Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone XS/XS Max - dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2062 odpowiedzi w tym temacie

#1626 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 21 kwietnia 2019 - 14:58

Pracuję w biurze i nie rzucam telefonem w pracy.

Ale po mieście poruszam się rowerem. Z telefonem chodzę na siłownię, biegam... A wakacji nie spędzam leżąc plackiem na hotelowej plaży, a zdecydowanie bardziej aktywnie. Telefon ma mnóstwo okazji aby wypaść z kieszeni, plecaka... itd. Przy moim stylu życia nie wyobrażam sobie aby nie używać etui. 


  • Sebosz, lousylucky i zboras lubią to

#1627 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 21 kwietnia 2019 - 16:42

303 dej się chopie na luz.

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#1628 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwietnia 2019 - 18:28

Najlepiej wszystkie te przypadłości zniweluje nie wyciąganie telefonu z pudełka. Zamiast niego, lepiej nosić starą Nokię. A i następny kupujący będzie bardzo zadowolony, tez będzie mógł go nie używać i odsprzedać kolejnej osobie.

 

Ale o co Ci chodzi? Nie chcesz to nie noś żadnych pokrowców czy folii, ale nie czepiaj się tego, że inni to robią. A dzięki pokrowcowi i folii (której praktycznie nie zauważam w codziennym użytkowaniu i zmieniam ją co 6-7 miesięcy) będę mógł sprzedać telefon za większe pieniądze i nie muszę się bać, że jak mi telefon spadnie i potłucze się tył, to będę zmuszony do wymiany całego urządzenia za prawie 3000 zł.


Użytkownik Sebosz edytował ten post 21 kwietnia 2019 - 18:29

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#1629 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 21 kwietnia 2019 - 18:36

303 dej się chopie na luz.

Spokojnie, przy szkłach i etui na Apple Watcha było to samo :D. Mi osobiście też się nie podobają etui na AW, ale jak ktoś ma, to nic nie mówię, bo to nie ja tego używam i nie mi ma się podobać (do tego nie wiem dokładnie, w jakich warunkach ktoś danego sprzętu używa).

 

Mam naklejone szkło hartowane na AW (i dobrze, bo nieraz ocaliło mi ekran) - do tego case i szkło hartowane na iPhone, etui z klapką i folia na iPadzie. O zgrozo - założyłam nawet silikonowy case na pudełeczko od Airpods (niestety "gołe" rysuje się niemal od patrzenia), a maczka wyciągam z etui dopiero, jak go używam (tyle że wtedy mam go "gołego")... Po prostu staram się dbać o sprzęt, na który wydałam niemałe pieniądze ;).


Użytkownik Zireael edytował ten post 21 kwietnia 2019 - 18:37

  • Sebosz lubi to

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#1630 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 21 kwietnia 2019 - 21:09

Tak naprawdę to temat rzeka.. każdy ma swoją racje :D chociaż jeśli chodzi o śliskość telefonu, to uwierzcie mi na słowo, ze po 2-3 dniach noszenia telefonu bez etui nie jest on już śliski :D ręce przyzwyczaja się do gołego telefonu :D mi osobiście zdarzyło się upuścić telefon może dwa-trzy razy w życiu, z tego raz bez etui i nic się nie stało (IPhone 6s), ale jeśli ktoś ma nieforemne ręce to może faktycznie lepiej dla niego jak coś ma na telefonie, chociaż etui tez nie jest gwarancja, ze przy upadku mimo wszystko coś się z telefonem nie stanie :P

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#1631 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 22 kwietnia 2019 - 08:09

Ja zawsze nosiłem swój telefon w jakimś pokrowcu, obecnie jest to skórzane od Apple do XS. Wolę trochę mniejszy komfort i wydać te ~ 200 zł na w miarę dobre zabezpieczenie, niż potem płacić półtora kafla za wymianę ekranu.

#1632 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 22 kwietnia 2019 - 10:15

Rozwiązaniem pośrednim jest wsuwka. Nie wiem, czy nie wrócę do tego rozwiązania.



#1633 Robcionike

Robcionike
  • 123 postów

Napisano 22 kwietnia 2019 - 12:01

Zazwyczaj telefon wypada podczas użytkowania, więc i tak byłby wyciągnięty z wsuwki... :)

#1634 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 22 kwietnia 2019 - 12:04

Przez wiele lat używałam wsuwek i po wyciągnięciu żaden telefon nie wypadł mi z ręki :)



#1635 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 kwietnia 2019 - 20:24

Nie noszę telefonu w żadnym etui bo szpeci. 

Telefon ma być dla mnie, a nie ja dla telefonu. 

iPhone jest za dobrze wykonany, za piękny aby go szpecić jakimiś pokrowcami za 100zł. 

 

Wolę już kilka rysek na obudowie, niż męczyć się pokrowcami. 


iPhone 12 mini 


#1636 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 22 kwietnia 2019 - 20:30

Wsuwanie i wysuwanie to najgorsze co się może zdarzyć bo łatwo zarysować telefon. To samo dzieje się jako ktoś zapakuje telefon w etui a potem co 2-3 dni ogląda go bez etui albo chce wyczyścić a potem zdziwienie że boki zwłaszcza stalowe mocno porysowane. Ktoś wcześniej wspomniał że nie leży plackiem na wakacjach tylko spędza je aktywnie. W sumie leżenie ale na plaży też jest niebezpiecznie bo piach jak wiadomo porysuje nasz telefon. W krajach gdzie piachu mają pod dostatkiem większość ma etui i folie bo niezwykle łatwo zarysować telefon. W sumie u nas również może się to zdarzyć.

Prawda jest taka że mikro rysy nie powinny nikomu przeszkadzać ani nie powinny obniżać wartości telefonu. To jak pajączki na lakierze samochodu. Problem pojawia się kiedy mamy głębszą rysę albo jakiś ubytek od upadku. Niech każdy nosi sobie jak chce. Ja wybieram etui bez folii na ekranie bo jednak na AW czuję ze to folia i na telefonie na dłuższy czas raczej by mi nie przypasowała. Co do śliskości uważam że etui skórzane nawet trochę znoszone jest bardziej śliskie niż goły X/Xs. Dlatego w moim przypadku pozostaje jedynie silikonowe etui ale nie od Apple bo te jest specyficzne i dla mnie również za śliskie. 
A do tych którzy tak krzyczą że telefon jest dla nich a nie oni dla niego. Tak macie racje. W 100% się z wami zgadzam. Tyle że jak sprzedajecie samochód albo gdybyście sprzedawali na pewno nie pokazalibyście go klientowi kiedy jest brudny a to co dałoby się naprawić małym kosztem żeby podnieść wartość na pewno byście naprawiali. iPhone dobrze trzyma cenę i nawet używany jest dla więszkości sprzętem drogim. Dlatego niektórzy wolą się poświęcić i później odsprzedać go za wyższa cenę. Jasne ma to swoje granice ale rozumiem takie podejście,  


  • meg, Sebosz i Emej lubią to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#1637 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwietnia 2019 - 20:30

Prawdziwa piękność z tego iPhone. :D 


  • MasterM lubi to

#1638 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 22 kwietnia 2019 - 21:46

Nigdy nie porysowałam żadnego telefonu wysuwając telefon z wsuwki, ani odwrotnie. Nie miałam na myśli wsuwki z papieru ściernego :), tylko miękką, skórzaną.

Ale kończąc temat etui... 

Xs ma świetny aparat. Żadnych przepaleń na zdjęciach już nie mam :), nawet tych robionych pod słońce :). Naprawdę dużo lepsze są zdjęcia niż z X.


  • MasterM lubi to

#1639 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 kwietnia 2019 - 22:44

 Co do śliskości uważam że etui skórzane nawet trochę znoszone jest bardziej śliskie niż goły X/Xs. Dlatego w moim przypadku pozostaje jedynie silikonowe etui ale nie od Apple bo te jest specyficzne i dla mnie również za śliskie. 

To od Apple silikonowe za śliskie?;D Miałem je kilka dni i ledwo co mogłem z kieszeni wyjąć, tak sie do niej kleiło;D


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#1640 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 23 kwietnia 2019 - 07:07

Sprzedając samochód faktycznie naprawia się jakieś ubytki, a nie jeździ z fotelami i kierownicą zafoliowanymi, żeby pare złotych więcej później wydusić.
Smutno się czyta, kiedy ważniejsze jest dla was trochę lepiej sprzedać, niż cieszyć się w pełni kupionym sprzętem

#1641 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 kwietnia 2019 - 07:19

*
Popularny

Tak, to bardzo smutne, że używamy sprzętu tak jak nam się podoba. Coś Ty człowieku brał. :D

#1642 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 23 kwietnia 2019 - 10:11

*
Popularny

Kurczę czy naprawdę niektórzy nie mają więcej zmartwień niż to że ktoś nosi telefon w etui plus ma szybkę ochronną?.. Niech każdy robi ze swoim telefonem to co mu się podoba.



#1643 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 05 maja 2019 - 17:00

Ha! Pierwszy raz trafila mi sie na XSie mega zawiecha: totalnie caly ekran przestal reagowac na dotyk, a co najgorsze - nie dalo sie telefonu wylaczyc przyciskami. Dopiero po polgodzinie wpadlem na pomysl, by dziewczyna do mnie zadzwonila i okazalo sie, ze to zadzialalo ;) Choc nie wyswietlal dzwoniacego i nie dalo sie odebrac polaczenia, bylo slychac jedynie sam dzwiek. Jednak po dwoch sekundach telefon zaczal pracowac normalnie... Ufff.

#1644 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 05 maja 2019 - 18:17

U mnie z kolei dziś po podłączeniu ładowarki do XS a potem do gniazda wyskoczył komunikat, że aby skorzystać z akcesoriów należy odblokować urządzenie :o

Zrobiłem to, ale nic nie zmieniło, bo podłączenie do ładowania na odblokowanym, czy zablokowanym telefonie nie działało. Zaskoczyło po piątym odłączeniu i podłączeniu zasilania.

Dodatkowo wczoraj zniknęły mi ikony baterii oraz zasięgu, była tylko ikona wifi, jak się rozłączyło wifi ikony wracały, po czym po ponownym podłączeniu do wifi bateria i zasięg znikały.

 

https://imgur.com/xw1iDRW

 

Coraz bardziej zaskakuje mnie iOS.



#1645 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 05 maja 2019 - 18:59

Serio macie chyba albo zwalona płytę główna, ale zwalony ios. Polecam dfu i przeinstalowanie ios na czysto. Nigdy nie miałem żadnego problemu.

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#1646 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 05 maja 2019 - 20:22

Zwykle wystarczy restart.

#1647 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 05 maja 2019 - 20:25

Tak, pomaga. To pierdoły, ale jednak są :)



#1648 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 05 maja 2019 - 21:20

Oczywiście 3GSa czy 4 za czasów iOS 6 też trzeba było czasem zrestartować, tylko nikt już tego nie pamięta - to nie tak że tego typu błędy pojawiły się nagle teraz dopiero.

 

//edycja dla ludzi bardzo dosłownie czytających posty.


Użytkownik 303 edytował ten post 05 maja 2019 - 23:19


#1649 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 05 maja 2019 - 23:16

OK, tyle, że 3GS z iOS 6 nie był najnowszym modelem telefonu. I nie był z półki tzw. superpremium. Więc to są chyba mimo wszystko rzeczy nieporównywalne.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1650 Warson

Warson
  • 4 postów
  • SkądCzeladź

Napisano 06 maja 2019 - 00:39

Witam, jestem nowym posiadaczem iPhone XS, to jest moje pierwsze jabłko i oczywiście przyprawia mi trochę problemów otóż:

 

1. Nowy Format zdjęć z zamazanym tłem jak w Lustrzankach

2. Tryb SlowMotion

 

i teraz, pobieram takie zdjęcia i filmy na komputer PC i patrzę... te zdjęcia zwykłe, bez zamazanego tła, zamiast trybu SlowMotion, filmy nagrane zwyczajnie bez spowolnienia...

 

o co chodzi?? Chcę na PC mieć to samo co przeglądam w Galerii na iPhone... Proszę o porady co robić w takim przypadku?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych