Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zły język systemu po aktualizacji do 10.14.2


Najlepsza odpowiedź Damosss , 20 grudnia 2018 - 13:03

Ja mam tak po każdej aktuzacji systemu. Otwórz terminal i wpisz: 

 

sudo /System/Library/CoreServices/Language\ Chooser.app/Contents/MacOS/Language\ Chooser

 

 

Część komunikatów została naprawiona, ale ekran logowania dalej pozostaje bez zmian :) 

 

Temat powiązany z: https://myapple.pl/forums/topic/330134-po-aktualizacji-systemu-język-zmienił-się-na-angielski/ 


Problem rozwiązany:

  • Skorzystałem z powyższej rady,
  • Wyczyściłem pamięć podręczną,
  • w "Preferencjach systemowych" dodałem nowy język angielski i usunąłem go
  • Uruchomiłem ponownie

Temat można połączyć z poprzednim.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damosss

Damosss
  • 11 postów

Napisano 20 grudnia 2018 - 08:28

Cześć,

 

po aktualizacji systemu część opcji nie została spolszczonych. Włączając komputer na ekranie logowania widnieje napis: "Enter the password". Gdy chcę go wyłączyć pojawia się komunikat w języku angielskim i języku polskim. Opcje na pasku menu w różnych aplikacjach są w języku polskim. Problem pojawił się po aktualizacji systemu do wersji 10.14.2.

 

W "Preferencje systemowe" -> "Język i region" wszystko jest ustawione prawidłowo, region i język jako polski. Locale są dobrze ustawione:

LANG="pl_PL.UTF-8"

LC_COLLATE="pl_PL.UTF-8"

LC_CTYPE="pl_PL.UTF-8"

LC_MESSAGES="pl_PL.UTF-8"

LC_MONETARY="pl_PL.UTF-8"

LC_NUMERIC="pl_PL.UTF-8"

LC_TIME="pl_PL.UTF-8"

 

Dodatkowo na ekranie logowania nie pojawia się konto gościa. W ustawieniach jest ono włączone.

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak? Jest możliwość bezpiecznego powrotu do High Sierry?

Załączone pliki



#2 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 20 grudnia 2018 - 11:00

Cześć,

 

po aktualizacji systemu część opcji nie została spolszczonych. Włączając komputer na ekranie logowania widnieje napis: "Enter the password". Gdy chcę go wyłączyć pojawia się komunikat w języku angielskim i języku polskim. Opcje na pasku menu w różnych aplikacjach są w języku polskim. Problem pojawił się po aktualizacji systemu do wersji 10.14.2.

 

W "Preferencje systemowe" -> "Język i region" wszystko jest ustawione prawidłowo, region i język jako polski. Locale są dobrze ustawione:

LANG="pl_PL.UTF-8"

LC_COLLATE="pl_PL.UTF-8"

LC_CTYPE="pl_PL.UTF-8"

LC_MESSAGES="pl_PL.UTF-8"

LC_MONETARY="pl_PL.UTF-8"

LC_NUMERIC="pl_PL.UTF-8"

LC_TIME="pl_PL.UTF-8"

 

Dodatkowo na ekranie logowania nie pojawia się konto gościa. W ustawieniach jest ono włączone.

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak? Jest możliwość bezpiecznego powrotu do High Sierry?

Ja mam tak po każdej aktuzacji systemu. Otwórz terminal i wpisz: 

 

sudo /System/Library/CoreServices/Language\ Chooser.app/Contents/MacOS/Language\ Chooser



#3 Damosss

Damosss
  • 11 postów

Napisano 20 grudnia 2018 - 13:03   Najlepsza odpowiedź

Ja mam tak po każdej aktuzacji systemu. Otwórz terminal i wpisz: 

 

sudo /System/Library/CoreServices/Language\ Chooser.app/Contents/MacOS/Language\ Chooser

 

 

Część komunikatów została naprawiona, ale ekran logowania dalej pozostaje bez zmian :) 

 

Temat powiązany z: https://myapple.pl/forums/topic/330134-po-aktualizacji-systemu-język-zmienił-się-na-angielski/ 


Problem rozwiązany:

  • Skorzystałem z powyższej rady,
  • Wyczyściłem pamięć podręczną,
  • w "Preferencjach systemowych" dodałem nowy język angielski i usunąłem go
  • Uruchomiłem ponownie

Temat można połączyć z poprzednim.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych