Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

iPhone XS - ładowanie bezprzewodowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 rowers

rowers
  • 18 postów

Napisano 09 października 2018 - 23:10

Witajcie, mam pytanie do ludzi używających ładowarki bezprzewodowej. Pierwszy raz mam taką ładowarkę oraz pierwszy raz mam telefon, który to obsługuje i nie wiem czy tak to powinno działać.

Chodzi o to, że do jakiś 75-80% mój XS ładuje się "normalnie" i wg mnie szybko. 80-90% ładuje się potem około 1h, 90-100 kolejną godzinę. Czy to jest standardowe zachowanie? Chciałbym dodać, że kiedy jest podpięty do ładowarki kablem, ładowanie jest "normalne" przez cały czas aż do 100%. Nawet jak zdejmę go z ładowarki bezprzewodowej powyżej tych 80% naładowania i podepnę kabel to leci dalej normalnie.

Ładowarka to Belkin Boost Up Special Edition. Próbowałem na innej ładowarce Belkina i jest tak samo. 

 



#2 Faflucy

Faflucy
  • 141 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 października 2018 - 23:18

Jest to normalne zachowanie, iPhone ładują się szybko do 80%, a później elektronika spowalnia ładowanie by nie uszkodzić baterii

#3 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2018 - 18:39

Dodam jeszcze od siebie poza tym co kolega napisał, że na kablu nie ładuje Ci sie normalnie. Zwykłą ładowarką 5W ten XS będzie się ładował pewnie coś ok 3h. I nie jest tak, że 50% masz w póltorej godziny i kolejne w drugie półtorej tylko masz 50% w godzine a kolejne w 2h. Jakbyś kupił szybką ładowarkę 18W to miałbyś 52% w 30 min, potem kolejne 30% w kolejne 30 min i ostatnie 20% w godzine czyli łącznie naładuje się w 2h. 


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3


#4 spokorobi

spokorobi
  • 9 postów
  • Skądz Nieba

Napisano 18 października 2018 - 16:19

Ladowarka od iPada ma wiecej W, czy smialo nia ladowac Xs, czy jednak jest wplyw negatywny na baterie?

#5 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 18 października 2018 - 18:15

Ladowarka od iPada ma wiecej W, czy smialo nia ladowac Xs, czy jednak jest wplyw negatywny na baterie?

 

każdy normalny ładuje iPhonea ładowarką od iPada :) 

śmiało ładować


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#6 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2018 - 20:08

Ladowarka od iPada ma wiecej W, czy smialo nia ladowac Xs, czy jednak jest wplyw negatywny na baterie?

Zależy jakiego masz iPhona. Jeśli jakiegokolwiek 3,5 lub 4 calowego to nie będzie żadnej różnicy. iPhone 6,7,8 będzie się łądować nieco szybciej, ok 25%. iPhony z Plusami, X i tegoroczne będą się ładować połowę szybciej. Ponieważ to nie jest jakieś mega szybkie to nie powinno niszczyć baterii. Sam przez 4 lata ładuję iPhona 6 Plus taką ładowarką i po tych 4 latach mam sprawność 90% czyli na prawdę mega dobrze. Podejrzewam, że już ładowanie nowych iPhonów tą super szybką ładowarką pewnie może mieć znaczenie po 2-3 latach ale jak będzie na prawdę to Ci powiem za 3 lata ;-)


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych