Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Safari 12.0] Problemy z działaniem wtyczki AdBlock Plus


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 18 września 2018 - 23:47

Witam
 
Dziś zaktualizowałem Safari do najnowszej wersji 12.0 (13606.2.11) i od razu zauważyłem pewien problem.
Otóż wtyczka AdBlock Plus przestała poprawnie działać i na niektórych stronach internetowych wyświetla poniższy komunikat:
 

Rule list compilation failed: A list cannot have if-domain and unless-domain mixed with if-top-url and unless-top-url


W praktyce skutkuje to tym, że pomimo aktywnego AdBlocka w materiałach wideo wyświetlają się reklamy. Wcześniej, gdy oglądałem filmy na YouTube czy SouthPark Studios, to reklamy były blokowane, a teraz niestety się pojawiają...

 

https://issues.adblo...g/ticket/5571  - tutaj znalazłem informację, że to nie bug tylko feature...

 

Znacie jakieś rozwiązanie problemu? Może alternatywną wtyczkę? Zależy mi na blokowaniu reklam w serwisach wideo typu YouTube. Najlepsza byłaby taka wtyczka, która omija także zabezpieczenia proszące o dezaktywowanie wszelkich blokerów.

 

Wszystkim z góry dziękuję za pomoc, a tym którzy zamierzają mnie umoralniać przypominam, że blokowanie reklam jest legalne.


Użytkownik Szaden edytował ten post 18 września 2018 - 23:49


#2 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 19 września 2018 - 02:21

Wyszedł jakiś nowy AdBlock Plus do Safari, ale jest beznadziejny - brak mu opcji "blokuj element" przez co nie mogę dowolnie wyłączać poszczególnych elementów strony, a to było bardzo przydatne i nie chcę z tego rezygnować...

 

Dodatkowo zauważyłem inny błąd - przestało działać blokowanie autoodtwarzania wideo na stronach internetowych - o dziwo zarówno na Safari, jak i na Operze...

 

To wszystko bardzo mnie martwi...

 

// czemu nie mogę już edytować posta, ani tematu? słabo trochę... 



#3 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 19 września 2018 - 06:45

Na szczęście na Chrome działa OK



#4 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 19 września 2018 - 12:52

Tylko szkoda, że Chrome jest ostatnią przeglądarką, na jaką mam ochotę :D


  • cooper69 lubi to

#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 września 2018 - 09:38

Stworzyłem zbiorczy wątek, dyskutujmy w nim.

https://myapple.pl/f...fera-wtyczkowa/


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych