Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyłączając zdjęcia dla iCloud chce mi skasować foty na iPhonie


Najlepsza odpowiedź winmaciek , 10 grudnia 2018 - 13:28

Najpierw pobierz wszystkie foty na iPhone (ustawienia -> Zdjęcia -> Pobieraj oryginały; w zdjęciach na samym dole „ściany” z wszystkim zdjęciami jest pasek postępu tej operacji) i spróbuj wtedy wyłączyć tę bibliotekę iCloud. Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2018 - 21:31

Przegrywając dane ze starego na nowego iPhona (XS Max) skopiowało się totalnie wszystko wraz z ustawieniami ale włączyło się bez mojej wiedzy "Zdjęcia iCloud" czego nie chcę. Informuje mnie, że wyłączając to zdjęcia z iPhona zostaną usunięte. Nie jest to dla mnie akceptowalne dlatego jak wyłączyć tego nieproszonego pasożyta pozostawiając wszystkie zdjęcia i filmy nienaruszone? 

Z góry dzięki. 


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3


#2 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 10 grudnia 2018 - 08:29

1. https://jakmac.pl/ja...a-czegokolwiek/

2. https://youtu.be/QRg9RXZgYJg?t=42



#3 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2018 - 12:39

Ale to nie do końca jest odpowiedź. Póki co tego nie próbowałem ale wychodzi na to, że na iPhonie mam miniaturki zdjęć. A ja chce mieć swoje oryginały ktorych nikt nie kazał im usuwac :/ Gdy odpalam jakiekolwiek ze swoich 2200 zdjęc i 400 video to przy wideo chwile cos mieli zanim uruchomi a jak odpalam jakąs duża fotę, np panorame to widać pasek postepu (chyba pobierania). Ja chcę mieć swoje oryginalne zdjęcia na iPhonie i tylko iPhonie. Tego instrukcja nie zdradza. 


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3


#4 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 10 grudnia 2018 - 12:59

na yt masz pokazane jak wystąpić do apple od udostępnienie swych zdjęć do ściągnięcia w oryginalnej jakości w wygodnych paczkach. Jeśli wyłączysz zdjęcia icloud to ci usunie zdjecia icloud i zostawi lokalne, a jako że masz zdjecia icloud i żadnych lokalnych bo masz zdjecia icloud to usunie ci wszystko, jasne? poza tym masz ołaczoną optymalizację dysku telefonu i dlatego masz miniaturki bo oryginały są w zdjeciach icloud, a w telefonie tylko miniaturki. Aby odzyskać zdjecia icloud i zassać je na dysk, poproś apple o kopię zdjęć z chmury, albo wyłącz optymalizację dysku (wydaje mi się, że wtedy też powinny się zassać na dysk telefonu). 



#5 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2018 - 13:23

na yt masz pokazane jak wystąpić do apple od udostępnienie swych zdjęć do ściągnięcia w oryginalnej jakości w wygodnych paczkach. Jeśli wyłączysz zdjęcia icloud to ci usunie zdjecia icloud i zostawi lokalne, a jako że masz zdjecia icloud i żadnych lokalnych bo masz zdjecia icloud to usunie ci wszystko, jasne? poza tym masz ołaczoną optymalizację dysku telefonu i dlatego masz miniaturki bo oryginały są w zdjeciach icloud, a w telefonie tylko miniaturki. Aby odzyskać zdjecia icloud i zassać je na dysk, poproś apple o kopię zdjęć z chmury, albo wyłącz optymalizację dysku (wydaje mi się, że wtedy też powinny się zassać na dysk telefonu). 

No tak tylko, że ja to pobiorę z iCloud na PC i potem co, mam synchronizować zdjęcia z biblioteka itunes żebym miał do nich dostep i nie będe miał ich w rolce aparatu tylko w jakichś folderach?


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3


#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 10 grudnia 2018 - 13:28   Najlepsza odpowiedź

Najpierw pobierz wszystkie foty na iPhone (ustawienia -> Zdjęcia -> Pobieraj oryginały; w zdjęciach na samym dole „ściany” z wszystkim zdjęciami jest pasek postępu tej operacji) i spróbuj wtedy wyłączyć tę bibliotekę iCloud.
  • Szemot lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#7 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2018 - 21:02

Najpierw pobierz wszystkie foty na iPhone (ustawienia -> Zdjęcia -> Pobieraj oryginały; w zdjęciach na samym dole „ściany” z wszystkim zdjęciami jest pasek postępu tej operacji) i spróbuj wtedy wyłączyć tę bibliotekę iCloud.

Udało się, bez tej dolnej opcji nie chciało pobrać fot. 


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3


#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 11 grudnia 2018 - 22:10

No to cieszę się, adminów proszę o zamknięcie tematu :-)

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych