Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[DZIAŁA][USB] WI-FI D-LINK DWL-122


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 17 marca 2006 - 19:55

Witam


Mam nadzieje ze sie nie powtarzam :-)

Szukajac niedrogiej alternatywy dla AIR PORTA zakupilem "dongla" USB WIFI makolubnej firmy firmy D-LINK.

Cena na allegro ok 60 zl, wiec bardzo korzystna :

http://www.allegro.p...22_11mbps_.html

Sterowniki dolaczone na CD jak rowniez leza na VT

http://www.versiontr...fo/macosx/24937

Najpierw zainstalowalem sterownik, ktory po wymaganym restarcie systemu pojawil sie w system preferences oraz w network jako nowy port sieciowy. Jesli chodzi o czulosc nie mam karty AIR PORT by porownac ale w bloku zasieg mialem dwa pietra w gore i w dol :-)

Panel kontrolny wyglada tak:

Dołączona grafika

Ogolna ocena na 4+

na PLUS:

- cena
- uniwersalnosc
- latwa prznosnosc pomiedzy komputerami


na MINUS:

- jak sie odepnie podczas pracy lub uspienia komputera mamy panikujacego kernela
- nie mozna uzywac softu przewidzianego do makowego air porta

Generalnie POLECAM !!!

#2 tommy

tommy
  • 17 postów

Napisano 17 marca 2006 - 20:16

niestety jest to tylko standard "b". Ja posiadam Asusa w standardzie "b/g" i także dobrze się sprawuje.

#3 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 17 marca 2006 - 20:16

Ja ze swojej strony moge dorzucic kolejne MINUSY... - niestabilna i powolna praca w trybie ad hoc przy dwoch kompach z dwoma identycznymi donglami (PM G5 DP + PM G4 Cube), czeste gubienie polaczenia; - spadajaca przepustowosc polaczenia wraz z uplywem czasu (przy internecie dalos ie to jakos przelknac, ale przesylanie nawet kilkumegowych plikow bylo koszmarem...) Moze to byla moja wina w konfiguracji (choc testowalem chyba nieskonczona liczbe wariantow ustawien), a moze slabych sterownikow na maca... Mozliwe tez ze w trybie infrastucture takie problemy nie wystepuja (choc kernel panic przy odlaczeniu niby plug&play dongla od wlaczonego kompa to dla mnie i tak malo sympatyczna cecha...). W kazdym razie oddalem dongle do sklepu i kupilem do cube'a airport (w Berlinie nowy w cenie zblizonej do polskich cen z allegro) i router WiFi d-linka - teraz jest stabilnie szybko i spokojnie, choc niestety "nieco" drozej...

#4 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 18 marca 2006 - 00:30

Moze cos wiecej o Asusie? Jaki model? Czy tez w postaci dongla USB ?

[ Dodano: 2006-03-18, 00:33 ]
Moze taki jak z tej aukcji ?

http://www.allegro.p..._usb_wifig.html

Jakie sterowniki sa pod niego - takie jak do Dlinka i Sagema ?

#5 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 marca 2006 - 09:48

A jak z hendsetami :?: I czy na pewno po potraktowaniu go softem z VT jest on nadal taki uniwersalny (mac/pc)

#6 tommy

tommy
  • 17 postów

Napisano 20 marca 2006 - 19:59

dokładnie taki asus wl-167G

#7 tombobombo

tombobombo
  • 226 postów

Napisano 20 marca 2006 - 20:34

ja rowniez chcialem zastapic AirPort'a rozwiazaniem D-Link'a jednak po tygodniu uzytkowania szybko go oddalem :cry: niestety KernelPanic wystepowal coraz czesciej a po pewnym czasie system poprostu zamierał nic nie pomagało, szczerze nie polecam warto poszukac w necie, jest wiele stron na temat braku kompatybilnosci tego dongla z Macami

#8 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2006 - 08:12

Ja ze swojej strony moge dorzucic kolejne MINUSY...
- niestabilna i powolna praca w trybie ad hoc przy dwoch kompach z dwoma identycznymi donglami (PM G5 DP + PM G4 Cube), czeste gubienie polaczenia;
- spadajaca przepustowosc polaczenia wraz z uplywem czasu (przy internecie dalos ie to jakos przelknac, ale przesylanie nawet kilkumegowych plikow bylo koszmarem...)


Hmm.... Jaki MOX? Bo i owszem kernel zdarzał się jak odpinałem dongielek jak miałem 10.4.3 i 10.4.4, ale po update na 10.4.5 wszystko śmiga jak trzeba. I nie ma panica:)
Z mojej strony +



Moze to byla moja wina w konfiguracji (choc testowalem chyba nieskonczona liczbe wariantow ustawien), a moze slabych sterownikow na maca... Mozliwe tez ze w trybie infrastucture takie problemy nie wystepuja (choc kernel panic przy odlaczeniu niby plug&play dongla od wlaczonego kompa to dla mnie i tak malo sympatyczna cecha...). W kazdym razie oddalem dongle do sklepu i kupilem do cube'a airport (w Berlinie nowy w cenie zblizonej do polskich cen z allegro) i router WiFi d-linka - teraz jest stabilnie szybko i spokojnie, choc niestety "nieco" drozej...


Widzisz ja mam ruter linksysa i dodgielej dlinka. Poza KP wszystko ddziała ok. Mam podpięty dostęp do internetu z aster, opcja 512 i wszystko działa jak należy...
Ale może to efekt rutera i tygrysa?

Przemek

#9 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 02 kwietnia 2006 - 11:48

Ja ze swojej strony moge dorzucic kolejne MINUSY...
- niestabilna i powolna praca w trybie ad hoc przy dwoch kompach z dwoma identycznymi donglami (PM G5 DP + PM G4 Cube), czeste gubienie polaczenia;
- spadajaca przepustowosc polaczenia wraz z uplywem czasu (przy internecie dalos ie to jakos przelknac, ale przesylanie nawet kilkumegowych plikow bylo koszmarem...)


Hmm.... Jaki MOX? Bo i owszem kernel zdarzał się jak odpinałem dongielek jak miałem 10.4.3 i 10.4.4, ale po update na 10.4.5 wszystko śmiga jak trzeba. I nie ma panica:)
Z mojej strony +



Moze to byla moja wina w konfiguracji (choc testowalem chyba nieskonczona liczbe wariantow ustawien), a moze slabych sterownikow na maca... Mozliwe tez ze w trybie infrastucture takie problemy nie wystepuja (choc kernel panic przy odlaczeniu niby plug&play dongla od wlaczonego kompa to dla mnie i tak malo sympatyczna cecha...). W kazdym razie oddalem dongle do sklepu i kupilem do cube'a airport (w Berlinie nowy w cenie zblizonej do polskich cen z allegro) i router WiFi d-linka - teraz jest stabilnie szybko i spokojnie, choc niestety "nieco" drozej...


Widzisz ja mam ruter linksysa i dodgielej dlinka. Poza KP wszystko ddziała ok. Mam podpięty dostęp do internetu z aster, opcja 512 i wszystko działa jak należy...
Ale może to efekt rutera i tygrysa?

Przemek


Nie testowalem na Tigerze (Pantera 10.3.9 na obu kompach) i nie testowalem w trybie infrastructure (tylko ad-hoc na dwoch kompach z donglami bez posrednictwa routera). Uznalem ze skoro dla stabilnej pracy i tak musze kupic router (w moim przypadku niezawodnie dzialajacego d-linka) to dorzuce jeszcze stowke i bede mial bardziej eleganckie rozwiazanie w moim cube g4 (bo wlasnie tego kompa chcialem podlaczyc do netu bez kabli, zeby nie rozwiercac mieszkania i nie zagracac kolejnymi dziesiatkami metrow kabli) i wstawilem mu karte airport. To tyle jesli chodzi o wyjasnienie :) Mozliwe ze na Tigerze z routerem dongle usb z d-linka pracuje ok. W mojej sytuacji nie bylo tak rozowo.

#10 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 22 listopada 2006 - 16:47

moge powiedziec ze w tandemie z natywna karta ibook'a g4 1.33 wraz z softem do skanowania / lamanie wifi dzial swietnie :D

#11 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 17 grudnia 2006 - 00:58

czy d-link dwl 122 jest oparty na Prism2?

#12 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 18 grudnia 2006 - 15:57

Tak. Ze sterami Prisma działa (wreszcie) stabilnie pod Panterą na Imaku 333 - bo na takim systemie go katuję. Jedyna wada, to konieczność wyjęcia i włożenia go do gniazda USB przy co-którymś starcie kompa (bo nie widzi dongla). Oraz druga - obrzydliwa ikonka sterownika Prism. Poza tym ok.

#13 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 18 grudnia 2006 - 16:56

iii, a co to za stabilność. Imak g3/500 po tym, jak wsadziłem w zadek to cudo rzekomo makolubnej firmy, usypiał na amen. To znaczy co trzecia próba uśpienia komputera powodowała totalny zwis z ciemnym ekranem, nawet kernel panic się nie wyświetlał, nic, tylko myszka robiła błysku-błysku po naciśnięciu. To praktycznie wykluczało użyteczność tego dongla. Tak, tak, stery były najnowsze, z tą fajansiarską ikonką w Systemprefsach...

#14 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 18 grudnia 2006 - 18:33

U mnie działa - no cóż, przyzwyczaję się chyba do tego farta ;-)

#15 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 18 grudnia 2006 - 19:07

Hm... A usypiasz komputer z guzika na przodzie obudowy?

#16 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 19 grudnia 2006 - 10:28

To mój tata używa, a iMak G3 333 ma to do siebie, że wentylator mu cały czas chodzi w sleepie - więc nie. Ale jak próbowałem - działało. I nawet się nie budził sam, od kiedy zmieniłem mu huba USB na inny model.

#17 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 19 grudnia 2006 - 10:35

Moze cos wiecej o Asusie? Jaki model? Czy tez w postaci dongla USB ?

[ Dodano: 2006-03-18, 00:33 ]
Moze taki jak z tej aukcji ?

http://www.allegro.p..._usb_wifig.html

Jakie sterowniki sa pod niego - takie jak do Dlinka i Sagema ?


asus ma swoje stery ze strony Ralinka. Minusy opisane przez użytkowników nie wystepują (poza innym softem niż Airport, jeżeli to jest minus). U mnie działa lepiej, wydajniej i dalej niż oryginalny AP Extreme. I kosztuje bardzo mało.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych