Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zsuwanie się telefonu podczas ładowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aroox

Aroox
  • 24 postów

Napisano 10 października 2018 - 10:21

Cześć, mam ładowarkę indukcyjną Rock W1 Pro i „drobny” problem. Mianowicie - telefon zsuwa mi się z ładowarki podczas ładowania co kilka minut i przez to zrywa połączenie przerywając cykl napełniania baterii urządzenia. Ma ktoś jakieś porady jak temu zapobiec? Póki co ładowarka jest bezużyteczna, bo muszę stać nad telefonem i co jakiś czas go poprawiać, żeby się nie zsunął.

#2 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 października 2018 - 10:36

Ale co, przez powiadomienia i wibracje się rusza? Przecież sam nie maszeruje:p Wyłącz wibracje jak go ładujesz, a jak nie to zmień ładowarkę.


iPhone 15 Pro


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 10 października 2018 - 10:45

Naklej małą łatkę do dętek albo używaj telefonu w silikonowym etui.

 

Adam Słodowy :)



#4 Aroox

Aroox
  • 24 postów

Napisano 10 października 2018 - 11:12

Ale co, przez powiadomienia i wibracje się rusza? Przecież sam nie maszeruje:p Wyłącz wibracje jak go ładujesz, a jak nie to zmień ładowarkę.

Może to brzmi śmiesznie, wiem, ale za każdym razem kiedy wracam po około 10-15 minutach telefon leży obok ładowarki. W sensie opiera się o nią, ale tylko górną krawędzią, a reszta telefonu leży na biurku. A w temacie wibracji - jest coś takiego jak wibracje podczas ladowania? Bo przyznam szczerze, że w SE czegoś takiego nie zauważyłem, a powiadomienia nie przychodziły mi w tym czasie żadne, więc to na pewno nie jest to

Naklej małą łatkę do dętek albo używaj telefonu w silikonowym etui.

Adam Słodowy :)

Właśnie kurczę mam etui, ale chyba jest za grube, bo nie łapie ładowanie z niego, więc trochę kiepsko. Ale spróbuję tej metody jak nie znajdę niczego lepszego

Użytkownik Aroox edytował ten post 10 października 2018 - 11:15


#5 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 października 2018 - 11:46

Może to brzmi śmiesznie, wiem, ale za każdym razem kiedy wracam po około 10-15 minutach telefon leży obok ładowarki. W sensie opiera się o nią, ale tylko górną krawędzią, a reszta telefonu leży na biurku. A w temacie wibracji - jest coś takiego jak wibracje podczas ladowania? Bo przyznam szczerze, że w SE czegoś takiego nie zauważyłem, a powiadomienia nie przychodziły mi w tym czasie żadne, więc to na pewno nie jest to

Właśnie kurczę mam etui, ale chyba jest za grube, bo nie łapie ładowanie z niego, więc trochę kiepsko. Ale spróbuję tej metody jak nie znajdę niczego lepszego

Masz nawiedzony telefon:p A tak serio może być problem z ładowarką, że przerywa ładowanie i po chwili wznawia, wtedy wibracja się uruchamia i go przesuwa po kawałku. Stań obok z 5 minut i obserwuj, ale tak obstawiam.


iPhone 15 Pro


#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 10 października 2018 - 21:58

Właśnie kurczę mam etui, ale chyba jest za grube, bo nie łapie ładowanie z niego, więc trochę kiepsko. Ale spróbuję tej metody jak nie znajdę niczego lepszego

Prawdopodobnie to nie grubość etui jest problemem (ładowanie powinno się odbywać nawet przez etui o grubości dochodzącej do 1cm !) ale materiał z którego jest wykonane (jakieś metalowe plecki ?).

Lub po prostu masz ładowarkę sprawną inaczej .

BTW: Zwróć uwagę czy na opakowaniu masz logo:
logo-trans.png
(tylko producenci certyfikowanych ładowarek Qi mają prawo posługiwać się nim).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 04 listopada 2018 - 09:35

Pewnie ładowarka jest wykonana ze sliskiego plastiku, co w połączeniu ze śliskim szkłem i odrobinę nierówną powierzchnia powoduje taki efekt. Moja rada, to kup ładowarkę, która będzie z matowego plastiku, a najlepiej taką, która będzie miała takie małe gumeczki antypoślizgowe. Coś takiego jak jest w ładowarce puro.


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#8 mateusxzz

mateusxzz
  • 242 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 04 listopada 2018 - 11:30

Moja ładowarka ma takie gumowe antypoślizgowe i bez etui X z niej zjeżdża :D

#9 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 04 listopada 2018 - 11:42

No to taśmą dwustronną.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych