Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Trzeba pogadać o nowym MacBook Air 2018 - opinie i wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#101 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 21 lutego 2019 - 02:24

Swap powstaje z czasem, mówię tylko, że wykres pammięci jest na zielono i dojście do stanu żółtego jest trudne. Myślę że swap jest cechą systemu. Nie jestem przekonany, że 8GB jest najlepszym wyborem, jest jednak tańszym. Kupując aira zakładałem, że nie musi tak jak pro starczyć mi na 5 lat, bo liczę, że w ciągu dwóch pojawi się znaczący przełom w komputerach apple.

#102 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 18 kwietnia 2019 - 08:03

hmmmm, interesujące  https://9to5mac.com/...hter-display/ 

 

Ja swojego mam dopiero 2 tygodnie i od razu instalowałem 10.14.4 więc nie mam porównania ale czy ktoś zauważył na swoim różnicę po updacie ?


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#103 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 19 kwietnia 2019 - 09:13

hmmmm, interesujące  https://9to5mac.com/...hter-display/ 

 

Ja swojego mam dopiero 2 tygodnie i od razu instalowałem 10.14.4 więc nie mam porównania ale czy ktoś zauważył na swoim różnicę po updacie ?

 

Z premedytacją zaniżyli jasność w MB AIR, żeby sprzedać zalegające w magazynach MB 12". Po udanej akcji poprawili parametry w AIR. 


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#104 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 19 kwietnia 2019 - 17:40

Z premedytacją zaniżyli jasność w MB AIR, żeby sprzedać zalegające w magazynach MB 12". Po udanej akcji poprawili parametry w AIR. 

 

eee nie trafia to do mnie :)  

po wyjściu nowego Aira i tak nikt normalny nie kupił 12 MB, no chyba, że ktoś kto naprawdę bardzo potrzebował mega kompaktowego macbooka :) 


  • Sebosz lubi to

iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#105 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 kwietnia 2019 - 18:03

eee nie trafia to do mnie :)

po wyjściu nowego Aira i tak nikt normalny nie kupił 12 MB, no chyba, że ktoś kto naprawdę bardzo potrzebował mega kompaktowego macbooka :)

 

No ja bym kupił, bo do codziennej pracy jest idealny, a Air jest większy.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#106 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 20 kwietnia 2019 - 08:11

Jako posiadacz nowego Aira stwierdzę, że nie trzeba kręcić z jasnością by przekonać do 12”. Ubrałem Air bo usprawniona klawiatura i Touch ID, ale denerwuje mnie wentylator, uważam, że jest za ciężki, a praktyka pokazała, że jeden port mi starcza. Do tego 12 z i7 wychodzi szybsza w Geekbench.
Jak pisano wiele razy oferta MacBookow nie ułatwia wyboru.

Co do jasności - jest OK, a zmiany spontanicznie nie zauważyłem, dopiero o niej przeczytałem. 300nit jest dla mnie ok bo w starym pro tez było ok. Czy soft pozwolil występować ledy na 400 - nie wiem.

#107 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 21 kwietnia 2019 - 15:50

Jako posiadacz nowego Aira stwierdzę, że nie trzeba kręcić z jasnością by przekonać do 12”. Ubrałem Air bo usprawniona klawiatura i Touch ID, ale denerwuje mnie wentylator, uważam, że jest za ciężki, a praktyka pokazała, że jeden port mi starcza. Do tego 12 z i7 wychodzi szybsza w Geekbench.
Jak pisano wiele razy oferta MacBookow nie ułatwia wyboru.

Co do jasności - jest OK, a zmiany spontanicznie nie zauważyłem, dopiero o niej przeczytałem. 300nit jest dla mnie ok bo w starym pro tez było ok. Czy soft pozwolil występować ledy na 400 - nie wiem.

 

MB 12" wydajniejszy jest tylko w teorii (7552 vs 7405). Przy jakimkolwiek stałym obciążeniu system zetnie MacBookowi taktowanie o połowę, bo nie ma odpowiedniego chłodzenia. A wiatrak w AIR pozwoli na ciągłą pracę z większym taktowaniem. 
Mam AIRa 11" i nauczyłem się tak zarządzać programami, żeby wiatraka nie było słychać. I z premedytacją wybrałem i5, bo ten z i7 nie dość że był tylko nieznacznie wydajniejszy, to jeszcze o wiele szybciej się nagrzewał i od razu wpadał w throttling.


  • Sebosz i kristof461 lubią to

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#108 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 21 kwietnia 2019 - 17:08

MB 12" wydajniejszy jest tylko w teorii (7552 vs 7405). Przy jakimkolwiek stałym obciążeniu system zetnie MacBookowi taktowanie o połowę, bo nie ma odpowiedniego chłodzenia. A wiatrak w AIR pozwoli na ciągłą pracę z większym taktowaniem. 
Mam AIRa 11" i nauczyłem się tak zarządzać programami, żeby wiatraka nie było słychać. I z premedytacją wybrałem i5, bo ten z i7 nie dość że był tylko nieznacznie wydajniejszy, to jeszcze o wiele szybciej się nagrzewał i od razu wpadał w throttling.

 

I Ty zrobiłeś dobrze wybierając i5, w Air nie ma wyboru.

 

Nowy Air po obciążeniu momentalnie (kilkanaście sekund) rozgrzewa się do 100 stopni i zwalnia. 3Ghz jest tylko przez pierwsze kilkanaście sekund (moc pobierana przez CPU ok 17W). Na dłuższą metę potrafi utrzymywać 2,3-2,4 GHz wyraźnie szumiąc i pobierając koło 10W. Teoretycznego 3,6 to ja nie widziałem (na Intel Power Gadget) - może się zdarza jak jakiś program obciąża tylko jeden rdzeń?

 

Jak piszę albo czytam, to procesor ma mniej niż 50 stopni, wentylator stoi, a procesor ma 1,2GHz i pobiera 0,5W. Ale jak podłączę monitor (4k) to nawet przy znikomym obciążeniu wiatrak ma powyżej 2000rpm (na tym poziomie jest cichuteńki).

 

Do mojej pracy komputer jest super, ale zapasu mocy nie ma.


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 21 kwietnia 2019 - 17:09


#109 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 21 kwietnia 2019 - 19:30

A za chwile dojdzie ci ten problem:
 

https://youtu.be/4QDsqWkUvXQ


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#110 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 21 kwietnia 2019 - 21:29

A za chwile dojdzie ci ten problem:
 

https://youtu.be/4QDsqWkUvXQ

Ojtam, ojtam - jest problem - jest rozwiązanie: https://unshaky.nestederror.com



#111 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 21 kwietnia 2019 - 22:47

Ojtam, ojtam - jest problem - jest rozwiązanie: https://unshaky.nestederror.com

 

To nie jest rozwiązanie, ale chwilowo powstrzymuje katastrofę.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#112 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 22 kwietnia 2019 - 05:21

eee nie trafia to do mnie :)
po wyjściu nowego Aira i tak nikt normalny nie kupił 12 MB, no chyba, że ktoś kto naprawdę bardzo potrzebował mega kompaktowego macbooka :)

Ja kupiłem żonie MB12, jak jeszcze Aira nie było (rok temu), ale teraz dokonałbym takiego samego wyboru. W jej zastosowania mocy jeszcze nigdy nie zabrakło, a jest kompaktowy lekki, cichy i ładny.

#113 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 maja 2019 - 13:48

Masz racje. Mialem MB12 i uwazam ze jest oblednie sliczny. Przesiadlem sie poltorej roku temu na MBpro 13 bez TB i ogolnie jest super. Ale czasem tesknie za MB12....male Dzielo Sztuki inzynierskiej :-)))
A nowy MB Air jest czyms pomiedzy. I ladny i stosunkowo mocny ( do MB12 ).

 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#114 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 23 czerwca 2019 - 14:03

Właśnie sprawdziłem eksperymentalnie, że nowy air obsługuje 4 niezależne ekrany (w trybie rozszerzenia pulpitu) - korzystając z nieobecności żony podłączyłem:

 

LG 4K 27" przez USB-c (4k 60Hz skalowanie na WQHD ale oczywiście może być 4K 1:1),

Dell 24" WQHD (1:1, 60Hz) przez przejściówkę Apple na HDMI,

iPad Air2 przez USB (przejściówka Apple, ta co do Della) 1112x834, HiDPI, ale są i inne opcje program Duet Display

Oraz wbudowany ekran w domyślnych ustawieniach.

 

Wszystkie ekrany można ładnie poukładać, działa płynnie (duet działa nie gorzej niż solo, ale nie tak dobrze jak prawdziwe monitory). Gdy piszę te słowa procesor jest ciepły (68 stopni) i wentylator kręci się na 2700 przy 3 oknach safari, każda po kilka zakładek i kilku apkach w tle. Nie rzuca się w oczy, by było gorzej niż z samym monitorem 4K.

 

Apple pisze o max dwóch monitorach zewnętrznych, a to Duet robi niespodziankę.

 

Edit - próbowałem dodać Apple TV przez Airplay jako piąty - chwilę działało, ale potem wypadł LG a po jego resecie miałem tylko 4 ekrany i Airplay był kopią Duet Display na iPadzie. Ale, kto wie....


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 23 czerwca 2019 - 14:22


#115 wojtala

wojtala
  • 170 postów
  • SkądPforzheim.DE

Napisano 29 września 2019 - 13:08

Dzis bylem w Idream i porownalem obraz na Macbooku pro 13 2019 z touch bar i MacBook Air 13 2018 i tu faktycznie widac mala roznice na korzysc pro.

Ale juz MacBook Pro 13 2017 bez touch bar ma gorszy obraz od Aira 2018.



#116 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 29 września 2019 - 14:10

Dzis bylem w Idream i porownalem obraz na Macbooku pro 13 2019 z touch bar i MacBook Air 13 2018 i tu faktycznie widac mala roznice na korzysc pro.
Ale juz MacBook Pro 13 2017 bez touch bar ma gorszy obraz od Aira 2018.

Jeśli się nie mylę te ekrany są takie same. Jak wiec da się zauważyć różnice? Może kwestia samego egzemplarza.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#117 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 października 2019 - 07:15

Masz racje. Mialem MB12 i uwazam ze jest oblednie sliczny. Przesiadlem sie poltorej roku temu na MBpro 13 bez TB i ogolnie jest super. Ale czasem tesknie za MB12....male Dzielo Sztuki inzynierskiej :-)))
A nowy MB Air jest czyms pomiedzy. I ladny i stosunkowo mocny ( do MB12 ).

Największą sztuką Apple jeśli chodzi o MB12, jest zastosowanie tak wysokiej ceny, za tak mierną wydajność i jeden przestarzały port USB-C 1 gen.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#118 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 05 października 2019 - 13:36

Największą sztuką Apple jeśli chodzi o MB12, jest zastosowanie tak wysokiej ceny, za tak mierną wydajność i jeden przestarzały port USB-C 1 gen.

Mimo, że minęło już sporo czasu, to na rynku wciąż nie ma komputera, który mógłby się równać z MB12 w kategorii ultramobilny, cichy komputer do przeglądania internetu i pisania tekstów. Jest estetyczny, z dobrych materiałów, ma niezłą baterię, pasywne chłodzenie i dobry ekran. Cena odzwierciedla(ła) jakość. Moc jest w zupełności wystarczająca, a 1 port w wielu zastosowaniach nie jest żadnym ograniczeniem.
  • a.s-6704ce448e lubi to

#119 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 06 października 2019 - 14:53

Mimo, że minęło już sporo czasu, to na rynku wciąż nie ma komputera, który mógłby się równać z MB12 w kategorii ultramobilny, cichy komputer do przeglądania internetu i pisania tekstów. Jest estetyczny, z dobrych materiałów, ma niezłą baterię, pasywne chłodzenie i dobry ekran. Cena odzwierciedla(ła) jakość. Moc jest w zupełności wystarczająca, a 1 port w wielu zastosowaniach nie jest żadnym ograniczeniem.

a najgorsze, że i jego niedługo nie będzie...  :( szkoda że Apple nie poszło w zaparte, no ale liczy się kasa... poddało się hejtowi konkurencji, która zwyczajnie nie potrafiła sprostać... MB12 to dzieło sztuki, które pewnie doceni się dopiero za jakiś czas gdy konkurencja nagle odkryje to co Apple już wycofało... 


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#120 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 07 października 2019 - 09:59

poddało się hejtowi konkurencji, która zwyczajnie nie potrafiła sprostać.

Przestań już z tym "hejtem", bo to już nawet śmieszne nie jest. Pisałem już w innym wątku dlaczego, więc nie będę się powtarzał. MB12 został wycofany z racjonalnych, biznesowych powodów, a nie emocjonalnego roztrzęsienia Zarządu.


  • kristof461 lubi to

#121 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 07 października 2019 - 18:51

Przestań już z tym "hejtem", bo to już nawet śmieszne nie jest. Pisałem już w innym wątku dlaczego, więc nie będę się powtarzał. MB12 został wycofany z racjonalnych, biznesowych powodów, a nie emocjonalnego roztrzęsienia Zarządu.

oczywiście że nie chodzi o roztrzęsienie Zarządu - jeśli tak rozumiesz moją opinie to jestem Tobą rozczarowana...  Niestety jak sadzisz jaki były owe racjonalne biznesowe powody... brak sprzedaży... czyż nie?!. A ów brak sprzedaży to czym był spowodowany..? właśnie tym że ludziska są łatwowierne i wierzą w tzw. recenzje... Ilu nawet na tym forum pytało czy na tym MB otworzy się na Safarii kilka zakładek?  To niestety wina braku samodzielnego myślenia z jednej strony a z drugiej wciskanie kitu przez recenzentów piszących na zamówienie konkurencji. Gdyby ludzie nie byli tak uzależnieni od opinii tzw. recenzentów to pewnie tak źle by nie było, bo ten MB ma większy sens niż obecny Air... 


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#122 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 października 2019 - 07:01

Czy można prosić o powrót do głównego tematu? MB12" to jednak nie Air 2018....

 

Dziękuję


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych