Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dysk zewnętrzny pod MacBook Pro Mid 2014.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Tomasz Warszawa

Tomasz Warszawa
  • 4 postów

Napisano 30 września 2018 - 21:59

Potrzebny mi jest zewnętrzny dysk, najlepiej SSD pod Thunderbolt 2 lub może coś na przejściówce.

 

Porty USB w moim Macu to 3.0 5Gbps, także dyski pod ten port odpadają. Nie wiem, czemu producenci robią szybsze urządzenia z tak wąskim gardłem – to jakiś absurd.

 

Z drugiej strony dyski pod Thunderbolt są koszmarnie drogie (od tysiąc zł w górę). Za te pieniądze mogę rozbudować dysk wewnętrzny do 1 TB. Planuję wydać ok. połowy tej kwoty, może troszkę więcej.

 

Przeczesałem internet i nadal nie wiem, co ma sens i co jest możliwe, np. czy szybki dysk zewnętrzny na porcie USB-C (3.1) da się jakoś po przejściówce podłączyć pod Thunderbolt 2, żeby to sensownie działało?

 

A może kupić jakąś szybką kieszeń i zmontować samemu z dyskiem M.2 – tylko te kieszenie to też nie jest prosta sprawa. Tu trzeba patrzeć na interfejs kieszeni i dysku i znowu wiele jest bezsensownych rozwiązań, gdzie płytka obsługuje dysk M.2 z z protokołem PCIe, a wyjście ma na USB 3.0. Nie znalazłem kieszeni obsługujących Thunderbolt 2 na polskich stronach.

 

Celuję, żeby dysk był szybki nawet kosztem ilości miejsca (ze względu na kwadrat ceny  ;) szybkie 500GB jako drugi dysk ma dla mnie sens). Tylko co kupić, aby nie zapłacić miliona i jakoś zutylizować te porty Thunderbolt 2 w moim Macu?

 

Sprzęt: MacBook Pro 15" Mid 2014.

 

Jak ktoś naprawdę się zna i może pomóc, będę wdzięczny za info.


 MacBook Pro 15" & Cintiq 13 HD




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych