Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Chmura rodzinna - prośba o wyjaśnienie zgody na zakup


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 października 2018 - 20:24

Jestem organizatorem Chmury rodzinnej, mam podpiętą swoją kartę płatniczą. 

 

Wiem, że mogę dodać dziecko i przypisać mu wymóg zapytania mnie przy każdorazowym zakupie. A co z osobą dorosłą, posiadającą swoje Apple Id? 

Czy można dodać osobę dorosłą jednocześnie blokując jej możliwość robienia zakupów? Już tłumaczę dlaczego tak chcę zrobić.

 

Ktoś z rodziny chciał kupić sobie aplikację, ale z z powodu braku podpiętej karty, zaproponowałem użycie mojej karty. Dodałem więc tę osobę jako dorosłą do chmury rodzinnej, następnie sam kupiłem tę aplikację na swoim urządzeniu, a następnie na urządzeniu członka rodziny pobrałem korzystając z chmury rodzinnej.

 

Problem w tym, że gdy spróbowałem na urządzeniu członka rodziny nabyć inną płatną aplikację, także mi się to udało bez problemu. Osoba ta jest w starszym wieku i z racji niezbyt sprawnego poruszania się po cyfrowym świecie,  nie chcę zostawiać jej 'otwartej furtki' do robienia zakupów. Nie znalazłem jednak sposobu na to, by zablokować osobie dorosłej możliwość korzystania z karty organizatora.

 

Czy faktycznie jest tak jak to opisałem?


To jest podpis - podpis prosty. Podpis prosty jest lubiany przez Administratorów i nigdy nie zostanie usunięty, bo spełnia ich WSZYSTKIE wymagania. 

Cyt: "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem


#2 madizal

madizal
  • 248 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 października 2018 - 20:28

Czy nie pomoże zmiana daty urodzenia osoby starszej do wieku dziecka ?

#3 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 21 października 2018 - 23:12

https://support.appl.../pl-pl/HT201089

 

"... Organizator w rodzinie ma możliwość włączenia funkcji Poproś o zakup dla każdego niepełnoletniego członka rodziny. ..."


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych