Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone XS/XS Max - dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2062 odpowiedzi w tym temacie

#1551 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 marca 2019 - 06:22

Co Ty za bzdury wygadujesz. Apple normalnie oferuje 12 miesięcy gwarancji, nie ważne gdzie kupisz sprzęt. Rękojmia dwu letnia, dotyczy firm i klienta indywidualnego. Gwarancja jest liczona od daty aktywacji telefonu, pierwszego uruchomienia. Kupisz telefon, nie włączysz go - gwarancja nie leci.

Kolega bee3 Ci to wytłumaczył, ja powiem dosadniej - nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj.


iPhone 15 Pro


#1552 petrydz

petrydz
  • 137 postów
  • SkądTrójmiasto :)

Napisano 14 marca 2019 - 08:01

Mam na myśli oficjalne sklepy, Cortland, iSpot, MM, a nie janusze na różnych portalach etc. Jeśli chodzi o operatorów to w prosty sposób można sprawdzić czy telefon został kupiony u operatora.
Ciekawa sprawa, że serwisy biorą pod uwagę kiedy urządzenie zostało po raz pierwszy uruchomione.
Najważniejsze, że Apple daje dwuletnią gwarancję ;)

Użytkownik petrydz edytował ten post 14 marca 2019 - 08:02


#1553 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 marca 2019 - 08:06

Apple nie dawało i nie daje dwuletniej gwarancji.


  • MasterM lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1554 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 14 marca 2019 - 09:17

Apple nie dawało i nie daje dwuletniej gwarancji.

No chyba, że w Turcji ;)

 

 

Ciekawa sprawa, że serwisy biorą pod uwagę kiedy urządzenie zostało po raz pierwszy uruchomione.

Serwisy biorą pod uwagę to co im system Apple pokazuje. Przeczytaj uważnie, co najmniej kilka wątków jest temu tematowi poświęconych.

Będziesz wiedział m.in. co pokazuje system Apple, w jakich przypadkach nie ma rozbieżności a w jakich może być i jak się to zmieniało (i zmienia) na przestrzeni ostatnich lat.

Ale przede wszystkim sięgaj do źródeł, np. https://www.apple.co...l-warranty.html  - tam masz napisane jakie są obowiązujące przepisy. Na forum tylko dyskutujemy na ten temat (a nie zmieniamy rzeczywistości). Choćby ktoś 1000 razy powtórzył, ze gwarancja Apple w Polsce jest dwuletnia to ten mylny pogląd nie stanie się prawdą dopóki Gwarant nie zmieni ww dokumentu. 
 


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#1555 petrydz

petrydz
  • 137 postów
  • SkądTrójmiasto :)

Napisano 14 marca 2019 - 10:32

Ja o rocznej gwarancji doskonale wiem, ironizowałem, bo co niektórzy piszą o dwuletniej gwarancji w zależności gdzie się kupiło urządzenie. :lol:



#1556 Gennady Goretskiy

Gennady Goretskiy
  • 1 postów

Napisano 16 marca 2019 - 07:29

Witam wszystkich. Kupiłem kilka dni temu iPhone XS MAX wszystko jest po za jedną wadą a same skrzypie pod obudową i to bardzo nie przyjemnie nawiedź jak podnosisz telefon do ucha. Czy ma sens teraz bawić się z wymianą? Czytałem ze można dostać taki samy. Do jakiego serwisu najlepiej udać się? 



#1557 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 17 marca 2019 - 21:30

Po 2 tygodniach jest jak myślałem, czyli bateria fajnie trzyma, ale nie jakoś mega dłużej niż wcześniej w X - wiadomo większy ekran. I to jest jak dla mnie największy plus tego modelu, bo ekran w X jest dla mnie za mały.
Płynność i ogólny feeling na najwyższym poziomie, szczególnie porównując do ścinek animacji w Note 9.
Zmiana X na XS (nie Max) raczej nie ma sensu, ale na Max już jak najbardziej.
Trochę szkoda niewykorzystanego potencjału tak dużego ekranu, ale zobaczymy, może iOS 13 przyniesie jakieś zmiany w tym kierunku ;)
Jak najbardziej jestem z tego modelu zadowolony. Czekam jedynie na e-sim w Play lub T-Mobile żeby móc korzystać w pełni z 2 numerów.

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#1558 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 18 marca 2019 - 18:22

Ja tymczasem zmieniam nieco zdanie w sprawie płacenia Apple Pay. Trochę bardziej przećwiczyłem procedurę płacenia i teraz uważam, że jest lepiej niż było wcześniej. Może nawet lepiej niż Touch ID :)
  • wopo lubi to

#1559 bapko

bapko
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 marca 2019 - 19:45

Czyli jak wcześniej robiłeś, a jak teraz robisz ze uważasz ze jest lepiej? Pytam z czystej ciekawości

#1560 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 19 marca 2019 - 09:59

Teraz zanim poproszę sprzedawcę o płatność kartą, naciskam dwa razy przycisk boczny, wybieram kartę którą chcę zapłacić(przeważnie domyślną) i czekam dwie sekundy aż mnie Face ID zeskanuje. Wcześniej prosiłem sprzedawcę o uruchomienie terminala, przykładałem iPhone’a(zarówno z Touch ID i Face ID) tylko przy Touch ID kąt nie ma znaczenia, natomiast na Face ID musisz patrzeć proste, nie pod kątem jak zwykle trzymamy iPhone’a przy terminalu. Z Touch ID po prostu przykładałem iPhone’a, trzymając przycisk na Touch ID, po przyłożeniu do terminala pokazywał się ekran z kartą i tyle.

Ale się rozpisałem :) Ale już co chciałem powiedzieć, to powiedziałem. Po prostu jeszcze kilka tygodni nie brałem poprawki, że Face ID potrzebuje tych 2 sekund do zeskanowania twarzy.

Użytkownik MasterM edytował ten post 19 marca 2019 - 10:00


#1561 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 19 marca 2019 - 10:24

Teraz zanim poproszę sprzedawcę o płatność kartą, naciskam dwa razy przycisk boczny, wybieram kartę którą chcę zapłacić(przeważnie domyślną) i czekam dwie sekundy aż mnie Face ID zeskanuje. Wcześniej prosiłem sprzedawcę o uruchomienie terminala, przykładałem iPhone’a(zarówno z Touch ID i Face ID) tylko przy Touch ID kąt nie ma znaczenia, natomiast na Face ID musisz patrzeć proste, nie pod kątem jak zwykle trzymamy iPhone’a przy terminalu. Z Touch ID po prostu przykładałem iPhone’a, trzymając przycisk na Touch ID, po przyłożeniu do terminala pokazywał się ekran z kartą i tyle.

Ale się rozpisałem :) Ale już co chciałem powiedzieć, to powiedziałem. Po prostu jeszcze kilka tygodni nie brałem poprawki, że Face ID potrzebuje tych 2 sekund do zeskanowania twarzy.

No, ale przykładanie telefonu z Fceid do terminala i dopiero potem patrzenie to było bez sensu :D Przecież Apple pokzuje to na filmikach :)


  • krystek82 lubi to

#1562 Plumo

Plumo
  • 42 postów

Napisano 19 marca 2019 - 10:52

A takie pytanie jeszcze mam. Co byście wybrali, IP X za 3700 ze sklepu czy IP Xs za te same pieniądze ale z komisu? :)

Chociaż po przeczytaniu WSZYSTKICH postów w temacie IP X trochę mi się odechciało próbować iOS na IP X  :)

A może nie warto jako pierwszego IP kupować tego najnowszego a raczej np. IP 8?


S10E


#1563 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 19 marca 2019 - 11:19

Jasne że XS z komisu - tylko jeśli polska dystrybucja sprawdź czy nie pochodzi z plus i tmobile. Jak zagraniczna to sprawdź czarną listę jeśli pochodzi od operatora.



#1564 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 19 marca 2019 - 12:33

Teraz zanim poproszę sprzedawcę o płatność kartą, naciskam dwa razy przycisk boczny, wybieram kartę którą chcę zapłacić(przeważnie domyślną) i czekam dwie sekundy aż mnie Face ID zeskanuje. Wcześniej prosiłem sprzedawcę o uruchomienie terminala, przykładałem iPhone’a(zarówno z Touch ID i Face ID) tylko przy Touch ID kąt nie ma znaczenia, natomiast na Face ID musisz patrzeć proste, nie pod kątem jak zwykle trzymamy iPhone’a przy terminalu. Z Touch ID po prostu przykładałem iPhone’a, trzymając przycisk na Touch ID, po przyłożeniu do terminala pokazywał się ekran z kartą i tyle.

Ale się rozpisałem :) Ale już co chciałem powiedzieć, to powiedziałem. Po prostu jeszcze kilka tygodni nie brałem poprawki, że Face ID potrzebuje tych 2 sekund do zeskanowania twarzy.

Kolego nie obraź się ale bardzo późno doszedłeś do tego że sposób używany przez Ciebie wcześniej jest dużo gorszy, a przecież i w tym temacie i o Apple Pay było wiele razy pisane o metodach płacenia za pomocą Face Id ;) 

Ja dalej podtrzymuję że płacenie za pomocą Touch Id jest odrobinkę mniej skomplikowane i najprostsze jakie może być płacenie za pomocą telefonu. Natomiast nie uważam że te 2 czynności jakie musimy wykonać przy Face Id(czyli 2 razy przycisk boczny i zeskanowanie twarzy) powodują żebym nie chciał korzystać z Apple Pay w Iphonie Xs, czy wolał wrócić do przycisku Home kosztem gestów czy samego Face Id.



#1565 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 19 marca 2019 - 18:10

To prawda, późno znalazłem najlepszy sposób. Po prostu dawałem początkowo Face ID za mało czasu na skan twarzy, przez co cały proces się wydłużał, ledwo nacisnąłem dwa razy przycisk boczny i przykładałem do terminala, a tu twarz niezeskanowana :P Najlepiej wypróbować samemu, a nie przez czytanie postów innych ludzi, tak myślę ;-) Ale to w sumie pierdoła.
  • krystek82 lubi to

#1566 srogi-zdun

srogi-zdun
  • 38 postów

Napisano 21 marca 2019 - 02:28

Widze, ze same problemy z tym telefonem.

#1567 wopo

wopo
  • 169 postów

Napisano 21 marca 2019 - 13:12

Nie karmić trola !


iPhone 15Pro 128GB Tytan Błękitny


#1568 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 22 marca 2019 - 22:47

3 dni temu XS Max zawiesił się na amen, musiałem zrobić twardy reset.
Przed momentem wszedłem w czas na ekranie (z widgetów) zawiesiło się przesuwanie/klikanie czegokolwiek w ustawieniach. Można było wyjść do ekranu głównego, wejść w każda aplikacje, ale była ona „nieużywalna”. Po wciśnięciu przycisku blokady ekranu i odpaleniu ekranu na nowo wszystko działa normalnie. Hmmm...

Użytkownik zboras edytował ten post 22 marca 2019 - 22:48

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#1569 ogryzek75

ogryzek75
  • 65 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 marca 2019 - 23:01

@zboras Też mi się tak zdarzyło na XS'ie. Pomogło jak Tobie - zablokowanie iP (właściwie wyłączenie ekranu).


 14PRO & 14 & Xs & SE & 6s 

 Air4 & Air3


#1570 srogi-zdun

srogi-zdun
  • 38 postów

Napisano 24 marca 2019 - 21:55

Czyli dobrze mowie. Kupa za 5tysiecy. Grabisz sobie Apple. Chciwosc to najciezszy grzech.

Użytkownik srogi-zdun edytował ten post 24 marca 2019 - 21:56


#1571 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 25 marca 2019 - 08:49

Zdarza się każdemu, nawet najlepszym. Chociaż Apple obiecało, że iOS 12 to będzie żyleta a nie android. Jak widać nie da sos zrobić idealnego softu.

iPhone 11


#1572 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 25 marca 2019 - 10:09

@Aastelix tylko na 2 poprzednich Note 9 system mi się ani razu nie zawiesił, tak samo cały telefon, wiec jak widać nie zrobili androida. Obietnicy dotrzymali :P

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#1573 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 25 marca 2019 - 10:28

Mi ostatnio ios „świrował” na początku po instalacji pierwszej wersji 11, jeszcze na 7 plus. Potem już żadnych problemów czy zwieszek nie miałem. Na Xs Max działa bardzo dobrze, więc nie każdy jak widać ma problemy. Zresztą tak samo jak miałem S9 + to nie było też problemów, z tym, że płynność na korzyść iOS lepsza.
PS. Nie karmić trola zduna :-)))

Użytkownik tomk925 edytował ten post 25 marca 2019 - 10:30


#1574 srogi-zdun

srogi-zdun
  • 38 postów

Napisano 25 marca 2019 - 13:12

Znaczenie slowa "Troll" w przekonaniu fanatykow marki Apple, to ktos, kto ma odmienne zdanie na temat ich wyimaginowanych, idealnie dzialajacych i pozbawionych wad sprzetow owej marki.Jakiekolwiek argumenty przeczace tym wymyslom, traktowane sa jako ignorancja i brak wiedzy w temacie.



#1575 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 25 marca 2019 - 16:49

z tym, że płynność na korzyść iOS lepsza.
PS. Nie karmić trola zduna :-)))


No i to bez porównania ;)

Co do srogiego, a niech chłop pisze, co Wam to przeszkadza? Każdy ma prawo do własnego zdania, a że ten hejtuje Apple? Jego prawo ;)

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (2)