Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone XS/XS Max - dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2062 odpowiedzi w tym temacie

#1926 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 sierpnia 2019 - 21:32

Bo zależy, jaka wybierzesz. :)
Ekrany w iP maja cieplejsze odcienie, niż konkurencja.

Mam telefon i komputer. 


#1927 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 22 sierpnia 2019 - 22:13

Jakiej bym tinty nie wybrał to z nią zawsze jasność jest słabsza niż bez niej.

#1928 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 23 sierpnia 2019 - 11:12

Korzystacie z: Ustawienia > Ogólne > Dostepnosc > Udogodnienia Ekranu > Filtry barwne > Tinta Barwna?
Od kilku lat, nie leży mi odcień bieli na iPhone (ciepły), wiec zawsze mam włączona tinte barwna. Ale ostatnio zauważyłem, ze na XS jak wyłączam te opcje, to mam dużo jaśniejszy ekran (cieplejszy), przy wyborze tej samej jasności, niż po włączeniu tinty (zimniejszy).
Możecie sprawdzić, czy tez tak macie?

 

moze taki odcien troche mniej męczy oczy jak masz ciemne otoczenie


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#1929 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 24 sierpnia 2019 - 06:36

A ja natomiast chciałbym pochwalić baterię w iPhone’ie XS, którego mam od połowy grudnia, a obecnie pojemność baterii wynosi ~96%. Jestem obecnie na wyjeździe, gdzie codziennie katuję telefon - dużo nawigacji(Apple i Google), aparar, iMessage, Safari, Tweetbot, Instagram, FaceTime itd.. Zaczynam dzień od 6 a kończę o 21 i zawsze mam parę %, cały czas na LTE. Szanuję.

#1930 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpnia 2019 - 17:39

Słuchajcie, iPhone’a używam od X lat i w sumie nie pamiętam jak to było we wcześniejszych wersjach iOS. Ale tutaj, przy XS, mam mega mocny problem który mnie mega mocno irytuje. Przywróciłem ostatnio kopię zapasową i przywróciły mi się zdjęcia. Ale od czasu, kiedy ostatni raz używałem iPhone’a zrobiłem trochę zdjęć które mam na komputerze. Więc dzisiaj z rzuciłem je sobie, synchronizowałem telefon z komputerem. I zdjęcia, który dziś z synchronizowałem, w żaden sposób nie dają się usunąć z poziomu telefonu. Nawet jak powiększę zdjęcie to nie mam trzech opcji do wyboru ‚ ulubione, usuń, i ten kwadracik do wysyłania’. Tylko właśnie ten kwadracika. Nie mogę ani dodać do ulubionych, ani usunąć. Czy ja coś z chrzanił am podczas synchronizacji, czy iOS 12.4 już tak ma? A może jestem w stanie jakoś to obejść i Mieć możliwość usuwania zdjęć z poziomu telefonu?

Mam telefon i komputer. 


#1931 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 24 sierpnia 2019 - 17:50

Było poruszane wielokrotnie - tak działa synchronizacja przez iTunes (jest na sztywno). Trzeba wywalić z poziomu komputera i dodać do biblioteki iCloud. I to nie jest kwestia iPhone'a XS, ani iOS 12.4.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1932 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2019 - 18:00

Ciężko mi uwierzyć, że to nadal działa w tak archaiczny sposób.


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#1933 Faflucy

Faflucy
  • 141 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 sierpnia 2019 - 13:41

Od prawie dwóch lat trzymałem się X64GB, co prawda wymieniłem rok temu bo doświadczenia z iPhone mam takie ze prawie każdy mi się popsuł i był wymieniany więc lubię mieć gwarancje, tak tez było rok temu i po wymianie sprzedałem i kupiłem kolejnego X, teraz XS staniał na tyle ze dokładając 400 zł mam model wyższy sprzęt z roczna gwarancja. Po przesiadce z X pierwsze odczucie to znaczne przyspieszenie, jest spora różnica w szybkości i nie mam na myśli gier czy jakichś wymagających aplikacji, menu jest bardziej płynne, nawet pisanie smsów gdzie w X klawiatura zatrzymywała się czasem na jednym przycisku. Druga istotna różnica to brak jakiegokolwiek nagrzewania się, X grzał się nawet pracując jako nawigacja z Carplay, czasem przy zwykłym przeglądaniu internetu był gorący. Trzecia dla mnie istotna różnica na duży plus jest dual sim dzięki któremu mam służbowy i prywatny numer w jednym telefonie co jest dla mnie ogromna wygoda pomijając brak połączeń oczekujących między kartami ale i to udało wie rozwiązać przekierowaniami. Dobry sprzęt który można już kupować w akceptowalnych pieniądzach.

 

Tak się składa, że ja też przeszedłem z X na XS i jakoś tego twojego znacznego przyspieszenia nie widzę, oba telefony pracują podobnie.


  • Sebosz i keniutek lubią to

#1934 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 25 sierpnia 2019 - 22:46

Tak się składa, że ja też przeszedłem z X na XS i jakoś tego twojego znacznego przyspieszenia nie widzę, oba telefony pracują podobnie.


No ma fantazje xD Ja przeszedłem z X na Xs. Kompletnie żadnej różnicy. Szkoda moich pieniędzy.

#1935 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 26 sierpnia 2019 - 09:59

A ja natomiast chciałbym pochwalić baterię w iPhone’ie XS, którego mam od połowy grudnia, a obecnie pojemność baterii wynosi ~96%. Jestem obecnie na wyjeździe, gdzie codziennie katuję telefon - dużo nawigacji(Apple i Google), aparar, iMessage, Safari, Tweetbot, Instagram, FaceTime itd.. Zaczynam dzień od 6 a kończę o 21 i zawsze mam parę %, cały czas na LTE. Szanuję.

 

Telefon jest jeszcze młody, zobacz w jakim stanie będzie bateria po 1 roku. 


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#1936 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 sierpnia 2019 - 10:13

Ja po 10mc mam 100% więc jest ok.

#1937 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 26 sierpnia 2019 - 12:22

Zanim kolejni użytkownicy się rozpędzą, to przypominam, że do dyskusji o wskaźniku pojemności jest specjalny wątek. 


  • kristof461 i 6c1fb0760d lubią to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1938 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 27 sierpnia 2019 - 05:59

Więc dzisiaj z rzuciłem je sobie, synchronizowałem telefon z komputerem. I zdjęcia, który dziś z synchronizowałem, w żaden sposób nie dają się usunąć z poziomu telefonu.


Zawsze tak było. Ale synchronizacja zdjęć przez iTunes to archaizm. Zrób synchro przez Bibliotekę iCloud, a jak masz Mac-a to wyślij do telefonu przez AirDrop.
  • Sebosz lubi to

#1939 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 27 sierpnia 2019 - 15:17

Co do braku różnic w użytkowaniu X vs XS, nasuwa mi się jedno pytanie, gdyż po premierze XI, będę musiał wybrać jeden z nich.
 

Czy użytkownicy XS nie odczuwają dodatkowego 1GB RAM i lepszej wielozadaniowości?



#1940 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 27 sierpnia 2019 - 16:12

O jakiej wielozadaniowosci mówisz jak ios nie obsługuje nawet dwóch aplikacji na jednym ekranie? Na andku się da w ipadzie się da, tutaj nie. Zamiast 10 zakładek na raz w safari zostanie w pamięci 5. Dla mnie bez różnicy. Ale wiadomo, zawsze mieć więcej niż mniej, system zawsze będzie miał więcej zapasu.
  • Sebosz lubi to

iPhone 15 Pro


#1941 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 27 sierpnia 2019 - 19:44

Eeee tam, iPhone 8 czy SE mają 2GB i działają nieźle. iPhone XS ma 4GB i działa tak samo. Ja nie robię na telefonie skomplikowanych rzeczy i może dlatego. Jak dzwonię, przeglądam internet, słucham muzyki czy oglądam Netflix to w/w telefony działają bardzo, bardzo podobnie.
Ja z pewnością bym się nie napalił na tegoroczny model ze względu ma większość ilość RAM, jeśli oczywiście do tego dojdzie.
  • Sebosz lubi to

iPhone 11


#1942 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpnia 2019 - 20:08

Nie zdziwię się, jak tylko wersja Max o najwyższej pojemności dostanie łaskawie 6 GB :D


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#1943 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 28 sierpnia 2019 - 07:27

O jakiej wielozadaniowosci mówisz jak ios nie obsługuje nawet dwóch aplikacji na jednym ekranie? Na andku się da w ipadzie się da, tutaj nie. Zamiast 10 zakładek na raz w safari zostanie w pamięci 5. Dla mnie bez różnicy. Ale wiadomo, zawsze mieć więcej niż mniej, system zawsze będzie miał więcej zapasu.

Miałem na myśli trzymanie aplikacji w pamięci. Czy jest odczuwalne to, że XS w stosunku do X rzadziej od nowa uruchamia aplikacje?



#1944 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 28 sierpnia 2019 - 11:42

Raczej nie za bardzo. Miałem X, teraz mam XS max, nie zauważam miażdżącej różnicy, jeżeli w ogóle jakakolwiek jest. Miałem na testy OP7 Pro 12/256, szybkość odpalania aplikacji wciąga iPhone jedną dziurką, wywala drugą ;) 


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#1945 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 28 sierpnia 2019 - 12:22

tak, X i Xs i Xs Max są do siebie bardzo podobne, tylko A12 przekonuje


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#1946 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 14:17

Raczej nie za bardzo. Miałem X, teraz mam XS max, nie zauważam miażdżącej różnicy, jeżeli w ogóle jakakolwiek jest. Miałem na testy OP7 Pro 12/256, szybkość odpalania aplikacji wciąga iPhone jedną dziurką, wywala drugą ;)



Pochwal się jak będziesz miał na „testach” note10 plus. Bardzo mnie kusi ten telefon, ale poczekam na premierę nowych iPhonów i wtedy zadecyduje w co wejść.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#1947 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 28 sierpnia 2019 - 15:41

Pochwal się jak będziesz miał na „testach” note10 plus. Bardzo mnie kusi ten telefon, ale poczekam na premierę nowych iPhonów i wtedy zadecyduje w co wejść.

Nie będę miał, z Samsungów się wyleczyłem ;)
Mało tego po OP mam problem przekonać się do XS max :P

Użytkownik zboras edytował ten post 28 sierpnia 2019 - 15:43

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#1948 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 28 sierpnia 2019 - 16:05

Akurat też miałem OP7P i zrobił na mnie mega pozytywne wrażenie, jednak to nie jest iOS no i kawał sprzętu rozmiarowo też to jest.

Czekam do premiery jeszcze na wysłużonej 7 i będę wybierał między X, a XS.



#1949 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 19:20

Możecie sobie gdzieś indziej gadać o tych androidach?

#1950 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 28 sierpnia 2019 - 20:06

Możecie sobie gdzieś indziej gadać o tych androidach?

No fajnie jakby ktoś założył tu taki temat. Podobny jest na macrumors i wiele fajnych porównań i informacji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych