Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Optimize mac storage zniknęło z ustawień icloud.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 sq1gqp

sq1gqp
  • 115 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 08 stycznia 2019 - 11:31

Cześć, ostatnio zauważyłem że system kasuje mi lokalne pliki dokumentów umieszczonych na iCloud. 

Jestem dość często offline i muszę je wszystkie mieć lokalnie na komputerze. Nie mogę natomiast w ustawieniach icloud znaleść checkbox'a "optimize mac storage" który powinien być za to odpowiedzialny. 

 

Jak wyłączyć na maku (10.11) tą opcję i re-downloadnąć wszystkie pliki?



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2019 - 11:43

Ta opcja, jeśli mnie pamięć nie myli, jest dostępna od Sierra w górę.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 08 stycznia 2019 - 11:44


#3 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 09 stycznia 2019 - 16:52

/usr/libexec/PlistBuddy -c "Print :optimize-storage" ~/Library/Preferences/com.apple.bird.plist
Jaka jest odpowiedź?

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#4 sq1gqp

sq1gqp
  • 115 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 11 stycznia 2019 - 07:40

/usr/libexec/PlistBuddy -c "Print :optimize-storage" ~/Library/Preferences/com.apple.bird.plist

Jaka jest odpowiedź?

 

Hej:


MacBook-13-PW-10:~ przemek$ /usr/libexec/PlistBuddy -c "Print :optimize-storage" ~/Library/Preferences/com.apple.bird.plist
Print: Entry, ":optimize-storage", Does Not Exist
MacBook-13-PW-10:~ przemek$ 

 


Może da się jakoś zmusić go do zassania wszystkiego spowrotem? Nie mogę wejść na wyższy system bo mój mak nie obsługuje nic powyżej el capitan. 

Mase plików wyniosło się do chmury a większość czasu kiedy je potrzebuje jestem online..



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 11 stycznia 2019 - 09:28

Może da się jakoś zmusić go do zassania wszystkiego spowrotem? Nie mogę wejść na wyższy system bo mój mak nie obsługuje nic powyżej el capitan. 

Mase plików wyniosło się do chmury a większość czasu kiedy je potrzebuje jestem online..

Nie bardzo ogarniam, jakim cudem skasowało w El Capitan lokalne kopie, skoro ten system nie obsługuje tej funkcjonalności. Co się stanie, jeśli w opcjach iCloud Drive wyłączysz "Foldery Biurko i Dokumenty"?



#6 sq1gqp

sq1gqp
  • 115 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 11 stycznia 2019 - 10:34

Ja tam nie mam takich folderów...

 


Z tego co wyczytałem po wyłączeniu "Optimize Mac Storage" mac automatycznie pobierze spowrotem pliki ale w moim systemie nie mam tego checkboxa...

Załączone pliki



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 11 stycznia 2019 - 10:56

Dobrze wyczytałeś, ale to dopiero od Sierry. W El Capitan w ogóle nie było takiej opcji, więc to bardzo nietypowe zachowanie. Nie możesz tych dokumentów z iCloud przeciągnąć po prostu do jakiegoś lokalnego folderu?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych