Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Niechciany SMS - brak nr., z którego został wysłany (loanme). Jak zablokować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 iPoczatkujacy

iPoczatkujacy
  • 29 postów

Napisano 09 października 2018 - 08:26

Witam. Chodzi oczywiście o SMS ze zniesławionego loanme. Nie wiem, jak to robią, że nie wyświetla od nich numeru. Wtedy blokada byłaby prosta. Androidowcy mają jakieś aplikacje a my ?



#2 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 19 lutego 2019 - 21:01

Witam. Chodzi oczywiście o SMS ze zniesławionego loanme. Nie wiem, jak to robią, że nie wyświetla od nich numeru. Wtedy blokada byłaby prosta. Androidowcy mają jakieś aplikacje a my ?

 

Przepraszam za wykopalisko ale czy ktoś zna rozwiązanie software`owe? Zwykły blocker nie działa niestety....


Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 lutego 2019 - 23:36

A kontaktowałaś się z nimi aby usunęli Twój nr z bazy?
Fallout ...war, war never changes...

#4 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 20 lutego 2019 - 07:38

Możesz zablokować ich numer z pozycji telefonu natomiast w tym wypadku nie pomoże bo zadzwonią z innego. Najlepszym rozwiązaniem i skutecznym jest wysłanie do nich pisma informującego, że nie zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych oraz kontakt. Powołaj się na odpowiednie przepisy i postrasz sądem. W wypadku mojej żony podziałało. Przeprosili i od tamtej pory jest spokój. Warto zachować odpowiedź zwrotną z ich strony, żeby w razie czego mieć podstawę do roszczeń w razie ich niewywiązywania się z przepisów.

#5 barbrabasia

barbrabasia
  • 2 postów

Napisano 22 lutego 2019 - 16:35

Mi też strasznie spamowali i też myślałam że wykradli moje dane ale okazało się że mają licencję użytkowania z innej bazy. Napisałam na facebooku żeby skasowali mój numer i mnie nie nękali i dość szybko dostałam potwierdzenie usunięcia numeru z ich baz i też z tych pozostałych zewnętrznych. Teraz mam spokój



#6 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 24 lutego 2019 - 08:16

Możesz zablokować ich numer z pozycji telefonu natomiast w tym wypadku nie pomoże bo zadzwonią z innego. Najlepszym rozwiązaniem i skutecznym jest wysłanie do nich pisma informującego, że nie zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych oraz kontakt. Powołaj się na odpowiednie przepisy i postrasz sądem. W wypadku mojej żony podziałało. Przeprosili i od tamtej pory jest spokój. Warto zachować odpowiedź zwrotną z ich strony, żeby w razie czego mieć podstawę do roszczeń w razie ich niewywiązywania się z przepisów.

 

Dzięki,

wiem, że tak prawidłowo należy zrobić, nawet jak chce się złożyć skargę do GIODO to najpierw trzeba przejść wszystkie etapy pośrednie.

 

Niestety nie wiem, skąd weszli w posiadanie moich danych osobowych, bo nigdy nie korzystałem z tego typu firm (i jeśli to ode mnie by zależało, to bym je zdelegalizował :) ). Być może strzelają na ślepo na numery telefonów i mam obawy przed podaniem im swoich pełnych danych na tacy ("Jan Kowalski, zamieszkały w... syn Józefa i Genowefy, z domu Nowak, posługujący się nr telefonu... domagam się" :D )

 

Zwykłe blokowanie niestety nie działa na smsy wysyłane nie spod numeru tylko nazwy firmy, dlatego zainteresowałem się aplikacjami.

 

Co do puli telefonów, z których dzwonią/smsują spamerzy, to skutecznie udało mi się zablokować wszystkie numery mBanku i firm-krzaków wydzwaniających z ich polecenia, naprawdę nie pamiętam, kiedy się ostatnio do mnie dodzwonili...

 

Na razie jeszcze podrążę sprawę aplikacji - naprawdę nikt nic nie poleci? Nawet płatnych?


Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#7 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 24 lutego 2019 - 08:18

Wystaw coś na OLX i zalew spamu gwarantowany
Fallout ...war, war never changes...

#8 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 28 lutego 2019 - 05:26

A to wiem, potwierdzam. Natomiast ta firemka nękała mnie już wcześniej...


Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#9 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 28 lutego 2019 - 09:58

Przy tworzeniu pisma nie podawaliśmy innych danych oprócz numeru telefonu oraz imienia i nazwiska. Bez problemu wszystko się odbyło. Również nigdy nie korzystaliśmy z tego typu usług. Żona natomiast często dokonuje zakupów w internecie podając swój numer telefonu. Pewnie tam jakaś zgoda się zapodziała. W moim wypadku nikt do mnie niepowołany nie dzwoni. Ale ZAWSZE na każdym kwitku jeśli już jestem zmuszony go wypełnić PRAWDZIWYMI DANYMI zaznaczam, że nie wyrażam zgody na przetwarzanie danych. Zamiast aplikacji zachęcam do rozważnego obchodzenia się ze swoimi danymi.

#10 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 11 marca 2019 - 07:48

Dzięki,

naprawdę nie szastam danymi, nie zostawiam dowodu w wypożyczalni kajaków itp. Niestety zawsze znajdzie się ktoś kto sprzeda dane....

Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych