Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Długie uruchamianie systemu/komputera po aktualizacji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mat-czer

mat-czer
  • 3 postów

Napisano 30 listopada 2018 - 12:54

Dzień dobry,

Wczoraj pisałem post ,ale chyba go zduplikowałem i został usunięty.

Chodzi o to, że mój nowy Mac chodził bardzo wolno na dysku HDD, więc podpiąłem drugi dysk SSD (samsung).Wszystko chodziło szybciej i system normalnie się włączał.

Po aktualizacji do Mojave, komputer uruchamia się kilka minut (czarny ekran). Dysk działa bo świecą się lampki. Oczywiście jest to dysk zewnętrzny.

Na dysku głównym, wewnętrznym jest stary system. Sprawdzałem czy jest dysk ssd wybrany jako główny i jest.

Błagam wręcz o pomoc.



#2 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 01 grudnia 2018 - 08:25

Zacznij od testu szybkości dysku - żeby wiedzieć co i jak, a potem szukamy wąskiego gardła. Blackmagick Disk Speed TEST.



#3 trOLLO

trOLLO
  • 4 postów
  • SkądGliwice

Napisano 10 grudnia 2018 - 14:26

To wina macOS Mojave. Mam dokładnie ten sam problem w przypadku iMac Late 2015 i Mac Mini 2014, trzeba czekać kilka minut aż system zacznie się ładować z dysku SSD USB. Sprawdzałem na kilku różnych dyskach SSD i kilku kieszeniach, aby mieć pewność, że to nie jest wina np. uszkodzonego dysku i efekt jest zawsze ten sam. 

 

Na chwilę obecną rozwiązania są dwa :

 

 - powrót do High Sierra

 - podmiana dysku SSD w iMac przez serwis Apple - Cortland niby może to zrobić, ale tylko po gwarancji i .... nie dają gwarancji, że czegoś nie uszkodzą :/ :/ 

 

Ja na chwilę obecną, działam z wbudowanego dysku HDD, wolniej, ale mniej problemów pod macOS Mojave .


IMac 21.5 Late 2015 - 8GB Ram, 1 TB HD - macOS Mojave / PowerMac Dual G5 - 2.0 GHz - 4 GB RAM - MorphOS 3.11 / MacOS 10.5.8


#4 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 10 grudnia 2018 - 17:55

A czy ktokolwiek z Was w preferencjach systemowych zaznaczyl dysk startowy, bo przypuszczam, ze nie, dlatego rozruch nastepuje na samym koncu po sprawdzeniu calego sprzetu, z usb.



#5 trOLLO

trOLLO
  • 4 postów
  • SkądGliwice

Napisano 10 grudnia 2018 - 23:11

A czy ktokolwiek z Was w preferencjach systemowych zaznaczyl dysk startowy, bo przypuszczam, ze nie, dlatego rozruch nastepuje na samym koncu po sprawdzeniu calego sprzetu, z usb.

 

 

Oczywiście :) To podstawa. Próbowałem naprawdę różnych kombinacji.

Wewnętrzny dysk całkowicie wyczyszczony , wewnętrzny dysk z jedną partycją systemową bez systemu i z systemem. Zewnętrzny dysk SSD zaznaczony w preferencjach, jak i nie zaznaczony. Naprawdę nie ma znaczenia. Zanim komputer zacznie cokolwiek robić mija kilka minut.

 

Z tego co czytałem na różnych forach to "celowe" zagranie macOS Mojave. W oficjalnych dokumentacjach z Apple jest niby napisane, że macOS Mojave nie wspiera startu z zewnętrznych dysków :( .


IMac 21.5 Late 2015 - 8GB Ram, 1 TB HD - macOS Mojave / PowerMac Dual G5 - 2.0 GHz - 4 GB RAM - MorphOS 3.11 / MacOS 10.5.8


#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 11 grudnia 2018 - 20:38

 

 - podmiana dysku SSD w iMac przez serwis Apple - Cortland niby może to zrobić, ale tylko po gwarancji i .... nie dają gwarancji, że czegoś nie uszkodzą :/ :/ 

 

Poważnie ???!


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 trOLLO

trOLLO
  • 4 postów
  • SkądGliwice

Napisano 11 grudnia 2018 - 22:32

Poważnie ???!

 Tak. Rozmawiałem z infolinią i powiedzieli, że mają taką usługę, ale nie robią tego w okresie trwania gwarancji producenta. Mogą wymienić dysk na dostarczony przez użytkownika, ale jako że jest to znacząca ingerencja w sprzęt to nie dają na taką usługę gwarancji.

 

Nie wiem na ile to prawda, na ile infolinia wprowadziła w błąd, ale wolę nie ryzykować :)


IMac 21.5 Late 2015 - 8GB Ram, 1 TB HD - macOS Mojave / PowerMac Dual G5 - 2.0 GHz - 4 GB RAM - MorphOS 3.11 / MacOS 10.5.8





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych