Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Instalator WIndows 10 - nie działa mysz ani klawiatura


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 10 stycznia 2019 - 18:23

Witam,

Próbowałem dzisiaj zainstalować Windows10 na MacBooku Pro 2016. Zrobiłem pendrive, instalator się uruchomił, ale w oknie z wyborem języka nie mogę nic zrobić bo nie działa ani mysz ani klawiatura ani Touchpad. Być może po podłączeniu klawiatury USB by to ruszyło ale czy to normalne?

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 10 stycznia 2019 - 19:22

Raczej nie, Bootcamp powinien był to ogarnąć IMHO.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Robertpixel

Robertpixel
  • 10 postów
  • SkądWałbrzych, PL

Napisano 16 stycznia 2019 - 22:52

Podłącz dowolną mysz pod usb na czas instalacji, później w Windows doinstaluj sterowniki Apple - WindowsSupport i zacznie ci działać klawiatura i mysz.

Pozdrawiam



#4 tuteraz

tuteraz
  • 35 postów
  • SkądBest, Netherlands

Napisano 09 czerwca 2019 - 02:45

Podłącz dowolną mysz pod usb na czas instalacji, później w Windows doinstaluj sterowniki Apple - WindowsSupport i zacznie ci działać klawiatura i mysz.

Pozdrawiam

 

 

Owszem, to rozwiązanie - ale jak wspomniał @winmaciek BootCamp, powinien to ogarnąć. Możliwe, że podczas instalacji dodatkowego oprogramowania BootCamp źle coś wgrał :) 


| M. Kaczmarek | Apple MacBook Pro 2017 13" A1708


#5 Neoman

Neoman
  • 1 postów

Napisano 25 lutego 2021 - 00:05

U mnie to samo ,po instalacji nie działa klawiatura i touchpad . Działa mysz usb . Nie mam głosu .

Instalowałem z bootcampa Windows support kilkukrotnie ale bez rezultatu . Aktualizowałem Apple software update ,nic nie pomogło .Jakieś pomysły ? MacBook Air 2018 Big Sur 11.2.1



#6 Mnieteq

Mnieteq
  • 42 postów

Napisano 26 lutego 2021 - 12:31

W dalszym ciągu nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś się upiera przy bootcampie ?

Przecież nawet darmowy VirtualBox od Oracle jest o niebo lepszy. Nie mówiąc już o profesjonalnych VMware lub Parallels.

 

BTW. Już od jakiegoś czasu jest dostępny darmowy VMware Player z funkcjonalnością nie wiele gorszą od pełnego Fusion...



#7 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 26 lutego 2021 - 23:26

Virtualbox moim zdaniem działał źle, dość często strzelał fochy. Fusion przy nim wymiata :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#8 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 27 lutego 2021 - 09:51

W dalszym ciągu nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś się upiera przy bootcampie ?

Przecież nawet darmowy VirtualBox od Oracle jest o niebo lepszy. Nie mówiąc już o profesjonalnych VMware lub Parallels.

 

BTW. Już od jakiegoś czasu jest dostępny darmowy VMware Player z funkcjonalnością nie wiele gorszą od pełnego Fusion...

Wielokrotnie już pisałem, że Bootcamp to proteza, ale czasami potrzebna. Mianowicie w asystencie zawsze robię partycję pod Windows i pobieram na pena sterowniki pod niego i tyle. Następnie podpinam bootowalnego pena z Windows, start z Alt i reszta już leci jak przy instalacji Windowsa, pilnować należy tylko wymuszanych restartów, bo trzeba je robić z Altem, po wszystkim wgrywam sterowniki Bootcamp i tyle.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych