeci się cała matryca.


Użytkownik CryKillerPL edytował ten post 28 stycznia 2019 - 18:55

iPhone 14 Pro Max 128GB

#18 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 28 stycznia 2019 - 20:46

Ja to wiem bo miałem kilka OLED'ów ale mimo wszystko nie mogłem się przestawić na czarne tło i białe litery.

iPhone 11


#19 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 28 stycznia 2019 - 20:53

Ludzie chcą Dark Mode bo przy OLEDach spowoduje to po pierwsze dłuższą żywotność ekranu (czyt. mniejsze ryzyko wypalenia) a po drugie wydłuży czas działania na baterii. Dla ekranów OLED czerń jest wskazana.

W przypadku IPS to nie ma już takiego znaczenia bo i tak świeci się cała matryca.

Czyli dla mojego iPhone 8 to bez różnicy czy ekran ma jasną czy ciemną tapetę ? Pytam bo w specyfikacji pisze, że to ekran w technologii IPS


iPhone 8, MBA


#20 CryKillerPL

CryKillerPL
  • 116 postów

Napisano 28 stycznia 2019 - 21:11

Czyli dla mojego iPhone 8 to bez różnicy czy ekran ma jasną czy ciemną tapetę ? Pytam bo w specyfikacji pisze, że to ekran w technologii IPS


Tak bo OLED może wyłączać pixele w miejscu w których jest czerń i dzięki temu jest ona głęboka i oszczędza się energię. W IPS jest podświetlenie LED na całej matrycy bez różnicy czy wyświetlany obraz jest w jakimś miejscu czarny, dlatego jak wyświetlisz czarną tapetę to do okoła ekranu będziesz widział podświetlenie. Na OLEDzie tego nie będzie.

Użytkownik CryKillerPL edytował ten post 28 stycznia 2019 - 21:14

iPhone 14 Pro Max 128GB

#21 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 28 stycznia 2019 - 22:08

Tak bo OLED może wyłączać pixele w miejscu w których jest czerń i dzięki temu jest ona głęboka i oszczędza się energię. W IPS jest podświetlenie LED na całej matrycy bez różnicy czy wyświetlany obraz jest w jakimś miejscu czarny, dlatego jak wyświetlisz czarną tapetę to do okoła ekranu będziesz widział podświetlenie. Na OLEDzie tego nie będzie.

Pytam, bo w moim IP8 ustawiłem czarną tapetę z małym wzorkiem. Myślałem, że zaoszczędzę na baterii :D


iPhone 8, MBA


#22 nosferatu

nosferatu
  • 120 postów

Napisano 29 stycznia 2019 - 01:33

To musisz zmniejszyć jasność żeby zaoszczędzić prąd.

#23 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 29 stycznia 2019 - 06:34

Ogólnie to i tak jasność mam ustawioną na poziomie 25% z załączonym True Tone i to mi wystarcza.


iPhone 8, MBA


#24 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 29 stycznia 2019 - 07:49

Chciałbym na tak już sporym ekranie iPhone Max split screen, tryb horyzontalny, nie wiem czemu Apple tak to nadal ogranicza to w telefonie, a na tablecie jest normalnie od dawna. Zazwyczaj wielu ludzi zarzuca Apple słabą możliwość zagospodarowania dużego ekranu. Mogli by bardziej rozbudować to zarządzanie plikami w aplikacji Pliki, skoro dali, a jest mniej możliwości niż inny manager ze sklepu Documents.

#25 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 29 stycznia 2019 - 10:03

Dla mnie iOS powinien mieć:

 

- Siri po Polsku

- Tryb ciemny

- Możliwość całkowitego wyłączenia WiFi z poziomu panelu sterowania

- Lepsze możliwości zarządzania plikami w aplikacji "Pliki"


  • 5b46927ee6 lubi to

iPhone 8, MBA





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych