Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

hasła do witryn i aplikacji - kopia zapasowa a nowy iphone


Najlepsza odpowiedź przelon , 18 grudnia 2018 - 21:09

Dobrze, sprawa została rozwiązana. Hasła są zapisywane w backup icloud ponieważ on zawsze jest szyfrowany. Gdybyśmy chcieli zapisać hasła przez iTunes to tak jak kolega wyżej pisał należy stworzyć kopie szyfrowaną.
Temat do zamknięcia. Problem rozwiązany poprzez wsparcie apple. Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 11 grudnia 2018 - 09:01

Chciałem zapytać jak w rzeczywistości działa zapisywanie tych haseł?
Przywracałem system z kopii zapasowej to hasła były dostępne.
Przywracałem system jako nowy, ale przy usuwaniu zawartości haseł nie ma.
Przy przywracaniu systemu jako nowi jak i z kopii zapasowej pytał mnie o hasło do odblokowywania telefonu w celu przeniesienia danych dom, hasła i tp. Wpisałem, a haseł nie było przy konfigurowania nowego telefonu po zalogowaniu do icloud.
Dodam jeszcze że karty jak i ustawienia domu są nienaruszone. Nie ma tylko haseł
Może mi ktoś to wytłumaczyć?
Czemu hasła nie są dostępne przy nowym telefonie mimo wpisani poprawnego kodu blokady?
Czy opcji pęk kluczy rozwiązał by ten problem?
Jak to działa z tymi hasłami, żebym na przyszłość robiąc nowy telefon ( w sensie stary telefon ale reset) nie musiał znów odzyskiwać haseł?

Użytkownik przelon edytował ten post 11 grudnia 2018 - 09:27


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 11 grudnia 2018 - 09:50

Korzystać z 1Password ;-)
Pęk kluczy w iCloud powinien wystarczyć. Przy przenosinach przez iTunes - szyfrowany backup.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 11 grudnia 2018 - 10:10

A nie jest przypadkiem tak, że opcja pęk kluczy nie ma znaczenia w kontekście haseł zapisanych w „ hasła witryn i aplikacji” Bo zaznaczę, że całe swoje dotychczasowe życie applowskie miałem wyłączony „pęk kluczy” a przy przywracaniu systemu z kopi zapasowej i wpisaniu „ starego „ kodu blokady do telefonu hasła były. problem pojawia się przy tworzeniu „nowego” iphona bez przywracania kopii zapasowej z poprawnym kodem „starej” blokady. Co do firm trzecich rozwiązanie mi nie odpowiada.

#4 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 18 grudnia 2018 - 21:09   Najlepsza odpowiedź

Dobrze, sprawa została rozwiązana. Hasła są zapisywane w backup icloud ponieważ on zawsze jest szyfrowany. Gdybyśmy chcieli zapisać hasła przez iTunes to tak jak kolega wyżej pisał należy stworzyć kopie szyfrowaną.
Temat do zamknięcia. Problem rozwiązany poprzez wsparcie apple.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych