Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

co nalezy sie jak "psu zupa przy zakupie" MacBooka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 alleslegales

alleslegales
  • 71 postów
  • SkądKołobrzeg/Szczecin

Napisano 21 lutego 2008 - 14:56

(ogólnie to Mac'a ale pasowało do rymu;) ) Witam, Rozglądając się po rynku i z zamiarem dokonania zakupu Mac'a dzwoniłem po sklepach mi znajomych gdzie mógłbym takowego dokonać. Jak to z naszej mentalności wynika, jak zawsze wszędzie musisz być świadomym zakupów, bo inaczej możesz wyjść gorzej niż mógłbyś w rzeczywistości. Czyli zapłacić więcej niż potrzeba za sprzęt, który ze względu na VAT jest i tak przesadnie drogi. Będąc świadomym wyboru firmy i sprzętu godzimy się na to przełykając gorzka pigułę. Dlatego też ośmielam się wystosować pytanie: dlaczego wszędzie nie jest ten sam standard usługi? Chodzi o to że w sklepach jednej firmy w jednej lokalizacji możesz coś dostać gratis, a w drugiej już nie. Ciekawostką też jest fakt, że są informacje na stronach internetowych, o których nie zostałem poinformowany w sklepie. Wydaje mi się że powinno być to aktualizowane, a błedne bądź nieaktualne wiadomości wycofywane. Dość narzekania teraz konkrety: - gdzie najlepiej kupić kompa- WASZYM skromnym zdaniem i wyjść na tym korzystnie? (świadomy jestem sytuacji na rynku i ciągłych zmian) - interesują mnie zniżki promocje, to co powinno mi się należeć z racji stanu rzeczy (np. zniżka edukacyjna, czy jak jej tam?) - dołączane "darmówki", czyli gratisy- jak kto woli. Czytałem, zdaje się niedawno tu na forum, że ktoś dostał iPoda przy kupnie komputera. W dodatku razem z nowym Leopardem ku jego zdziwieniu. - dlaczego sprzedawcy boją się łączenia promocji? Wiem, że chcą zarobić więcej, ale jak ktoś kupi taniej to może przyciągnąć za sobą kolejne osoby. Wtedy zamiast zyskać 5% z jednej sztuki zyskuje odpowiednio więcej z prowizji za sprzedaż kolejnych?) Wśród Forumowiczów są sprzedawcy jak i Szarzy użytkownicy. Myślę, że będzie to dość ciekawa lektura za jakiś czas. Zwłaszcza będąc świadomym prawa rynku. Może za jakiś czas doczekamy się promocji z większym rozmachem i szatańsko kuszących ofert. Czy Apple nie dyktuje jakichś warunków sprzedaży swoich komputerów? Istnieją jakieś ujednolicenia, które muszą być spełnione, bo inaczej będę mógł się poskarżyć?

#2 dusker

dusker
  • 383 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 21 lutego 2008 - 15:43

Chodzi o to że w sklepach jednej firmy w jednej lokalizacji możesz coś dostać gratis, a w drugiej już nie.

na tym polega konkurencja

- gdzie najlepiej kupić kompa- WASZYM skromnym zdaniem i wyjść na tym korzystnie? (świadomy jestem sytuacji na rynku i ciągłych zmian)

w sensownym miejscu typu ispot, komputronik, cortland ewentualnie mm/saturn

- interesują mnie zniżki promocje, to co powinno mi się należeć z racji stanu rzeczy (np. zniżka edukacyjna, czy jak jej tam?)

sam sobie odpowiedziales, znizka edukacyjna inne znajdziesz na ispot.com.pl i sad.com.pl

- dołączane "darmówki", czyli gratisy- jak kto woli. Czytałem, zdaje się niedawno tu na forum, że ktoś dostał iPoda przy kupnie komputera. W dodatku razem z nowym Leopardem ku jego zdziwieniu.

pewnie w usa. w PL nie pamietam zeby cos takiego bylo chociaz moge sie mylic

- dlaczego sprzedawcy boją się łączenia promocji?

bo nie chca stracic?

#3 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 21 lutego 2008 - 16:14

Udało mi się wymóc pokrowiec Tucano do MBP, co jak na zakup za prawie 10tys. brutto to trochę mało. Powinni ipoda dorzucić ;)

#4 2can

2can
  • 12 postów
  • SkądW-wa

Napisano 21 lutego 2008 - 16:32

O sprzedawców to ja bym się nie martwił :) Na pewno nie stracą. Najczęściej nie mają kompetencji, tłumaczą się, że nie mogą, nie ma szefa itp. Moim zdaniem to kwestia "pazerności" :) Może jest ktoś na forum, kto wie na jakiej marży pracują iSpot'y. Myślę, że byłoby to baaardzo ciekawe.

#5 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 21 lutego 2008 - 16:34

Ja miałem takie coś, że jak kupowałem mojego minimaczka w Cortlandzie, to z racji, iż było to niedługo po premierze Leoparda, zależało mi, abym go dostał od razu w paczce z mini. Nie chciałem czekać dodatkowe "21 dni roboczych" i jeszcze płacić +39.90 zł by móc się cieszyć nowym dzieckiem Apple. Miałem nadzieję, iż przy okazji będzie jakiś update w porównaniu z paczką z Tigerem. Pracownicy tłumaczyli, że dopiero te "nowe" paczki dostaną. Po uprzedniej informacji, iż już je mają, udałem się do sklepu. Tam na nowo chcąc mi wcisnąć jeszcze starą, wykładali mi że Leopard jest niestabilny, że nikt go nie używa, że Tiger lepszy, a poza tym jest program up-to-date i takie tam, choć nikt do końca nie wiedział co jest w tych co dopiero podesłanych... Gdy w końcu kazałem im sprawdzić zawartość owej "tajemniczej" paczki, ku zdziwieniu wszystkich pracowników i mojej radości okazało się, że w pudełku znajduje się zarówno system Tiger (10.4.10) wraz ze wszystkimi polonizatorami na osobnych płytkach, "materiały dodatkowe", instrukcje, jak i długo wyczekiwany Leopard!!! :D Jeden z pracowników nie mógł w to uwierzyć, myśląc, iż płacąc za jeden, można mieć dwa systemy Mac OS X za jednym zamachem, tylko w przypadku skorzystania z programu up-to-date. Tłumaczyli się później, że przecież zarówno firma Apple jak i SAD sp. z.o.o dba o swoich klientów, dlatego "dorzucili" jeszcze Leoparda i że mogę się cieszyć niebywałym szczęściem. Moim zdaniem cała zawartość tej paczki, "należała mi się jak psu buda" , bo w końcu było już trochę po premierze Leoparda, więc: "płacę to wymagam"! ;)

#6 dusker

dusker
  • 383 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 21 lutego 2008 - 16:35

O sprzedawców to ja bym się nie martwił Na pewno nie stracą.

bywaja promocje ze sprzedawca tzw 'jedzie po bandzie' z cena

Najczęściej nie mają kompetencji, tłumaczą się, że nie mogą, nie ma szefa itp.

bo to prawda, co moze czlowiek ktory nic nie ma wspolnego z cenami, a stanie taki z drugiej strony lady i meczy go o te 5%...:)

Może jest ktoś na forum, kto wie na jakiej marży pracują iSpot'y. Myślę, że byłoby to baaardzo ciekawe.

ispoty nie jada na marzy tylko SAD - duzej:)

#7 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 21 lutego 2008 - 16:39

Wyznaję odrobine odmienną filozofię - należy się to co w pudle (w przypadku *booka*) lub to co napisane nad ceną "na karteczce". Wolę po prostu czarno na białym napisane co i za jaką cenę, niż zabawę w podchody czy walkę na testosteron z kierownikiem sklepu/salonu (co nie zmienia faktu, że sklep na "karteczce" może drukować - mbp oraz ipod+wybielająca pasta do zębów - gratis)

Wykłócanie się ludzi o gratisy przypomina mi dantejskie sceny z salonów motoryzacyjnych lub market w Sharm El Sheikh, gdzie dumny posiadacz gumowych chodniczków lub drewnianego wielbłąda niczym Aleksander Macedoński chwali się przed rodziną wygraną bitwą...

#8 dusker

dusker
  • 383 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 21 lutego 2008 - 17:22

Wolę po prostu czarno na białym napisane co i za jaką cenę, niż zabawę w podchody czy walkę na testosteron z kierownikiem sklepu/salonu


i tu sie z Toba zgodze w 1000000%. Wyznaje dokladnie ta sama filozofie!

#9 alleslegales

alleslegales
  • 71 postów
  • SkądKołobrzeg/Szczecin

Napisano 21 lutego 2008 - 17:26

Czyli na tą chwilę rozumiemy, że należy pilnować tego co napisane, wiedzieć co możesz chcieć za jaką cenę oraz nie rozmawiać z ekspedientem w sklepie/salonie. Mogę się mylić ale chyba tak nie jest...
Więc kolejne pytanie:
Po co ten ekspedient w tym sklepie/salonie skoro wszystko sam wiesz?

Pan Dusker chyba jest sprzedawca?? Czy może to wszystko to domysły? ;)

#10 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 21 lutego 2008 - 17:29

pewnie w usa. w PL nie pamietam zeby cos takiego bylo chociaz moge sie mylic

Za młody jesteś żeby to wiedzieć ;-)
Dawali w grudniu shuffle do macbooków i nano do MBP

#11 Rogi_

Rogi_
  • 327 postów

Napisano 21 lutego 2008 - 17:48

Za młody jesteś żeby to wiedzieć ;-)
Dawali w grudniu shuffle do macbooków i nano do MBP


No właśnie, mogłem dostać nano do MPB albo skorzystać ze zniżki edukacyjnej 10%. Skorzystałem z drugiej opcji, bo bardziej się opłacało. A można było skorzystać tylko z jednej promocji.

#12 struś1417244586

struś1417244586
  • 83 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 lutego 2008 - 18:28

Co do zniżki edukacyjnej to jak ja kupowałem MBP to wynosiła ona 10% od ceny zakupu, przy pokazaniu legitymacji studenckiej

#13 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 21 lutego 2008 - 18:52

Co do zniżki edukacyjnej to jak ja kupowałem MBP to wynosiła ona 10% od ceny zakupu, przy pokazaniu legitymacji studenckiej


Ja za tą zniżkę dostałem praktycznie "za darmo" tą oto piękną klawiaturę! Wystarczyło tylko pokazać legitkę, choć podobno z tej promocji mogą skorzystać nawet 7-latkowie... :grin:

#14 MaCCoN

MaCCoN
  • 13 postów

Napisano 21 lutego 2008 - 20:13

na tym polega konkurencja


w sensownym miejscu typu ispot, komputronik, cortland ewentualnie mm/saturn


sam sobie odpowiedziales, znizka edukacyjna inne znajdziesz na ispot.com.pl i sad.com.pl


pewnie w usa. w PL nie pamietam zeby cos takiego bylo chociaz moge sie mylic


bo nie chca stracic?



[url=http://www.kds.pl]KDS Katowice: Apple - Eizo - Epson - Adobe - Wacom - Quark - HP[/url]

tam dostaniesz ipoda gratis.

i nie tylko... ja nawet dostalem 1gb pamieci gratis...

---- Dodano 21-02-2008 o godzinie 20:14 ----
ups...zle cyctat wkleilem chodzi o gratisy do mac-ow

#15 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 21 lutego 2008 - 20:58

Jak kupowalem iMaka w Berlinie to byla wtedy taka akcja: do kazdego laptopa iPod shuflle albo drukarka Epson, di wyboru; ja do iMaka dostalem prenumerate wybranych czasopism, dwa zestawy do czyszczenia LCD (spray, szmatka, maly srubokret w breloczku (nie wiem po co)), zestaw kuponow znizkowych na rozne rzeczy: np sluchawki Sennheisera, hub usb itp; zestaw programow antyspamowych, antywirus i diagnostyczne) itd.

#16 alleslegales

alleslegales
  • 71 postów
  • SkądKołobrzeg/Szczecin

Napisano 21 lutego 2008 - 23:26

KDS Katowice: Apple - Eizo - Epson - Adobe - Wacom - Quark - HP

tam dostaniesz ipoda gratis.
i nie tylko... ja nawet dostalem 1gb pamieci gratis...


Czyli są miejsca gdzie mogę próbować zniżki studenckiej i jednocześnie walczyć o jakieś gratisy?
Jak poważnie podchodzą do klienta?

#17 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 lutego 2008 - 01:29

ja dostałem kombajn Brother do macbooka :)

#18 Rogi_

Rogi_
  • 327 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 06:32

No no, MBA w prezencie. Niezłe mają gratisy. ;)

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#19 alleslegales

alleslegales
  • 71 postów
  • SkądKołobrzeg/Szczecin

Napisano 22 lutego 2008 - 10:30

ja tam się nie obrażę jak odstane MBA w prezencie do każdego zakupu bo możliwe, że kupię dwa MBP. Szczerze powiedziawszy-napisawszy ;) Cortland w tej chwili ma chyba najlepsza ofertę z tych bardziej znanych sklepów. W jednym widziałem nawet ze wyciągają z MBP jedna kość gigową a cena nie spada! Chyba w Tachobis - wstyd. Trzeba uważać co bierzesz bo się na minę łatwo władować.

#20 Authilius

Authilius
  • 144 postów
  • SkądSłupsk / Koszalin

Napisano 22 lutego 2008 - 11:02

e z tą promocją to nie żart ? kupuje MBP i dostaje gratis MBA ? eee albo się nie wyspałem albo czegoś tu nie rozumiem.

---- Dodano 22-02-2008 o godzinie 11:09 ----
napisałem do nich e-mail z zapytaniem co i jak z tą promocją... bo chyba nie wiedzą co czynią.

#21 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 11:28

e z tą promocją to nie żart ? kupuje MBP i dostaje gratis MBA ? eee albo się nie wyspałem albo czegoś tu nie rozumiem.

---- Dodano 22-02-2008 o godzinie 11:09 ----
napisałem do nich e-mail z zapytaniem co i jak z tą promocją... bo chyba nie wiedzą co czynią.


Eeee, grafik źle ustawił. "Do każdego komputera prezent" to jedno, a "nowy macbook air" to po prostu nowy macbook air do kupienia.

#22 Authilius

Authilius
  • 144 postów
  • SkądSłupsk / Koszalin

Napisano 22 lutego 2008 - 11:31

tak jak kolega wyżej napisał "grafik" źle to poskładał. Promocja jest taka, ze maca rozszerzają do 4gb ram

#23 alleslegales

alleslegales
  • 71 postów
  • SkądKołobrzeg/Szczecin

Napisano 22 lutego 2008 - 13:05

Tak samo jest w Cortlandzie jako jedna z czterech ofert do wybrania w promocji z określonym sprzętem. Czy komuś z Was udało się wywalczyć połączenie promocji? Z kim to udało się ustalić, bo mniemam, że na pewno nie z ekspedientem.

#24 Authilius

Authilius
  • 144 postów
  • SkądSłupsk / Koszalin

Napisano 22 lutego 2008 - 15:02

nie do końca to samo bo chyba w cortlandzie do najtańszego MBP nie dorzucają 4gb, a tu tak.

#25 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 lutego 2008 - 15:18

Tak samo jest w Cortlandzie jako jedna z czterech ofert do wybrania w promocji z określonym sprzętem.
Czy komuś z Was udało się wywalczyć połączenie promocji? Z kim to udało się ustalić, bo mniemam, że na pewno nie z ekspedientem.


polskie prawo zabrania łączenia promocji




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych