Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie gry na Macbooku Air 13


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qbanek

Qbanek
  • 2 postów

Napisano 10 października 2018 - 17:42

Witam.

 

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem Macbooka Air 13 Mid 2012 (i5 1,8 GHz, 4 GB RAM, Intel Graphisc 4000) i chciałbym od czasu do czasu w coś pograć bez przegrzewania się i w stabilnych 30 klatkach na sekundę. Wiem że dla tego konkretnego modelu to duże wyzwanie i ogólnie Air nie nadaje się do grania ale może są tytuły które to umożliwią bez trzy cyfrowych temperatur i szumiących wentylatorów. A osobiście nie lubię gdy wentylatory szaleją na maxa a podzespoły wylewają ostatnie poty. 

 

Osobiście znalazłem trzy gry które mi to umożliwiają:
Hearthstone - Działa płynnie w temperaturze max 75 stopni

World of Tanks Blitz - również nie przekracza 75 stopni 

Super Meat Boy - przy odpowiedniej konfiguracji wentylatory nawet nie podwyższają obrotów 

 

I oto moje pytanie czy macie przetestowane jakieś gry które umożliwiają grę na Macbooku bez przegrzewania się i włączonych wentylatorów na maxa (nawet jeżeli wymaga to zmienianie konfigów i odpowiednią manipulację ustawieniami)? Sam niestety nie mam jak wiele gier przetestować gdyż mam słabe łącze internetowe więc szukam pomocy tutaj. Oczywiście jestem świadomy tego że wiele tytułów nawet nie mają prawa ruszyć na tym sprzęcie więc nawet mogą to być produkcje już wiekowe czy na prawdę mało wymagające. Chodzi mi o różne tytuły typu: lol, host, diablo, starcraft, minecraft, wow, aoe, worms, cywilizacja, half-life itp itd. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 



#2 Bicz666

Bicz666
  • 81 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 października 2018 - 19:19

Jeśli chcesz wiekowe tytuły to wszystko z tej stronki:

 

https://www.myabando...e/platform/dos/

 

Odpalisz przez Boxera i wiatraki nawet nie powinny się poruszyć.

 

Nowsze tytuły to zainstaluj sobie steam lub gog'a i tam zawsze masz napisane wymagania. Na gog'u wszystko co śmigało na dosie lub wczesnych windach ('95-'98) nie powinno Ci grzać kompa. Co do nowych produkcji to tak samo sprawdzaj wymagania i testuj (ja mam MBP 2017 więc moje granie będzie niemiarodajne).

 

Co do Diablo, to kilka postów niżej wrzuciłem gotową paczkę D1 z teksturami HD, możesz pobrać i sprawdzić. Popatrz sobie też na testy tego GPU:

 

https://www.notebook...00.69168.0.html

 

Masz tam testy karty w grach. Im wyższa liczba klatek tym mniejszy wysiłek dla grafiki i mniejsze temperatury (choć nie zawsze).

 

[EDIT] Albo zapisz się do bety GeForce Now - wtedy pograsz we wszystko na detalach ultra w 60FPS'ach a temperatury nie powinny być wyższe niż przy oglądaniu filmu z Netflixa:) Testuje od 4 dni i chylę czoła przed tą technologią "zielonych":)


Użytkownik Bicz666 edytował ten post 11 października 2018 - 19:25


#3 Qbanek

Qbanek
  • 2 postów

Napisano 11 października 2018 - 21:05

 

[EDIT] Albo zapisz się do bety GeForce Now - wtedy pograsz we wszystko na detalach ultra w 60FPS'ach a temperatury nie powinny być wyższe niż przy oglądaniu filmu z Netflixa:) Testuje od 4 dni i chylę czoła przed tą technologią "zielonych":)

 

Dzięki wielkie za wszystkie informacje. Niestety GeForce Now za bardzo nie wchodzi w grę bo tak jak pisałem mam dość słabego neta więc takie zdalne granie raczej nie wyjdzie. A co do testów to testuję i to dość dużo tylko jeżeli mam zostawić laptopa na pół dnia żeby się coś pobrało a po 5 minutach okazuje się że da się w coś grać to szukam pomocy tutaj. 



#4 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 07 listopada 2018 - 12:05

Openarena smiga na takich sprzetach.

#5 iClinica_Wrocław

iClinica_Wrocław

  • 4 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 11 stycznia 2019 - 09:55

Polecam Plague inc. Bardzo fajna produkcja wciąga i działa na każdej maszynce. Przy okazji można się co nieco dowiedziec o zarazkach ;) https://www.ndemiccr...n/22-plague-inc


Użytkownik iClinica_Wrocław edytował ten post 11 stycznia 2019 - 09:56


#6 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 18 stycznia 2019 - 15:24

xcom enemy unknown, Machinarium, Limbo , warcraft III, dubwars, stasis

w te gry grywam i moj MBpro13 mid2012 daje rade. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych