Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy Macbook Pro z touchbarem 13” - i5 vs i7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 kal800

kal800
  • 246 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 listopada 2018 - 17:03

Hej,

Czy warto dopłacać do procesora i7? Z tego co widzę, i7 oferuje ciut większe taktowanie, co się przekłada na około 10% większą wydajność w benczmarkach samych CPU. Czy jakkolwiek odczuję różnicę? Komputer służy mi przede wszystkim do biura - Office, WWW, ale też trochę pracuję na wirtualkach. Obecnie użytkuję MBA z 2012 z procesorem i7 - dwurdzeniowym 2 GHz. Do pracy biurowej wystarcza, aczkolwiek jak cokolwiek się zaczyna dziać - odpalona wirtualka, indeksacja zdjęć, dużo zakładek w Safari, czy jakakolwiek gra, to wiatrak zaczyna wyć niemiłosiernie i głównie to mnie skłania do wymiany sprzętu.

Najmocniejsza specyfikacja jest trochę poza budżetem, dlatego mam dylemat, czy lepiej wziąć i5 z dyskiem 1TB, czy i7 z 512GB. W tej chwili mam 256 GB i jakoś się mieszczę, więc 512 spokojnie styknie, ale z drugiej strony jak różnicy pomiędzy i5 a i7 nie odczuję, to większy dysk wydaje się sensowniejszym wyborem... Ktoś miał podobny dylemat?

pozdrawiam

Kal

#2 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 01 listopada 2018 - 19:00

Nie widzę potrzeby. Tu głównie na RAMie powinieneś się skupić. Wybrać jeśli chcesz na zaś 16 nie 8. W tegorocznych modelach w 13 i tak są już 4rdzeniowe procesory wiec absolutnie i5 wystarczy. Tym bardziej ze twój obecny model może i się meczy ale jakoś daje radę.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych