Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

jak podłączyć drukarkę wifi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 jargo

jargo
  • 104 postów
  • SkądZabrze

Napisano 12 listopada 2018 - 17:20

Pozdrawiam i proszę o pomoc, zmieniłem internet na światłowód - więc nowy ruter i tu powstał problem z podłączeniem drukarki HP Photosmart C4780 do rutera/sieci wifi . W panelu drukarki klikanie na "+" nic oczywiście nie daje bo nie ma jej w sieci, jak dodać  ją do rutera ? Porady w pomocy Apple czy HP , dodaj urządzenie jak pisałem powyżej, no ale nie ma jej w sieci ! Jak na razie działa tylko poprzez USB, jest to dla mnie mały problem bo drukarka jest w innym pomieszczeniu



#2 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 12 listopada 2018 - 17:47

Witam, co to znaczy podłączyć drukarkę do routera????? po co??? Włączasz drukarkę...w urządzeniu np iphone, ipad itp włączasz wifi ...i  ukazuje sie drukaka hp....połącz, łączysz sie z drukarką jak z inna siecią wifi....i to wszystko wpisujesz hasło i drukujesz.... jeśli jesteś poza domem to drukarka ma swój adres u mnie jakiś ebujblabla@hprint.com i wysyłam drukuj....jaki ruter po co????



#3 jargo

jargo
  • 104 postów
  • SkądZabrze

Napisano 12 listopada 2018 - 18:09

Witam, co to znaczy podłączyć drukarkę do routera????? po co??? Włączasz drukarkę...w urządzeniu np iphone, ipad itp włączasz wifi ...i  ukazuje sie drukaka hp....połącz, łączysz sie z drukarką jak z inna siecią wifi....i to wszystko wpisujesz hasło i drukujesz.... jeśli jesteś poza domem to drukarka ma swój adres u mnie jakiś ebujblabla@hprint.com i wysyłam drukuj....jaki ruter po co????

Być może masz drukarkę AirPrint to owszem jest to takie proste, ja mam tylko z możliwością podłączenie do wifi , to o czym byłeś uprzejmy napisać niestety u mnie nie działa. U mnie po włączeniu drukarki nie widać jej punktu dostępowego , dlatego moje pytanie. Poprzednio w starym ruterze podłączałem ją przez laptopa z windows , bo przez Macbooka Pro też nie dało rady


Użytkownik jargo edytował ten post 12 listopada 2018 - 18:21


#4 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 12 listopada 2018 - 19:23

A może czas na zmianę na nowszą prostą niedrogą drukarkę, która rozwiąże Twoje problemy....Pozdrawiam.


  • jargo lubi to

#5 nietoperz7

nietoperz7
  • 12 postów

Napisano 12 listopada 2018 - 20:37

Pozdrawiam i proszę o pomoc, zmieniłem internet na światłowód - więc nowy ruter i tu powstał problem z podłączeniem drukarki HP Photosmart C4780 do rutera/sieci wifi . W panelu drukarki klikanie na "+" nic oczywiście nie daje bo nie ma jej w sieci, jak dodać  ją do rutera ? Porady w pomocy Apple czy HP , dodaj urządzenie jak pisałem powyżej, no ale nie ma jej w sieci ! Jak na razie działa tylko poprzez USB, jest to dla mnie mały problem bo drukarka jest w innym pomieszczeniu

 

Czy drukarka jest podpięta pod sieć wifi 2,4 czy 5GHz? Mi HP na 5GHZ nie widzi na 2,4 bez problemu.

Drukarkę mam podpiętą do routera po adresie mac i przypisaną do adresu IP. 


  • jargo lubi to

#6 jargo

jargo
  • 104 postów
  • SkądZabrze

Napisano 13 listopada 2018 - 12:13

A może czas na zmianę na nowszą prostą niedrogą drukarkę, która rozwiąże Twoje problemy....Pozdrawiam.


Ciekawa propozycja, czy też może oferta sponsorowana

Czy drukarka jest podpięta pod sieć wifi 2,4 czy 5GHz? Mi HP na 5GHZ nie widzi na 2,4 bez problemu.
Drukarkę mam podpiętą do routera po adresie mac i przypisaną do adresu IP.


Mam do wyboru obie sieci z rutera, jednak jak pisałem nie mam drukarki podpiętej do rutera czy mogę prosić Cię jak to zrobić ?

#7 D4n2

D4n2
  • 59 postów

Napisano 13 listopada 2018 - 13:11

Przypadkiem nie trzeba podłączyć drukarkę do komputera przez port USB, wgrać sterowników z płytki i tam podczas instalacji wybrać opcję - łączenie bezprzewodowe i wybrać sieć itp. ?

 

Tylko nie wiem czy na macos to zrobisz...


Użytkownik D4n2 edytował ten post 13 listopada 2018 - 13:12


#8 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 13 listopada 2018 - 13:52

Próbowałeś tego: https://support.hp.c...ument/c06004866


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#9 pablissimo

pablissimo
  • 77 postów
  • SkądTomaszów Lubelski, PL

Napisano 06 grudnia 2018 - 20:21

Pozdrawiam i proszę o pomoc, zmieniłem internet na światłowód - więc nowy ruter i tu powstał problem z podłączeniem drukarki HP Photosmart C4780 do rutera/sieci wifi . W panelu drukarki klikanie na "+" nic oczywiście nie daje bo nie ma jej w sieci, jak dodać  ją do rutera ? Porady w pomocy Apple czy HP , dodaj urządzenie jak pisałem powyżej, no ale nie ma jej w sieci ! Jak na razie działa tylko poprzez USB, jest to dla mnie mały problem bo drukarka jest w innym pomieszczeniu

Drukujesz z menu drukarki stronę z konfiguracją sieciową. Masz tam IP. Spinasz kablem sieciowym z maczkiem, IP w przeglądarkę i powinieneś wejść w menu konfiguracyjne drukarki. Tam konfigurujesz połączenie Wifi. Po wpisaniu hasła do wifi poprosi Cię o odpięcie kabla sieciowego. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych