Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Music - sterowanie odtwarzaniem na innych urządzeniach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 didil

didil
  • 7 postów

Napisano 24 października 2018 - 22:51

Witajcie,
korzystam od kilku lat ze Spotify i właśnie testuję Apple Music. Na razie mam negatywną opinię - brak wsparcia chromecast, dość nieintuicyjny interfejs na macu i iphone (ale to kwestia przyzwyczajenia).

 

Nie widzę jeszcze jednej, często wykorzystywanej opcji: czy mogę przełączać z dowolnego urządzenia urządzenie na którym odtwarzana jest muzyka oraz nim sterować? W Spotify mogę odtwarzając muzykę na telefonie z poziomu telefonu przełączyć odtwarzanie muzyki na macbooka i kontrolować je (zmieniać, wybierać utwory, pauzować). To samo mogę zrobić pracując na macbooku. Jednak czy Apple Music ma taką funkcję?

 

Wsparcie Apple Watch mnie przekonuje, ale brak chromecasta i tej możliwości dowolnego sterowania siebie na wzajem przez urządzenia korzystające z Apple Music skutecznie mnie zniechęca :/



#2 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 25 października 2018 - 13:30

A od kiedy to Apple lubi łączyć się z produktami innych firm. Apple Watch też słabo działa z Androidem. Tu jest tak samo. Apple Music i Apple TV. Chromecasta nie obsługuje i raczej nie zanosi się żeby to się zmieniło. 

Co do funkcji o którą pytasz. Czy przypadkiem iTunes Remote nie działa właśnie w ten sposób. Na pewno możemy kontrolować nim iTunes ale czy w to wchodzi Apple Music powiem szczerze że nie wiem


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#3 didil

didil
  • 7 postów

Napisano 25 października 2018 - 17:14

Apple TV to jednak w tym przypadku przerost formy nad treścią - odtwarzanie muzyki na zestawie audio. Ale w ostateczności byłbym skłonny zainwestować w jakieś urządzenie obsługujące AirPlay. 

 

Sprawdziłem iTunes Remote - mogę z iphone sterować macbookiem i tylko w tym kierunku. Osobna aplikacja do sterowania odtwarzaczem, nie jest to tak niewymagające zaangażowania, jak w Spotify - na każdej platformie jedna aplikacja z możliwością wyboru źródła dźwięku. No cóż, pozostaje czekać na rozwój usługi i może kiedyś... Zaczynają się inwestycje w seriale, więc może nie będzie to odległa chwila, może to będą zmiany w iTunes i wydzielenie usług muzycznych i wideo do osobnych aplikacji.



#4 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 25 października 2018 - 19:10

Jeśli będziesz miał sprzęt obsługujący airplay to możesz puszczać muzykę z macbooka. Po co sterować iPhonem z poziomu maca jak można po prostu grać prosto z komputera.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#5 didil

didil
  • 7 postów

Napisano 25 października 2018 - 23:50

Jeśli będziesz miał sprzęt obsługujący airplay to możesz puszczać muzykę z macbooka. Po co sterować iPhonem z poziomu maca jak można po prostu grać prosto z komputera.

 

Chociażby miejsce bez airplay i iphone podłączony mini-jackiem do głośników lub słuchanie muzyki na słuchawkach przewodowych - z telefonem w kieszeni zapomina się o przewodzie, można wstać od komputera nie ciągnąć go na kablu. 

Sama zmiana aplikacji Muzyka - iTunes Remote też jest uciążliwa. Wybór aplikacji > wybór biblioteki > "Trwa łączenie...". W dodatku brak możliwości sterowania z centrum sterowania, czyli również z Apple Watch. Przeczy idei widocznej we wszystkim innym, idei przenikania się urządzeń. Spotify znacznie lepiej sprawdza się w tym środowisku.



#6 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 26 października 2018 - 09:30

Zawsze możesz sterować z poziomu Apple Watch. Niestety sterować z Maca tak bezpośrednio się nie da. 

Z jednej strony tak Spotify ma to fajnie rozwiązane z drugiej nie od wczoraj Apple lubi ograniczać pewne rzeczy do swojego środowiska i tym samym tego typu ruchy zachęcają albo wymuszają zakup czego co obsługuje AirPlay. Tak wiem że to streaming a nie muzyka po kablu jak w przypadku podłączenia przez mini-jacka ale co zrobisz. Takie czasy.


Użytkownik kristof461 edytował ten post 26 października 2018 - 09:31

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#7 rastir

rastir
  • 105 postów

Napisano 30 października 2018 - 21:19

Żeby nie śmiecić ja zapytam tu, własnie dotyczy się to mniej więcej tego samego. Mam rozumieć że słuchając muzyki nie jestem wstanie przełączyć zdalnie z iphona w apple music muzyki by nagle leciała na laptopie, albo po prostu będąc po wifi zmieniać sobie będąc w pokoju obok muzyki iphonem tej która leci z macbooka? Bo w spotify to fajnie działało, słucham na iphonie nagle przełączam na macbooka, zmieniam utwory, siedze przy latopie chce zmienić piosenkę na iphonie to zmieniam. Jest to do zrobienia przez apple music? Bo myślałem że to będzie w air play jednak nie ma



#8 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 31 października 2018 - 09:58

Jest coś takiego jak Home Sharing z poziomu aplikacji Muzyka. Niestety z tego co widzę obsługuje on jedynie te utwory które mamy fizycznie na komputerze a więc nie da się obsługiwać Apple Music niezależnie czy ściągnięte do odsłuchu offline czy też nie. 

 

Jest jeszcze druga opcja już trochę lepsza a mianowicie iTunes Remote. Pomimo że logowanie i łącznie również odbywa się przez Home Sharing to jednak w tej apce mamy możliwość sterować całą bibliotekę która widzimy w iTunes w tym utworami z Apple Music (tymi online jak i offline). Niemniej wciąż obracamy się wokół tego co widzi iTunes a więc nie możemy nagle znaleźć nowej muzyki z Apple Music. Najpierw musielibyśmy wyszukać ją w Apple Music ta jeśli wszystko macie odpowiednio ustawione zostanie dodana również do iTunes a dopiero potem sterować z poziomu iTunes Remote. 

 

Tak mogłoby to być usprawnione i taki iTunes Remote mógłby być połączony z Apple Music. Niestety nie jest. Chyba że czegoś nie widzę. 


Użytkownik kristof461 edytował ten post 31 października 2018 - 09:59

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych