Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro (15-inch, Early 2011) (CTO), Padnięta Grafika i Brak dysków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kr

kr
  • 2 postów

Napisano 03 października 2018 - 07:51

Witam,

 

Ostatni wpadł w moje ręce jak w temacie MBP z walniętą grafiką (z tego co poczytałem na forum to częsty problem w tym modelu), próbowałem rożnymi sposobami przestawić żeby mac odpalał się tylko z karty zintegrowanej, ale po wielu próbach dalej się nie udało i moje pytanie brzmi czy może ktoś zna sposób softwarowy, żeby to zrobić? Znalazłem hardwarowy sposób, ale nie mam lutownicy ani doświadczenia, żeby odlutować na płycie rezystor.

 

Kolejnym problem po tych wszystkich próbach nie mogę zainstalować w ogóle systemu, ponieważ jak odpale maca z klawiszem Options to nie pokazują się mi teraz żadne dyski. Na początku była możliwość instalacja systemu, ale też często sam mac się przy tym zawieszał, dodam też że niesamowicie się grzeje, ale to chyba wina tej padniętej karty graficznej. Jak próbowałem zainstalować Windowsa to, dysk widzi, a przy instalacji MAC-a nie. Pendrive boot-owalny jest zrobiony po przez program "Trans Mac" i działał do tej pory, a teraz jak chce z niego boot-ować system to Pokaże się jabłuszko zacznie się lądować pasek, dokończy ładowanie, pasek zniknie, mignie ekran i mac stoi i nic się nie dzieje. Nie wiem co dokładnie zrobiłem, może jakiś skrót klawiszowy użyłem i teraz nie widać dysków.

 

Jest to moje pierwsze spotkanie z MBP.

 

Specyfikacja:

CPU Type: - Intel Core i7

Graphics Card: - AMD Radeon HD 6490M

Installed RAM: 8 GB

Hard Drive: Thoshiba MQ01ACF050 7200RPM 500GB



#2 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 października 2018 - 10:12

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wymiana grafy.



#3 Dam Kam

Dam Kam
  • 43 postów

Napisano 08 października 2018 - 23:19

Kolego, grafika do wymiany klasyczne objawy.

Ew można metodą chałupniczą podgrzać procesor grafiki i zobaczyć co będzie dalej.

Co i jak to poszukaj u wujka google są tam wszelkie informacje które będą tobie potrzebne, ale wszytko robisz na własną odpowiedzialność.

Ja podgrzewałem grafikę 3 razy za każdym razem laptop śmigał około 3 miesięcy, ale juz 4 raz nie robiłem bo bałem się o płytę, całość z naprawy laptopa czyli wymiana grafiki + naprawa płyty kosztowała mnie około 700zł i teraz mam spokój.

Warto się zastanowić jak nie masz o tym pojęcia to się nie zabieraj bo tylko pogorszysz sprawę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych