Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

iPad Pro 11" - Pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
278 odpowiedzi w tym temacie

#226 lizbona

lizbona
  • 124 postów

Napisano 22 grudnia 2018 - 08:11

Ja nie jestem zadowolony z zakupu. Pierwsze takie wrażenie dla sprzętu tej firmy
Co prawda nie mam porzywionej konstrukcji ale:
- fatalna klawiatura (mam nadzieje ze to zmienia, chociaż wertykalną)
- jakość ekranu. Patrząc na ekran prostopadle widać przyciemnienia na rogach (wtf?!)
- brak przejściówki usb c-jack. Kupiona na Allegro NIE DZIAŁA

#227 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 22 grudnia 2018 - 08:17

Ja nie jestem zadowolony z zakupu. Pierwsze takie wrażenie dla sprzętu tej firmy [...]
- brak przejściówki usb c-jack. Kupiona na Allegro NIE DZIAŁA

Akurat to ostatnie to chyba nie zarzut do Apple?
  • MasterM lubi to

#228 lizbona

lizbona
  • 124 postów

Napisano 22 grudnia 2018 - 08:24

Np tak, musibyc oryginalna. Sam tablet był za tani żeby dodać ja do zestawu. Podpiąłem taka która miałem w domu i utrzymam z GoPro. Widać do Apple trzeba kupować tylko emejzing kable

Użytkownik lizbona edytował ten post 22 grudnia 2018 - 08:25


#229 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 22 grudnia 2018 - 10:09

Np tak, musibyc oryginalna. Sam tablet był za tani żeby dodać ja do zestawu. Podpiąłem taka która miałem w domu i utrzymam z GoPro. Widać do Apple trzeba kupować tylko emejzing kable


Wystaczy troszkę poczekać , może coś poprawia albo ceny polecą w dół , MBA 2018 u resellerów już tanieje

Użytkownik dodi edytował ten post 22 grudnia 2018 - 10:38


#230 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 22 grudnia 2018 - 10:47

Np tak, musibyc oryginalna. Sam tablet był za tani żeby dodać ja do zestawu. Podpiąłem taka która miałem w domu i utrzymam z GoPro. Widać do Apple trzeba kupować tylko emejzing kable


Mnie też to niesamowicie wkurza, nie można tego nazwać inaczej niż zdzierstwem i chamstwem po prostu. Kupujesz telefon za 5k, nie dostajesz szybkiej ładowarki ( chociaż mogli dać tą od nowego iPada pro), ani przejściówki na Jacka. Wszystko to konkurencja daje w zestawie. Dlaczego tak się dzieje? Bo na kablach, przejściówkach, ładowarkach zarabiają największą kasę. Bo są one wyceniono na horendalnej marży. Do tego robią swoje standardy, więc zamienników albo nie ma, albo są kiepskie i działają jak chcą, często wcale. Kasa,kasa,kasa. Wszystko rozumiem,firma musi zarabiać, ale są pewne granice. Ale zobaczcie że kiedyś to się może obrócić przeciwko nim. Nawet najtwardsi zapaleńcy powiedzą w końcu dość dymania.

Użytkownik Regiss edytował ten post 22 grudnia 2018 - 10:49

  • dodi i lousylucky lubią to

iPhone 15 Pro


#231 lizbona

lizbona
  • 124 postów

Napisano 22 grudnia 2018 - 12:15

Kupuje dalej ich sprzęty bo po tylu latach nie jestem w stanie przesiąść się na andka (chociaz mam go jaki drugi telefon służbowy i co roku flagowiec) ale cóż. Zaczyna mnie to wszystko coraz bardziej irytować...

#232 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 22 grudnia 2018 - 20:21

Musiałeś to dwa razy napisać? Czy sam nie rozumiesz co napisałeś?

Musiał być chyba jakiś błąd po stronie forum. A przy okazji, chyba nie dałbym rady napisać dwa razy DOKŁADNIE tego samego, słowo w słowo.
Lubisz się chyba czepiać do takich bzdur.

#233 dodi

dodi
  • 55 postów

Napisano 22 grudnia 2018 - 20:42

nic się przecież nie stało . To forum powoli umiera, trzeba się cieszyć ze etole ludzie zaglądają . Na profilu FB admin jest tak nieprzyjemny , kasuje większość wiadomości które są nieprzychylne Apple
  • makemymind lubi to

#234 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 24 grudnia 2018 - 15:10

Mnie też to niesamowicie wkurza, nie można tego nazwać inaczej niż zdzierstwem i chamstwem po prostu. Kupujesz telefon za 5k, nie dostajesz szybkiej ładowarki ( chociaż mogli dać tą od nowego iPada pro), ani przejściówki na Jacka. Wszystko to konkurencja daje w zestawie. Dlaczego tak się dzieje? Bo na kablach, przejściówkach, ładowarkach zarabiają największą kasę. Bo są one wyceniono na horendalnej marży. Do tego robią swoje standardy, więc zamienników albo nie ma, albo są kiepskie i działają jak chcą, często wcale. Kasa,kasa,kasa. Wszystko rozumiem,firma musi zarabiać, ale są pewne granice. Ale zobaczcie że kiedyś to się może obrócić przeciwko nim. Nawet najtwardsi zapaleńcy powiedzą w końcu dość dymania.


Dopóki ludzie będą kupować to oni niczego zmieniać nie będą bo i po co?

Musiał być chyba jakiś błąd po stronie forum. A przy okazji, chyba nie dałbym rady napisać dwa razy DOKŁADNIE tego samego, słowo w słowo.
Lubisz się chyba czepiać do takich bzdur.


Lubie

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#235 Steam

Steam
  • 44 postów

Napisano 02 lutego 2019 - 16:55

Cześć

 

Jak oceniacie nowego iPada Pro 11 + Apple Pencil 2 jako notatnik? Planowałbym używać taki zestaw do notowania na studiach zamiast używania zeszytów, tylko zastanawiam się nad szybkością takiego pisania, czy jest to porównywalne do zwykłego pisania na kartce? Porównywał ktoś może jakość pisania względem Surface Pro 6, gdyż jest to jak dla mnie jedyna alternatywa?



#236 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 02 lutego 2019 - 18:23

Chyba wolałbym ipada + klawiatura

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#237 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 03 lutego 2019 - 00:04

Mam iPada 10.5 i Pencila (doświadczenia z pisania są zbliżone do najnowszych; używam go na studiach; pisze mi się równie szybko, co na papierze) oraz kontakt z Surface Pro (w pracy, gdzie wykorzystujemy też Surface Pen). Szczerze mówiąc miałbym lekką zagwozdkę, gdybym miał teraz wybierać. Z jednej strony na iPadzie pisanie jest subiektywnie przyjemniejsze (bardziej mi odpowiada Pencil niż Surface Pen), 120 Hz robi różnicę, do tego na iPada jest dużo ciekawych aplikacji do notowania (oprócz systemowych notatek choćby Notability, One Note czy GoodNotes). Ładowanie Pencila jest IMHO dużo lepiej rozwiązane niż zasilanie Surface Pen (bateria AAAA - tak, 4xA, nie ma błędu). I mam tu na myśli Pencila dowolnej generacji - oczywiście druga nie wygląda wtedy tak głupio jak pierwsza, ale obojętnie którego używamy nie zdarzy się, że piórko pada, a my nie mamy baterii.
Natomiast, i tu jest duże „ale”, Surface jest pełnoprawnym komputerem. Co prawda z Windowsem, ale jednak. Można odpalić pełen Office i dużo innych „mocnych” programów. Na iPadzie niestety jest trochę biednie z tym. Nie wiem, co studiujesz/zamierzasz studiować, a co za tym idzie, jakie są Twoje potrzeby „aplikacyjne”, ale podam przykład ze swoich studiów (fizyka + chemia). Potrzebuję zrobić wykres (taki nieco bardziej zaawansowany) do laboratorium z fizyki. No i nie ma nic sensownego. Excela nie użyję, bo nie ma potrzebnych funkcji z desktopowej wersji, a oferta w App Store w tym zakresie (niezależnie czy mówimy o płatnych czy bezpłatnych) nie istnieje. No chyba, że ktoś się czuje na siłach klepać wszystko w np. Pythonie. A na Windows już wybór jest, nawet jeśli wybory te wyglądają, jakby pamiętały Windows 95.
Jeśli chodzi o klawiaturę czy Pencil, to mówię: oba. Jeśli nie masz wielkich wymagań odnośnie mechanizmu i „odczuć z pisania”, to dobrą propozycją jest klawiatura Ankera. Używam i jestem z niej zadowolony. Pewne aspekty ma nawet nieco lepiej rozwiązane niż oficjalny Smart Keyboard. A kosztuje mniej niż 100 cebulionów.
Podsumowując: jeśli masz PC lub Maca, to śmiało bierz iPada. W przeciwieństwie do laptopa można go wykorzystać na wykładach z algebry ;) Jeśli nie masz komputera lub chcesz go zastąpić, to weź Surface. Nie jest ani zajebistym tabletem, ani zajebistym komputerem, ale oba zadania spełnia w miarę przyzwoicie.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#238 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 lutego 2019 - 11:54

Użytkuję od kilku dni iPada i ten sprzęt ma jedną wadę. Powinien posiadać conajmniej 6-8 GB pamięci. Otwartych kilka programów, YT, czytnik PDF i od czasu do czasu występuje przeładowanie aplikacji.

#239 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 16 lutego 2019 - 13:16

Ja regularnie używam iPada z klawiaturą Logitech do notatek. Klawiatura jest świetna. Pen nie dla mnie, bo mam charakter pisma na granicy niepełnosprawności. Lata temu masowo notowałem na Palm, który wymagał specjalnego kształtu liter i teraz piszę drukowanymi jak półanalfabeta.
Dzięki Files mam dostęp do wszystkich dokumentów z maca, ale jako komputer iPad nie daje rady. Duże dokumenty z zylionem poprawek wmagają dużego ekrany i pełnoprawnego softu.

#240 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 marca 2019 - 12:22

Cześć,

 

Może i ja się podzielę opinią.

 

Używam obecnie wersji 11 Space Gray 64GB, wcześniej miałem pro 10.5. Normalnie bym nie zmieniał ale udało mi się poprzedniego dobrze sprzedać, a nowego dość tanio kupiłem więc ok.

 

Mimo większego ekranu nie dostrzegam tego, mała forma urządzenia w porównaniu z poprzednim sprawia wrażenie, że i ekran jest mniejszy. Tablet moim zdaniem pod względem wyglądu jest jak najbardziej na plus, Chyba najbardziej premium bym powiedział. Mam wrażenie, że jest to faktycznie krok do przodu jeśli chodzi o dizajn. Jednak nie wiem czy to przez aferę z wyginaniem, trzymając go mam cały czas jakieś obawy, że jest zbyt delikatny. Co do kamer to są mi obojętne bo chyba nigdy w tablecie ich nie użyłem. Prędkość niezauważalnie większa od 10,5 - niestety ios poprzedniego w pełni nie wykorzystywał to co tu mówić teraz. Animacje może chodzą o setną sek szybciej,więc jest to niezauważalne. Jestem przeciętnym użytkownikiem, nie pro więc pewnie możliwości ich nie wykorzystuje.

 

Szczerze to mam mieszane uczucia, bo może nie powinienem był go brać skoro, nie używam pencila, nie edytuje zdjęć, nie zgrywam nic z aparatu. To był trochę widzimiś ( ale w sumie z każdym sprzętem od japka można tak powiedzieć). 



#241 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 19 marca 2019 - 20:44

Ja swojego 11" kupiłam w połowie lutego i muszę przyznać, że ten sprzęt mi się bardzo spodobał :). Wcześniej nie miałam żadnego iPada, więc nie mam porównania (z tabletów miałam jedynie Nexusa 7 oraz Toshibę z Windowsem, z tym że to drugie to było bardziej 2 w 1 z podłączaną klawiaturą). Wizualnie prezentuje się ładnie, podoba mi się ta kanciasta bryła nawiązująca do starszych iPhone'ów :). Szybkość działania i ekran - super. Face ID działa bardzo dobrze, znacznie lepiej i szybciej niż w iPhone X (i do tego pod dowolnym kątem, co jest dużym plusem).

 

Co do wrażeń podczas trzymania tabletu w ręku - mam wrażenie, że bez żadnego etui trzyma się go nieco niepewnie (być może przez to, że urządzenie jest bardzo cienkie). Zakupiłam do niego etui z klapką i slotem na Apple Pencil (planuję sobie dokupić w przyszłości, więc fajnie byłoby mieć gdzie go przechowywać). Po włożeniu iPada w etui (które daje jeszcze jakąś tam dodatkową sztywność) od razu lepiej mi się go trzyma w ręku, a dodatkowo nie muszę wciskać przycisku power, bo po otwarciu klapy urządzenie automatycznie się wybudza :). Do tego zamówiłam folię "paperlike" (chyba tak one się nazywają) - mam nadzieję, że dzięki tej folii iPad będzie się mniej palcował, bo bez folii jest masakra, wiecznie są na nim "paluszki" :D.

 

Ja generalnie też nie jestem żadnym użytkownikiem Pro (przynajmniej jeśli chodzi o iPady, bo na Macu dość często zdarza mi się korzystać z wirtualizacji i programować). Swojego iPada kupiłam ze względu na to, że lubię rysować i chciałam pod tym względem spróbować czegoś nowego (a widziałam, że można bardzo fajne efekty uzyskać), do tego lubię czytać książki i na tej przekątnej nawet pliki w formacie PDF są na tyle czytelne, że w ogóle nie trzeba ich powiększać :). 9,7" do takich celów wydawał mi się lekko mały :).

 

PS Mi tylny aparat w tablecie też jest obojętny - nie robię zdjęć tabletem (jak dla mnie to wygląda bardzo dziwnie :D).


Użytkownik Zireael edytował ten post 19 marca 2019 - 20:45

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#242 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 30 marca 2019 - 22:07

Nawiązując do mojego powyższego posta - przyszła mi moja folia ochronna. Zabezpieczona była bardzo dobrze (przyszła w płaskim kartonie). Montaż nie jest trudny, ale polecam to robić we dwie osoby, żeby było wygodniej :). Folia jest lekko chropowata, ale palec się na niej nie blokuje. Z Pencilem pewnie będzie fajnie współpracować. No i w końcu iPad się nie palcuje, a o to między innymi mi chodziło :D.

Jeśli ktoś jest zainteresowany - link: http://s.aliexpress.com/3qUrme6Z

Zdjęcia (chyba coś tam widać): https://imgur.com/a/bTlfLd1

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#243 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwietnia 2019 - 11:33

Ja zacząłem używać iPada do LR i obróbki zdjęć. Bardzo fajnej się pracuje na tym. Brakuje tylko rysika.

#244 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 03 kwietnia 2019 - 22:14

... Brakuje tylko rysika.

Kupić ?  ;)


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#245 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 19 kwietnia 2019 - 11:19

Czy ktoś jeszcze oprócz mnie posiada to etui: https://www.cortland...1-czerwony.html ?

 

Pytam, bo wczoraj zakupiłam Apple Pencil i... pomimo wycięcia w silikonie na plastikowy element, pod którym kryje się cewka do ładowania Pencila, ten nie chce się ładować (muszę wyciągać iPada z etui, żeby łapało) :(. A podobno etui było specjalnie przygotowane, żeby móc korzystać z Pencila... Moim zdaniem robienie takiego etui na iPada jest co najmniej dziwne, bo przecież nie po to się je kupuje...

 

Też tak macie? Czy żeby Pencil ładował się prawidłowo na pewno musi przylegać ciasno do iPada (bez jakiejkolwiek szczeliny)?


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#246 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 maja 2019 - 11:17

Przesiadka z Air 2 i jestem zaaaachwycony. Problem tylko z dobraniem etui. Smart Folio trochę za drogie a zakupiony UAG to ciężki czołg..

#247 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 maja 2019 - 12:28

Kupić ?  ;)


W planach. :)

#248 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 maja 2019 - 11:13

Czy też zauważacie spadek baterii przez noc? Na 12.1.1 tego nie miałem. Na 12.2 spada kilka procent przez noc czy to w ciągu dnia. Odświeżanie w tle mam wyłączone. Poczta na fetch. Żaden IPad wcześniej tak nie miał.

#249 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 12 maja 2019 - 10:55

Przesiadka z Air 2 i jestem zaaaachwycony. Problem tylko z dobraniem etui. Smart Folio trochę za drogie a zakupiony UAG to ciężki czołg..


Miałem smart folio. Oddałem. Zaczęło się rozklejać na rogach i marszczyć na pleckach. Od tej pory używam gołego ipada i szczerze powiedziawszy jest dużo lepiej niż z etui. Ipad jest mega cienki, ładny, lepiej się go trzyma w ręce. Mam tylko wsuwkę jak go chcę gdzieś zabrać. Używam go tak od 2 miesięcy i brak jakichkolwiek rys czy uszkodzeń.

Czy też zauważacie spadek baterii przez noc? Na 12.1.1 tego nie miałem. Na 12.2 spada kilka procent przez noc czy to w ciągu dnia. Odświeżanie w tle mam wyłączone. Poczta na fetch. Żaden IPad wcześniej tak nie miał.


Nie zauważyłem. U mnie bateria jest idealna. Ipad trzyma gdzieś 11 godzin na ekranie. Może zrób hard reset? Volume góra, volume dół i przytrzymaj przycisk power.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#250 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 24 maja 2019 - 15:13

akumulator w 12.9 ma pojemnośc 36,71 Wh powinien spokojnie wytrzymac caly dzien


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych