Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 13 / touchpad - stukanie gładzika, odgłos


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawid Wójcik

Dawid Wójcik
  • 3 postów

Napisano 26 listopada 2018 - 20:40

Cześć! Wczoraj zakupiłem mojego pierwszego MacBooka i zastanawiam się nad touchpadem, który przy dotykaniu wydaje dziwny stukot, jakby były za duże luzy tam. Wydaje mi się, że przy sprawdzaniu na ekspozycji gładzik nie zachowywał się w ten sposób. Dla zobrazowania dodaje plik video i zwracam się z zapytaniem - czy to normalne w tego rodzaju MacBookach Air 13, czy może coś jest nie tak z moim? Chodzi o ten odgłos, kiedy tylko dotykam go, a nie gdy normalnie się klika. W górnej części touchpada takiego odgłosu - stukania nie ma.Załączony plik  852D8C1C-7EDD-404B-8E07-6FD1187EA6BF.MOV   9,92 MB   12 Ilość pobrań

#2 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 27 listopada 2018 - 08:47

Gładzik ma ustawiony zbyt duży luz i dlatego tak stuka. Trzeba go wyregulować. Najlepiej zgłosić to w serwisie autoryzowanym, bo to proste do zrobienia, a reklamacja w sklepie zajmie sporo czasu.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#3 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 27 listopada 2018 - 09:01

to jest prosta rzecz tylko do wyregulowania powinno być zrobione na miejscu


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#4 Dawid Wójcik

Dawid Wójcik
  • 3 postów

Napisano 28 listopada 2018 - 18:08

to jest prosta rzecz tylko do wyregulowania powinno być zrobione na miejscu

Nie do końca jak się okazało. Udałem się do punktu Cortland i Pan powiedział, że to normalne w tych gładzikach i że tak po prostu działają, więc nie widzi w tym nic niewłaściwego. Ostatecznie oddałem MacBooka do serwisu w Cortland i zobaczymy jak się to zakończy, choć Pan w punkcie powiedział mi, że raczej nikłe szanse są, że zostanie to rozpatrzone pozytywnie, ponieważ gładziki w tych MacBookach mają to do siebie, że tak funkcjonują.


Gładzik ma ustawiony zbyt duży luz i dlatego tak stuka. Trzeba go wyregulować. Najlepiej zgłosić to w serwisie autoryzowanym, bo to proste do zrobienia, a reklamacja w sklepie zajmie sporo czasu.

Myślałem, że tak też będzie - w jednym punkcie Cortland Pan przyznał, że gładzik nie działa w sposób właściwy i mam się udać do drugiego punktu, gdzie jest serwis. W tym drugim punkcie pracownik poinformował mnie, że gładzik działa w prawidłowy sposób i to normalne, że jest takie stuknięcie. Oddałem do serwisu, bo nie padła żadna propozycja regulacji, ponieważ Pan stwierdził, że działa on dobrze i w każdym tym modelu MacBooka tak jest. Teraz muszę czekać na rozstrzygnięcie 5-7dni.



#5 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 29 listopada 2018 - 08:40

Gładzik na pewno można wyregulować tak aby nie stukał. Jeśli tamten serwis tego nie zrobi to wyślij komputer do nas. 


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#6 Dawid Wójcik

Dawid Wójcik
  • 3 postów

Napisano 29 listopada 2018 - 17:28

Dzięki Wam za pomoc - udało się - gładzik działa w końcu normalnie i jest bez luzów, przez co nie stuka. 


  • iDoit Serwis Apple lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych